Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözés és új élet elkezdése?...

Krómgyűrű kérdése:

Költözés és új élet elkezdése? 21/F

Figyelt kérdés

Jelenleg 250 km-re dolgozom (Budapesten) az otthonomtól. Hétvégente járok haza a szüleimhez.

Ők azonban azt szeretnék, ha oda költöznék, és ott kezdjek egy "új" életet, nem rosszakaratból, csak Borsodban élünk, a többit sejthetitek.

Most jobban belegondoltam a dologba és azt hiszem nem tudnék nagyon hosszú távra elmenni.

Túlságosan hiányoznának a szüleim, testvéreim, a gyerekkori barátok és emlékek, a vidéki élet, a táj.. úgy igazából minden.

Ti hogy tudtatok messzire költözni a szülői hontól? Nehéz volt? Mit csináltatok annak érdekében, hogy ne haljatok bele a honvágyba?

7 hónapja dolgozok itt fent, de nehezen tudom megszokni a helyet, főleg ha akad olyan hétvége, hogy nem tudok hazautazni.

Munkahelyet pedig nem szeretnék váltani, ugyanis szerintem egy elég jó helyre kerültem és nagyon szerencsésnek mondhatom magam, hogy Borsodból felkerültem ide.


Félreértés ne essék! 1-2 dolgot leszámítva nagyon szeretem, sőt egyenest imádom Borsod megyét, bejártam már minden egyes zugát.



2021. ápr. 19. 10:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%

1000 km-re élek, egy pillanatig nincs hovágyam.


27 évesen már rég nem apa meg a család volt az első az életemben, hanem a kedvesem, és ahová ő megy, természetes, hogy vele tartok, hiszen vele tervezem leélni a maradék 50-60 évemet.


Nem volt túl nehéz elköltözni, picit sírtunk de ennyi. Az új kezdet meg kihívásokkal járt, de szeretünk itt lakni (5. éve). Oké, a család hiányzik - most főleg, 1,5 éve nem láttuk őket -, meg a magyar tájak, de ennyi.

Semmi más.


32n

2021. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Ezt neked kell eldöntened, hogy szegénységben akarsz élni vagy nem. Új kapcsolatokra is képesnek kéne lenned, udvarolni, haverkodni, ha ennyire kötődsz Borsodhoz, éppen ezért nem lesz Pesten senkid, mert minden szabad hétvégédet otthon töltöd, itt nem lesz alkalmad egy életet felépíteni. Amíg ideiglenesnek tartod a pesti életedet, addig az is lesz.
2021. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
19 évesen költöztem Pestre, 200 km-re otthonról. Az első év nehéz volt, aztán lettek barátaim, megszoktam. Aztán 25 évesen külföldre költöztem, 750 km-re otthonról, az eleje ennek is nehéz volt, aztán megszoktam.
2021. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%
Huh,én is Borsodban élek, és alig várom, hogy elvégezzem a középsulit és húzhassak innen Pestre.
2021. ápr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
igen gyakorisoknál ez mindennapos. de van aki jóban van aszüleivel..
2021. ápr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Az emberek nem egyforma lelkiségűek.

Ha te imádod Borsodot és a családközelsége a fontos, akkor saját szempontjaid legyenek a döntőek, mert csak úgy leszel boldog!

Ha 7 hónap alatt nem érzed magad jól Pesten - pedig az újdonság varázsa elvileg mindent megszépít - akkor ezt nem kell erőltetned!

Tekints úgy a dologra, hogy a munkád Pesthez köt, az otthonod meg Borsod és semmi nem végleges!

Ha nem elszakadásnak tekinted, csak egy szükségmegoldásnak - akár kimondva, vagy kimondatlanul - máris nem lesz olyan riasztó, mert a végleges és visszavonhatatlan dolgok az ijesztőek.

Te pedig már csak a korod miatt is még 600x változtathatsz, a lényeg, hogy jól érezd magad!

2021. ápr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%
èn bács-kiskunból költöztem el családi problèmával 10 ève. napi szinten veszekedès. 3 èvig nem voltam otthon, nővèremmel beszèltem csak. nem hiányoztak, nem hiányoznak.anyummal havi 1 szer beszèlek,(azóta nem volt veszekedès) apummal rendbe jött a kapcsolat, bátyámmal elvagyok. Anyum most beteg, várjuk az eredmènyt, ha olyan van anyagilag segítem (egyedül èl) illetve ha ápolásra lesz szüksège rövid időre nővèremhez költözöm, mert csak az anyám, felnevelt, èrtünk tett mindent, csak fiatal koromba voltak olyan dolgok amiket nekem kellett volna elintèzni nem pedig neki. Összessègèben a távolság miatt nem hiányzik, ès nekem akkor nagyon könnyű volt. Az "új èlet" viszont pokolian nehèz volt, de túl vagyok rajta :)
2021. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
de a kérdező szereti a szüleit..
2021. ápr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

azt a rèszt nem tudom... èn csak az èn törtènetemet tudom elmesèlni a kèrdezőèt nem. oszthatom az èszt hogy így meg úgy, mondhatom neki hogy gyűlölje őket, de az nem válasz...nekem is volt olyan ismerősöm 3 hónap után haza ment...

ezt fejben kell eldönteni, neki kell eldönteni...

2021. ápr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nekünk mindegy, hogy a kérdező hol él.
2021. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!