Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan élje túl egy szülő, ha...

Hogyan élje túl egy szülő, ha az egyik gyerekének sosem születik gyereke? Nem azért, mert nem lehet, hanem, mert nem akar! Joga van rábeszélni? Joga van mindig a gyerekre célozgatni? Vagy ezzel csak még jobban eltaszítja a témától?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 14:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
semmi köze hozzá.
2010. aug. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha azt akarja, hogy megutálja a gyereke, akkor csak célozgasson. A gyereknek van joga eldönteni, hogy szeretne-e vagy nem, ez nem "kötelező" mindenkinek.
2010. aug. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem akar hát belekell törődni. Egyszer- kétszer elbeszélgetni hogyan képzeli az életét, milyen társat, munkahelyet képzel el magának. Lehet szeretne de nincs hozzá megfelelő partner vagy anyagi gondok, esetleg fél valamilyen családi betegség öröklésétől. Ezeken az idő talán tud változtatni de ha tényleg nem akar nem lehet kötelezni. Hiába mondogatod neki, attól ő csak rosszul érzi majd magát s úgyérezheti ha nincs unoka már nem üti meg a mércét. Felelősség a baba s nem mindenki alkalmas rá. Ha a szívéből jön rá a késztetés az lessz a legjobb mindenkinek.
2010. aug. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Én pl agybajt kapnék ha a gyerek témával nyaggatnának mikor nem akarok gyereket. Engem most a férjhez menéssel nyúznak, pedig barátom sincs, de "mikor mész már férjhez? mikor lesz így gyereked? nem tudom lesz-e egyáltalán..." pedig még csak 21 vagyok. Nagyon idegesítő, mikor mások akarnak beleszólni az ember életébe, még akkor is ha szülőkről van szó.
2010. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
kösz szépen hogy le lettem pontozva, asszem az eddigi hozzászólok is ugyanazt írták le mint én csak nem mondták ki kerek perec.... uh
2010. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Nagy bunkóságnak tartom amikor valaki állandóan a gyerekcsinálásra célozgat. Annak rosszabb következményei is lehetnek, minthogy csak a témától távolodjon el a támadott személy.
2010. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
28 éves vagyok,5 éve együtt élek a barátommal. Anyám állandóan az unoka miatt nyavalyog. nem fogja fel h nem akarok gyereket. Idegesít. Már inkább kerülöm a családi összeröffenéseket,mert elegem van abból h a gyerek témával nyaggatnak. Nekem és a páromnak ez így jó.
2010. aug. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 margoz ***** válasza:
93%

miért kéne ebbe belehalni?Nem kell mindenkinek szaporodni,ha az ö boldogságához nem kell gyerek,akkor ne legyen neki.Ez csak a civilizáció egyik rossz elvárása,

ha ö nem akar,akkor isten örizzen hogy legyen neki,mert nem lenne jó szülö,miért akarná a nagyszülö hogy mindenáron ott is unoka legyen?nem elég ha a többinek van?Ha meg késöbb vágyik rá,akkor még a testvére gyerekei között kiélheti a vágyait,lehet neki annyi pont elég.

Tudomásul kell venni az akaratát,és le kell szállni erröl a témáról.

2010. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

Miért is kellene ezt "túlélni"? A gyerek önálló, felnőtt, felelős döntése, hogy mikor és milyen körülmények köze vállal gyereket. Ha pedig úgy dönt, hogy nem akar gyerekt, ezt a szülőnek tiszteletben kell tartania. Nem szólhat bele a gyereke saját döntésébe olyan jogon, hogy ő unokázni akar.

A gyerekvállalás mindenkinek az egyéni döntése, ami kizárólag rá tartozik, nem a kotnyeles anyukára.

2010. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
90%
mi köze van hozzá? jamellesleg az én szüleimnek is túl kell majd valahogy élni, én se akarok gyereket;)
2010. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!