Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülőktől elvárható, hogy a...

A szülőktől elvárható, hogy a felnőtt gyereküket ne csak havi 60ezerrel támogassák?

Figyelt kérdés
Átlagos ketesetűek

2021. ápr. 25. 12:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A szülőtől az várható el, hogy mindent megtegyen, hogy a gyereke egy bizonyos kor elérésekor képes legyen az önálló életre. Ebben nyilván benne van a taníttatás, nevelés, a lakhatás biztosítása addig, amíg az önállóság valami miatt még nem érhető el (tanul, nincs még állása). Onnantól viszont nem várható el, hogy neki kelljen fizetni a felnőtt gyereke életét.
2021. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%
1ft sem elvárható
2021. ápr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%
Hogy mi? Tessék? Felnőtt vagy? Viselkedj is úgy és tartsd el magad.
2021. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha felnőtt alatt azt érted, hogy végzettséggel, munkahellyel bíró ember - akkor semennyi se "elvárható".


Ha adnak, örülj neki - de elvárásról szó sem lehet!

2021. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Érdekes.... ennél a kérdésnél pedig sokan kiakadtak, hogy csak havi 60k-t adnak neki:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok

2021. ápr. 25. 13:05
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek az előző kérdésnek a spin-offja a kamu-kérdés...


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2021. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Na megelőztél... Szinte tudtam, hogy ezt akarod karikírozni...
2021. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
24%
17 évesen mind a kettô szülõmtôl kapok összesen 32.000Ft(!) ot. Ebbôl ruházom magam, veszem meg a szükséges dolgokat magamnak. El lehet képzelni mire elég...megsúgom,semmire.
2021. ápr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
64%
#18: remélem valami jól fizető területen tanulsz, mert egy átlag embernek 20 ezer forint sincs magára havonként...
2021. ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
49%

18as vagyok. Már ne haragudj #19, de a gyereknevelés nem abból áll hogy gumi nélkül...khm.

Hozzátenném bizonyos okok miatt nagyszüleimmel élek, nem a szüleimmel, így kötelesek fizetni gyerektartást. Édesapám nem is keres rosszul, lenne mibôl adni, de nem hajlandó. Inkább elissza azt a pénzt, ami nekem cipôre kellene, mert összesen van 1 cipõm, egy bakancsom.


Természetesen mindig ilyenkor jön a támadás, hogy diákmunka. Igenám, de 37 tanóra + otthoni tanulás mellett maximum éjszakába nyúló munka maradna. Amit meg nappalis diákoknak nem is engednek.


És képzeld el, se kaját, ruhát, semmit nem fizetnek se nekem, se a nagyszüleimnek hogy konkrétan ingyen lakom itt. Az a 32.000 forint meg édeskevés a mai világban. Egy normális cipô nincs 10.000 alatt, vagy max akcióban. Tanszer sem olcsó, mert nem 2 füzetre meg 1 tollra van szüksége egy diáknak. + nyilván a tisztálkodószereim, saját kis dolgaim magamnak fizetem,pl a háziállatom eleségét. Így pikk-pakk elmegy az a pénz, fôleg ilyen árak mellett.

2021. ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!