Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a családtagj...

Hogy értessem meg a családtagjaimmal, hogy ne kérdezgessenek erről minden áldott héten és ne is várjanak messzemenően részletes beszámolót?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy középiskolás vagyok, egy bizonyos tehetséggondozó programban tanulok, és kimeneti feltétel, hogy legyen meg mindenkinek a jogosítvány, ezt a program állja is egyébként.(Amúgy lehetne német is mondani erre, de ez elég ritka)

És hát én ezt sose akartam, sőt, magától a gondolattól minden bajom volt, csak ugye ott volt a külső nyomás a suli felől, meg a családtagok, szülők felől, szóval nem volt bátorságom azt mondani, hogy kösz nem. És valahányszor elméleti KRESZ óránk volt valaki a családból mindig részletesen kifaggatott, hogy mit tanultunk, hogy megy, de így, hogy volt két órám és akkor várják, hogy tartsak róla egy fél órás élménybeszámolót körülbelül. Nagyon utáltam az egészet, és egyáltalán nem unták ezt meg, csak az vetett ennek véget, hogy meglett a KRESZ vizsgám. Aztán az volt mondva nekünk, hogy várjunk, amíg az oktató megkeres minket. Hát én kb 3 hónapot vártam, de ne tudjátok meg. Ott vagyok magamban, nem akartan ezt az egészet, örülök, hogy nem hív, a családtagok nagyon jól tudják, hogy én ezt mennyire nem akarom, erre minden héten, vagy az elvetemültebbek, akiket sűrűbben látok két naponta megkérdezték, hogy na hívott-e már az oktató, mikor megyek először vezetni. Úgy, hogy tisztába volt vele az összes gyenge felfogással rendelkező kedves családtag, hogy ha volt egy telefonhívásom, akkor magamba mindig azon reménykedtem, hogy csak ne az a hívás legyen. Ha meg megmondtam, hogy én erről nem szeretnék beszélni, akkor elkezdték sorolni, hogy jajj de jó volt, amikor ők vezetni tanultak, és hogy nekem is milyen jó lesz...

Aztán végülis elkezdődött az, hogy vezetni tanulok. És minden egyes alkalom után megkérdezik itthon, hogy mi volt, hogy ment, várják a nagy hosszú élménybeszámolót. Ez nekem nagyon stresszes. Ironikus, hogy egyébként várok minden alkalmat, nagyon rendes oktatóhoz kerültem, minden remek, csak aztán eszembe jut, hogy a rokonok, szülők majd jól kifaggatnak róla. És várják a nagy élménybeszámolót. Azt hittem max három alkalom után leszálltak a témáról, de nem. Kb annyival le lehet tudni ezt a témát, hogy melyik környékén voltunk és hogy az oktató szerint jól ment, én erről többet nem tudok nyilatkozni, ha akarnék sem. Nem vagyok valami bőbeszédű bármiről is legyen szó. Nem szeretek sokat beszélni úgy semmiről, pláne ha olyan személyről van szó, aki nem a nagymamám. Anyukámnál még éppen elmegy, de azért túlzás ilyen nagy élménybeszámolót várni erről, ráadásul tőlem.

Főleg a nagynéném tolja túl a témát, főképp azért mert őt látom is heti szinten, mivel a mamánál összefutunk. Őt pedig mostanában kezdtem egészen megkedvelni, erre minden héten kifaggat. Már ott tartok, hogy ha látok arra jeleket, hogy ő mamámnál van, akkor inkább lassabban sétálok, vagy kerülök, csak ezt a kínvallstást kerüljük már el.

És egyébként pláne az egészben, a családom úgy tudja, hogy én ezt az egészet egyáltalán nem szeretem, és úgy is ennyire kérdezhetnek. Meg se mondom inkább, hogy amúgy így idővel megszerettem, mert akkor hallgathatnám, hogy igazuk volt és várnák a még bővebb sztorizást minden egyes alkalom után...

És tényleg csak az a baj, hogy nem szeretek sokat beszélni, erről meg ha akarnék se tudnék. Stresszes ez az állandó vallatás. Mert még ha megelégednének a két mondatos beszámolóval, vagy leakadtak volna a témáról az első pár óra után... De nem. Majd beszélek róla ha van valami érdekes, vagy ha vizsgázok. Nem értem mit kell ennek olyan nagy feneket keríteni. (Szinte mindenkinek van jogosítványa a családban, szóval még csak nem is én vagyok az első szerencsés)


Hogy állítsam le őket erről a témáról?


2021. ápr. 30. 19:25
 1/6 anonim válasza:
100%

Állj eléjük, hogy Anya, apa xy dolog történt, de maradj meg annál az elvnél, hogy 1-2 mondatnál nem beszélsz róla. Ezt úgy mondom, hogy rendszeresen jársz, felesleges mindig 30+ perces “prezit” tartani a történtekről.

VAGY

Egyszerűen eléjük állsz az érzéseiddel. Majd onnantól meglátjátok, hogy mi lesz. Egy jó kapcsolathoz kell a jó kommunikációs csatorna is. :) Sok sikert!

2021. ápr. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Savlekotő ***** válasza:
87%
Miért kell minden légvételedről ennyire beszámolnod,ha alakul egy fiúval minden randi után kínvallatás lesz h hányszor nézett rád,pontosan jegyzeteled majd nekik a beszélgetéseteket is,ez nem egészséges ennyi idősen már.
2021. ápr. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
67%
Egyenesen fura ez az egész sztori.
2021. ápr. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs több itt annál, hogy 1, nem ismeritek egymást és 2, nem kommunikáltok értelmesen.


Ők bátorítani akarnak, főleg hogy azt látják hogy visszahúzódó vagy. Azt hiszik ez segíteni fog megnyílni és önbizalmat ad, mert nem tudják kezelni amilyen vagy (mivel nem ismeritek egymást). Benne lehet az is, hogy nem nagyon tudnak miről beszélni veled, ezt meg jó közös pontnak gondolják, hisz ahogy mondtad, mindenki már letette a jogsit. Te ezt stresszesnek éled meg, mert ilyen a személyiséged és nyomásnak veszed amit jó szándékból csinálnak (ettől még lehet rosszul), illetve igazán még nem beszéltél velük arról, ami benned van. Esélyes, hogy a fél órás-órás beszámolókat te vizionálod, mert kb. ilyen érzést kelt benned mikor faggatnak.


Úgy érződik kicsit mélyebbre vezetnek a gondok mint amit egy beszélgetéssel meglehetne oldani - nem nagyon tűnik úgy, hogy van köztetek érdemi kapcsolat. Nem ismeritek egymást, nem tudjátok hogy álljatok a másikhoz, nem mertek beszélni az érzéseitekről.


Egy kicsit őszintébb, mélyebb beszélgetés biztosan segítene a szülőkkel, ahol elmondod nagyjából amit itt - te ilyen vagy, nem szeretsz sokat beszélni, de ettől még nincs bajod. Megmondani nekik hogy túl erősen tolnak bizonyos témákat, amik nagy stresszt raknak rád, ilyen például a vezetés. Szeretnél jobban koncentrálni, magadban akarod ezeket az élményeket feldolgozni és amúgy sem vagy mesélős típus. Ha valami olyan történik úgyis beszámolsz majd róla, de nem esik jól a faggatás, nem akarsz mindenről beszámolni. A nagynénédet is hozdd fel, hogy ő különösen feszültté tesz, mert állandóan ezen rugózik. Nagy eséllyel beszélnek vele hogy vegyen vissza, de te is leülhetsz vele finoman elmondani, hogy túl sok neked.


Ez egy kezdeti lépés lenne, amit ha normálisan vesznek, idővel (lassan) elindulhat egy bizalmi kapcsolat köztetek. Ennyiből nekem az látszik ez nincs meg.

2021. ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Ahhoz képest, hogy nem szeretsz hosszan beszélni a semmiről, ide írtál egy novellát. Na, így add elő nekik is, mintha írásban tennéd és elégedettek lesznek.
2021. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Írásban jobb vagyok mint szóban... :D
2021. máj. 1. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!