Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit érdekel? Léteznek olyan...

Kit érdekel? Léteznek olyan nők, akik hazaérvén nem a munkahelyi dolgaikról beszélnek minden áldott nap (2-2,5 órát)?

Figyelt kérdés

Mert még az LHC-ben sem történnek naponta csodák, egy hétköznapi munkahelyen meg pláne nem.


Eddig mindenkitől azt a választ kaptam, hogy bizony így van ez, tűrni kell, nem szólni semmit (vagy annyit, hogy "Mennyire igazad van."), néha bólogatni kell stb.


/Azt is mondják, hogy túl magasra teszem a lécet, de mit csináljak, ha érdekel az irodalom, történelem, építészet, matematika, gazdaság stb., a kiválasztottról pedig rendszeresen kiderül, hogy a kapcsolat elején átvert, igyekezett magát viszonylag műveltnek, érdeklődőnek feltüntetni./


2010. dec. 31. 08:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Az ember szereti megosztani a másikkal azt is, hogy mi történt vele adott napon.

A műveltséget hogy tudja valaki megjátszani? Vagy van, vagy nincs... Na mindegy.

2010. dec. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Nem ez nem igaz, hogy bólogatni kell. Neked én kellenék, szó szerint soha, de soha nem beszélek itthon a munkámról. Ugyanígy a munkahelyen nem beszélek a magánéletemről. A kettőt nem szabad összemosni. A párom mindig megkérdezi, hogy mi volt ma? Én meg letudom ennyivel: semmi különös. Ugyanígy elvárom tőle, hogy ne meséljen nekem napi 5-6 órákat de még egyet se arról, hogy mi volt az egyetemen meg a gyakorlaton. Tudod hogy miért? Mert egyszerűen nem érdekel. Így van, ki merem mondani, szarok rá, hogy mi volt az ő munkahelyén. Ebből kiindulva ha engem nem érdekel az ő munkahelyi élete, akkor nyilván őt sem érdekli az enyém. Ezt fel tudom fogni. Egyébként is úgy gondolom, hogy ott már baj van egy kapcsolatban vagy házasságban, ha a munkahelyen kívül a felek nem tudnak miről beszélgetni. Mi bármiről beszélgetünk de a munkahely tabu. Szerintem párom azt sem tudja hogy hány kollégám van, de ez nem is baj.
2010. dec. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
engem kifejezetten érdekel, hogy mi történt a párommal a munkahelyén. MIlyen problémái vannak, hogy tudjuk őket KÖZÖSEN megoldani, mi viheti őt előbbre, hogyan tudna fejlődni. Milyen poénok hangzottak el aznap, vagy ki húzta fel az idegeit. Nálam ez hozzá tartozik a házassághoz. Ha ezeket nem mondhatja el, olyan, mintha bemennék egy irodalmi klubba (vagy másmilyenbe, választhatsz) esetleg egy egyetemre és az oktatókat megkérném, hogy beszélgessenek velem. Nem CSAK erre vágyom a házasságban... tudni akarom mi nyomja a párom szívét, min mosolygott aznap. 9 órát minimum eltöltünk a munkahelyünkön, ha ezt nem oszthatjuk meg egymással, akkor mit?
2010. dec. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Ha valami olyan sztori történik, biztosan elmondjuk egymásnak, hogy nevessünk a hülyeségeken.

Márpedig mindkettőnk munkahelyén történnek kabaréba illő dolgok. :P


Ha valami bánt, ami a munkahelyen történt, azt meg úgyis észrevesszük és kiszedjük a másikból. ;)


Minket érdekel, hogyan telt a másik napja. Attól függetlenül nem csak erről beszélgetünk, de erről is.


A műveltség nemcsak ott kezdődik, hogy beszélgettek gazdasági eseményekről, irodalomról, művészetekről, kiállításokról, színdarabokról. Az is a műveltséghez tartozik, hogy kultúrátlan meg tudd hallgatni a másikat, tanácsot tudj neki adni, vagy ha nem érdekel, akkor ügyesen tereld a témát.

Sok nő szeret csacsogni, mesélni, bosszankodni, felháborodni mindig valamin (műveltségtől függetlenül). Ha tényleg ennyire megválogatod a partnereidet, akkor biztos eléggé okos nőt találtál ahhoz, hogy megértesd vele, hogy ezt tegye a barátnőivel, mert nem szeretnél még munkaidő után, otthon is munkáról hallani és csak olyan dolgokról meséljen, amiben a te konkrét segítségedre, véleményedre van szüksége. A többivel meg fölöslegesen hergeli magát és téged.

Ha okos, művelt nő, meg fogja érteni, hogy te szeretnél egy kicsit lazítani munka után, nem pedig idegesítő dolgokról hallani, és neki is jobb lesz, ha kicsit pihenteti a munka témát.

2010. dec. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mi csak a lényeget mondjuk el röviden a munkahelyi dolgok közül. Ilyen lényegek a poénos szituk, ezeken nevetünk ( ismerjük egymás munkatársait és így könnyebb)vagy ha olyan változás van, ami kihat az életünkre. Ez kb. 10 perc mindkettőnk részéről és ez sem minden nap.

Én már megtanultam, hogy becsukom az iroda ajtót és már onnantól kezdve nem érdekel a meló. Majd másnap fél 8-kor újra azzal foglalkozom, de otthon nem.

2010. dec. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Hát akkor megvan a cél: keress egy olyan csajt magadnak, aki hazaérve a nyolcórás taposómalomból majd szívesen beszélget veled építészetről meg matematikáról (WTF?)... Csak ugye tudjon főzni is, meg legyen jó anya, meg jó az ágyban, meg az IQ-ja verdesse a 150-et, de felülről, és legyen kedves, és ha lehet Elle mcPherson teste legyen a nyaka alatt.

Szerintem az olyanok, mint te, elmehetnek a búsba, ne haragudj.

Szegény csajt foglalkoztatják a gondjai, konfliktusai, a nagy ighazság meg az, hogy te lesz@rod a dolgait. Nem vagy kíváncsi az élete egy részére. Szerintem hagyd el, jobb lesz neked - de még neki mennyire.

2010. dec. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Végtelenül öntelt, önző egoista vagy. Egy kékharisnyát keress magadnak. Nem vagy férfi, csak egy pedálgép kisfiú. Majd ha már felnőtt leszel, talán megérted, miről beszélek. Egyébként minél műveltebb és magasabban kvalifikált egy nő (ember), annál nehezebb hozzászólni a munkahelyi dolgaihoz. Lehet, hogy neked kína, amiről beszélne. Nekem igazán okos és művelt férjem van, én is rengeteget olvasok, de inkább egyedül élnék, minthogy a kvantumfizikáról beszélgessünk esténként. Egy kapcsolatba a napi gondok, események, örömök, problémák, gyereknevelési kérdések, stb. is beletartoznak.
2010. dec. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Mi mindig megbeszéltük a férjemmel mi történt velünk aznap munkában.Most ugyan nem dolgozom,a fiammal vagyok itthon,mégis minden este megkérdezi,milyen napunk volt.Pedig pontosan tudja,hogy mind egyforma.És nekem igenis jólesik megbeszélni,és neki is igénye van arra,hogy valaki meghallgassa,és hát ki lenne az,ha nem a felesége.
2010. dec. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én úgy vélem, hogy egy párkapcsolathoz hozzátartozik, hogy érdeklődünk a másik fél élete iránt. És mivel életünk felét, jobb esetben csak 3-adát a munka teszi ki, szerintem teljesen normális, ha az emberek munkából hazatérve elmesélik párjuknak, hogy mi történt velük aznap. Ilyenkor pedig az a legidegesítőbb, ha csak bólogat a másik. Illik érdeklődni! Szerintem a fene megette azt a kapcsolatot, ahol nem érdekli az egyik félt az, hogy mi történt a másikkal nap közben. Ez nem csak hogy bunkóság, de számomra az igazi szeretet hiányát is jelenti. Hiszen akit szeretünk, az iránt érdeklődünk.

Persze nem mondom, hogy csak ebből álljon az egész napos beszélgetés. Nálunk ez úgy működik, hogy mikor hazaérek, elmeséli a párom, hogy mi volt vele a munkahelyén, majd én, hogy mi volt az egyetemen. Aztán később már (persze a hétköznapi "kimostad az ingemet?" beszélgetést leszámítva) történelemről, politikáról, gazdaságról beszélgetünk. Arról, amit napközben a rádióban/hírekben hallottunk és megfogott minket, stb. Ilyenkor jól kivesézzük a témát. Volt, hogy 11-kor belekezdtünk egy vitába, miszerint ki lehetett régen a legnagyobb vezető/hadvezér, és annyira más volt a nézőpontunk a téren, hogy mi alapján kell vizsgálni, hogy ki jó vezér, hogy egész hajnali fél 3-ig erről beszéltünk :) Szóval mi aztán tényleg jó sokat szoktunk beszélgetni műveltségi kérdésekről, de számunkra a mindennapi/munkahelyi témáknak is helyük van társalgásainkban.

2010. dec. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon szoktam a munkahelyi dolgokról mesélni itthon. Legfeljebb, ha olyan esettel találkozom, ami vicces, mosolyra buzdító. Nagyon szeretem egyébként a munkámat, de ezen kívül is tudok még ezer dologról beszélni. Néha meg kifejezetten jól esik nem beszélgetni.
2010. dec. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!