Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ezen az...

Miért van az, hogy ezen az oldalon, ha valaki leírja, hogy a szülei anyagilag támogatják addig, míg nem lesz önálló keresete, akkor minden ingyenélő, lusta, elkényeztett sz.rnak elhordják?

Figyelt kérdés

Szerencsés vagyok, mert a családomnak sosem voltak anyagi gondjai. Nem éltünk nagy lábon, nem voltunk nagyon gazdagok, de amire kellett, volt pénz. A szüleimnek szerencsére normális munkahelye volt, dolgoztak rendesen, és kifejezetten takarékoskodók voltak mindig is, nem szórták hülyeségekre a pénzt.

Ennek eredményeképpen, mikor a testvérem egyetemre ment, vettek egy pici lakást. Mikor pár évvel később én is egyetemista lettem, akkor odaköltöztem én is. Egyetem alatt a szüleim tartottak el, ahogy a testvéremet is. Időközben a tesóm elkezdett dolgozni, spórolni és -szintén a szüleim segítségével - vett egy lakást, így az enyém maradt az első.


Nem lettem léhűtő, időben befejeztem az egyetemet, lett munkám, normálisan keresek, eltartom magam. A szüleim már nyugdíjasok, a nyugdíjuk sem rossz, így kényelmesen élnek, gyűjtögetnek, és ha ismételten lakásvásárlásra adnánk a fejünket a párommal, egészen biztos vagyok benne, hogy amennyivel tudnának, beleszállnának. Mert ők ilyenek. Nekik mindig is fontos volt az, hogy minket támogassanak.

Természetesen ha a szüleimnek lenne szüksége anyagi segítségre, a testvérem is és én is minden további nélkül ugranánk és segítenénk. Ezt a nevelést kaptuk, mi is így gondolkodunk. Sosem volt rossz érzésem amiatt, hogy "a seggem alá toltak egy lakást", vagy eltartottak, mikor nem volt saját keresetem.


De itt az oldalon rengetegszer látom, hogy ha valaki hasonlót ír, le van hordva minden szarnak. Mert el van kényeztetve, mert biztosan lusta, nem lesz belőle semmi, örök életére a szülein fog élősködni, blabla.

Arról nem is beszélve, hogy egyesek szerint az a normális, ha a szülők akkor sem támogatják a gyereküket, ha amúgy lenne rá pénzük.


Ez csak szerintem furcsa felfogás? Miért baj az, ha valaki úgy szül gyereket, hogy nem b.ssza ki az ajtón 18 éves korában, hogy csináljon, amit akar, most már felnőtt ember?


2021. máj. 15. 21:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

Te is jól tudod miért. Mert ez az oldal is tele van "nagyon okos" emberekkel akik "nagyon okosak" és amit mondanak azt mindig "átgondolják".

És persze azért szeretjük ezt az oldalt :D Jókat lehet röhögni :D

2021. máj. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
Ahh, lerágott csont és baromi nagy általánosítás ez, amit mondasz. Én inkább pont azt láttam itt, hogy senkinek nincsen baja ezzel.
2021. máj. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Metionin ***** válasza:
98%
Mert irigyek. Nekem sajnos nem tudtak semmit adni de mégis azt tartom normálisnak, hogy ahol megtehetik, ott segítik a gyereket az elindulásban. Ha megtehetik, hogy lakással segítsék, akkor azzal, ha pénzzel, akkor azzal, ha a tanulmányai fizetésével, akkor azzal de adott helyzetben már a kollégiumi díj kifizetése is nagy segítség lehet (nekem legalábbis az lett volna). Ha vállalnék gyereket, alap lenne hogy amiben kell, támogatnám amennyire tőlem telik.
2021. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Irigyek, messze átlag feletti anyagi helyzetben vagytok. És a számszerűsíthetőnél sokkal nagyobb előnnyel indulsz az életben azokhoz képest, akinek ez nem adatik meg. A szőlő meg savanyú.

Amíg nem lesz az elkényeztetés miatt valakiből egy semmirekellő így, addig rendben van.

2021. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Sokan csak az észt osztják, hogy írjanak ide valami baromságot csak azért mert egy anonim oldalon név és minden más nélkül hatalmas nagy szájuk van.
2021. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 palfydanka válasza:
98%
Szerintem is irigyek. Nekem a szüleim régebben 3 gyereket szerettek volna, de csak én és a testvérem lettünk, hogy mindent megtudjanak nekünk adni ugyanúgy, és hogy mindkettőnket tudjanak támogatni
2021. máj. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kaptam semmit, megdolgoztam rendesen azért amink van, de se sose bántottam senkit, akinek jutott a szülei tamogatasabol. Ha tudnak, segítenek, ha nem, hát nem. Ettől függetlenül ugyanúgy imádom a szüleimet, mintha vettek volna nekem két palotát. 😊
2021. máj. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

Valószínűleg azért mert aki eléri egyedül a célját, arra rögtön azt mondják, hogy irigy.

Lásd fentebb..

2021. máj. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem pedig rengeteg az ostoba ember. Lásd fentebb. Ne foglalkozz senkivel, éld az életed. Az irigy meg mindig irigy marad. 😉
2021. máj. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
6%

Na 9 pont erröl van szó.

Ha valaki egyedül oldja meg az ostoba meg irigy??

Ennyi erővel mondhatnám hogy te meg életkèptelen vagy, megse tettem.

2021. máj. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!