Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El lennék kényeztetve? Hogyan...

El lennék kényeztetve? Hogyan tudnék "tenni ellene"?

Figyelt kérdés

Előre félek, hogy az egész sztori úgy fog hangzani, mintha egy gőgös kisfiú siránkozna, hogy mindene megvan. Ami persze nem igaz, átlagos, úgymond középosztályú családban élek, bár az utóbbi időben egy új munkalehetőség miatt édesanyám nem sokkal több munka mellett, sokkal jobban tud keresni.


Apukám átlagos buszsofőr, akiről tudom, hogy ha csak vele élnék a kellő szigort megtartaná, és nem panaszkodnék ilyen miatt. Anyukámmal más a helyzet. Szüleim második házasságából való gyerek vagyok, 2 másik testvérem van, a fiatalabbik, a bátyám is 25 éves, ő a barátnőjével él, a nővérem aki 29 éves pedig most egyenlőre velünk, amíg házat nem találnak, nemrég született a fia.

Amikor a testvéreim nevelkedtek, ők egy fokkal visszafogottabban nőttek fel. Anyukám, viszont akkoriban rengeteget dolgozott, bár próbált mindent megadni a gyerekeinek. Majd miután anyukám és apukám egymásra találtak, a közös kassza bővülhetett, nem túlzottan sokkal, de jobb életet engedhettek meg maguknak. A testvéreim átlag iskolákba jártak, mind a kettőjüknek van érettségijük, ez persze a legmagasabb végzettségük.

A szüleimnek természetesen én vagyok a legféltettebb kincs, a legkisebb gyerek (jóval).


Az utóbbi években, már előfordult, hogy kétszer nyáron, és egyszer a tavaszi szünetben is el tudtunk menni nyaralni. Kiskorom óta voltam Balatonon, Olaszországban, Horvátországban. Akármennyire is hülyén hangzik, ezekre ráuntam. Nem feltétlen teljesen, de mindig a szüleimhez voltam láncolva, már nagyon várom, hogy kicsit szabadabb legyen az életem, ugyanis szeptembertől, már Pestre fogok járni középiskolába. Szóval, akárhányszor megemlítem nekik, hogy nem-e baj, ha idén ki szeretném hagyni például a tavaszi kétnapos balatonozást, ekkor mindig ugyanazt kapom a fejemre: "más gyerek örülne, ha ennyiszer elmehetnének nyaralni, úgyis csak a szobában ülnék". Az utóbbi nem feltétlen nem igaz. Valójában én mindig is jobban szerettem itthon ülni, a kerti felfújható medencénkben pancsolni, mint mindig eljárni 1 hetekre. Bár főként egy a bajom: hogy hármasban megyünk a szüleimmel, mivel a testvéreim már idősebbek.

Nyomasztóan érzem mindig magam, úgy érzem, hogy én vagyok az egyetlen, akit a szülei elrángatnak, hogy "gyere, úgyis a gép előtt ülnél". Illetve nagyon bánt, hogy a nővéremtől már többször kaptam szemrehányásokat, mindig azzal illet, hogy ki van nyalva a seggem.


Örülök, valamilyen szinten, hogy legalább engem nyüstölnek a szüleim, hogy tanuljak, ugyanis őket nem nyüstölték, nem is mentek nagyon messzire tanulás ügyileg (bár régen egy valamirevaló szakember kapott állást, és nem kellett mindenhez érettségi).



Tudom, úgy érzem az egész szöveggel kapcsolatban, hogy itt vagyok én a "gazdag gyerek", de nem tudom milyen lehet a rosszabbik élet. Nem akarok rossz életet, viszont egy dolog van amitől nagyon félek.

Apukámat nagyon tisztelem. Nehéz gyerekkora volt, és mindig képes volt megállni a helyét.

Nagyon félek attól, hogy ha tudni fogok füvet nyírni, meg kapálni a kertben az nem lesz elég ahhoz, hogy talpraesett legyek. Félek attól, hogy amint olyan korban leszek, már házat fognak tenni alám, és semmi talpraesettség sem lesz bennem. Félek ettől, és nem tudom, mire leszek képes, ha már csak egyedül leszek, vagy mire lennék képes, ha egyedül kellene lennem.

Köszönök előre minden választ.

14/f



2017. márc. 6. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Mond meg anyukádnak, hogy szeretnél kicsit önállóbb lenni, hogy ne kelljen 40 évesen is eltartania téged mert töketlen vagy.


A legtöbb amit tehetsz, hogy ha apukád a kertben van, akkor odaállsz mellé és megkéred, hogy mutasson meg ezt-azt hogyan kell csinálni. Illetve 2 év múlva meg tudsz menni legalább nyaranta diákmunkára.


A titkot nem tudom mitől lesz valaki talpraesett, mert én igazából abban nőttem fel, hogy nincs senki mellettem és nekem kell mindent intéznem.


Ugyanakkor egyik barátnőm meg kb semmit nem tud elintézni még 25 évesen se. Ezt úgy képzeld el, hogy az anyja terrorban tartja és képtelen elintézni már vagy 3 éve a költözést pedig lenne miből.


14 évesen már azért nem vagy annyira gyerek, hogy úgy kezeljenek mint egy ovis. Meg gondolom a szülők is örülnének, ha egyszer kettesben is elmehetnének valahova.

2017. márc. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia! Szerintem annyira azért nem vagy elkényeztetve, nyugi, csak éppen annyira mint a legkissebb gyerek (én is az vagyok, és kb. Dettó ugyanez a sztorim :D), egyébkébt sztem ha majd úgyis Pestre jársz középiskolába (gondolom koliba) akkor fel fogod találni magad, nem leszel ráutalva a szüleidre, és meg fogod tanulni hogy legyél talpraesett, szval ezen se aggódj! :) az meg csak jó, ha hajtanak, hogy tanulj, mert ha lesz diplomád, lesz jó állásod, és saját magad is kitutod fizetni a házadat majd! Meg egyébként sztem menj el a nyaralásra. Én is utálok menni, mert az éb tesóim se mennek (mondjuk ők nem olyan nagyok mint a tiedid, de már rég buliznak családi nyaralások helyett), de tudom, hogy a szüleimnek öröm, ha én is megyek. Mert ők nem akarják hogy hamar felnőjjünk, és még akarják, hogy pici gyerekek legyünk :D sztem menj el velük, 1-2 év múlva már úgyse fogsz, legalább ennyi örömük legyen :) a nővéreddel meg nem nagyon tudsz mit csinálni. Irigykedik, mert neki nen olyan volt a gyerekkora mint neked, ennyi. Majd elmúlik! ;)
2017. márc. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Elég érdekes problémáitok vannak, Nektek mai fiataloknak...

Ha Neked ezek nem kellenek,egyszerűen mondj nem-et...

Beszéld meg a családoddal, hogy mi a gondod...

De én azt mondom élvezd amig lehet... úgy is hamar vége lesz...

Az hogy meg van tököd, vagy nincs az nem ezen fog múlni... ha akarsz akkor ettől még lehetsz talpraesett...

2017. márc. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Azért vagy elkényeztetve, mert levisznek egy hétre valami olcsóbb helyre nyaralni?! Ez nem elkényeztetés. Másrészt ha valaki át tudja gondolni a dolgokat, azt nem lehet elkényeztetni ha naponta rolls-royce-t kap, akkor sem. Tehát ez leginkább rajtad múlik, senki nem akadályoz meg, hogy talpraesett legyél.
2017. márc. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ez a pár utazás tényleg nem az elkényeztetés-gazdag kategória. Nem kötekedésből írom, ne értsd félre, sajnos csak itthoni átlag viszonyok mellett tűnik annak. :/ De az írásod így is érett gondolkodásra vall, szóval nem kell attól félned, hogy tehetetlen balfsz leszel. :)
2017. márc. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
"Elég érdekes problémáitok vannak, Nektek mai fiataloknak... " Miért, örülnél, ha nagyobb problémája lenne? Miért kell mindig az a bezzegrégenminekünkmásvót áthallású szöveg mindig? 35 éves vagyok, és a "mi" időnkben is voltak fiatalok, akiknek bizony ez volt a legnagyobb problémája. Bocs az offért.
2017. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!