Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen későbbi élete lesz egy...

Milyen későbbi élete lesz egy elkényeztetett gyereknek?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, vagy ha netán valaki már megfigyelte vagy átélte ezt a jelenséget valamilyen formában.

Milyen élete lehet egy olyan embernek , netán 10év múlva ,akinek anyuka mindent megcsinál otthon még 20évesen is?


Ui.pedagógiából kellene egy elemzést csinalnom a túlgyámolító nevelési típusból és örülnek neki ha segítenétek esetleg személyes sztorikkal vagy véleménnyel


2019. febr. 17. 19:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem, hogy bármiféle érdemleges törvényszerűséget lehetne felfedezni, annyira sok a befolyásoló egyéb körülmény. A fiamnak mindent megcsinált az anyja, befogadta a fiam barátnőjét is és kb. 23 éves korukig itt laktak. Akkor elköltöztek együtt, majd különváltak, volt önálló élet, volt élet feleséggel és gyerekkel, majd csak gyerekkel, majd együttélés háromgyerekes elvált nővel + saját gyerekkel. Láthatóan semmi gondot nem okozott, a fiam megtanult magára és gyerekekre mosni, vasalni, takarítani, főzni.
2019. febr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
27%
Szerintem vagy az van egy ilyen emberrel hogy ő lesz a főnök és mindenkit befog "csicskitani" körülötte és ő semmit nem fog csinálni. Vagy mindenki elnyomja és lusta lesz tenni magáért bármit is .
2019. febr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%

A volt párom kamasz fia tökéletesen ilyen, anyuka, nagyszülők hibátlan módon elkényeztették, gyakorlatilag semmiért se szóltak rá, mivel mindegyik kiélezett küzdelmet folytatott a gyerek szeretetéért.

Az utolsó ismereteim szerint a gyerek ilyen lett: agresszív, nagyon erőszakos, manipulatív, mérhetetlenül lusta, flegma, semmilyen következmény nem érdekelte a tetteit illetően, lekezelő, arrogáns személyisége lett.

Barátai nem voltak szinte sosem, lányoknál próbálkozott, és azt hiszem őmiattuk lett iszonyatosan befelé forduló, eleinte még adott magára, de később már kb úgy nézett ki, mint egy hajléktalan. Nyilván, mivel képtelen volt normálisan hozzászólni bármilyen lányhoz.

2019. febr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

Késői, elkényeztetett gyerek voltam. Azt képzeltem, én vagyok a világ közepe, de rá kellett jönnöm, hogy nem így van. Néhány elég keserves leckét kaptam az élettől, de összeszedtem magam, és boldogultam. Egy rövid életű, elsietett házasság után megismertem a második férjemet, vele együtt legyőztünk minden akadályt.

71Nőstény

2019. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Én olyat ismerek, akit gyerekkorában elkényeztetettek, felnőttkorában pedig - amellett hogy tisztességes, dolgozó ember lett - rajongásig szerette, támogatta a szüleit.


Az elkényeztetés nem feltétlenül azt jelenti, hogy valakinek a jellemét végzetesen elrontjuk. Ha jól csináljuk akkor egy életre szóló, mély kapcsolatot, kötődést tudunk kialakítani.

2019. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Az élethelyzet változással az ember is változik.

Amíg jól megy, jól él, amikor nem, akkor meg hozzákorrigál. Semmi extra misztikum és nagy dolog nincs ebben.

2019. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Van egy ilyen ismerősöm, a szülők elváltak, az anyukája egy elég pénzes férfihoz ment feleségül utána. Ők a gyereket lefizették, bármit akart, adtak rá pénzt, csak ne legyen útban. Furcsa ember lett belőle. Nem feltétlenül rossz, inkább olyan, mintha nem nőtt volna fel. Csak a felnőtt hiszti màr nem azt jelenti, hogy földhöz vágja magát, hanem azt, hogy a párjának ugrik. Pár hónapja vált el, verte a feleségét. Egyszer az én férjem szedte le az exéről, a földön rángatta a nőt. Nem bírja elviselni, ha nem az van, amit ő akar. Munkájában nem sikeres, az egyetemet nem tudta elvégezni, a szülők vállalkozásában segít pár éve, de ott is csak olyan munkát adnak neki, ahol nem zavar. Amolyan alibi munka. Párszor beszélgettünk komolyabban, nem gondolom rossz embernek, csak sok régi sérelem lehet még benne. Ezt nem mondta, csak ilyen érzésem van valamiért. Mindent túlságosan nagy hévvel csinál, mintha bizonygatni akarna. Kitartás viszont nincs benne, soha nem volt rá szüksége, mindent befejeztek helyette vagy megvették neki. Gazdag, tökéletes lehetne minden, mégsem jön össze neki semmi.
2019. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
27%
Rendkívül káros. Gyakorlatilag életre képtelen egyedek azok akik a szülőkkel élnek és hagyják, hogy folyamatosan kisegítség, eltartsák őket. Rossz a gyermeknek a későbbiek során, amikor már apuci-anyuci régen nem él és rossz a párkapcsolatának is, ami általában emiatt nem túl hosszú kimenetelű, mert gyorsan szakítanak is.
2019. febr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Sógornőm 24 éves és a segge ki van nyalva. Azt hangoztatja, hogy ő sosem fog elköltözni otthonról. Miért is költözne ha anyuci mindent megcsinál helyette, mert az meg azt mondja: jaaaaj majd ha elköltözik majd akkor elég lesz neki csinálni. Az meg azt mondja ő soha! Ráadásul nárcisztikus személyiségzavaros is az én véleményem szerint, ami miatt duplán élvezi azt, hogy neki semmit sem kell tennie. Sosem tette mosogató vízbe a kezét, sosem törölte le az étkező asztalt csak reklamált, hogy fúj de ragadós... Sosem mosott fel, söpörni sem nagyon láttam max egyszer a szobáját, se fürdőt nem takarított életében sem, sem wc-t nem pucolt, sosem főzött meg 2 fogásos ebédet, de még a palacsinta sütéshez is anyuciért kiabált... Onnan tudom, mert 2 évet éltem velük és ha abban a 2 évben egyszer sem csinált ilyet, akkor nem hiszem változott bármit is. Az anyja takarította a szobája ablakait is, függönyét stb. Egyszer pökhendin röhögve mondta, hogy ő egy tányért sem mos el, hát őőő mosogatni? Az piszkos munka. Az idős nagyanyjának kiabált nem egyszer, hogy főzzön neki kávét. Az meg ment és megfőzte. Nem volt egy tartós kapcsolata sem és gyanítom egy pasi sem marad meg mellette bár az az elviselhetetlen személye miatt. Plusz, hogy semmihez nem ért. Dolgozik, de éhen halna ha neki kéne magára főzni meg a retek enné meg...


Kérdezz ha valamire kíváncsi vagy!

Én ezt láttam. Nekem meg van a véleményem arról akit írtam meg erről a nevelésről. Hülyére neveli röviden tömören.

2019. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehet általánosítani.

Én 14 éves koromig ki voltam szolgálva mindenben. Nemhogy egy szendvicset nem kellett készítenem magamnak, hanem még a tányérba is anyukám szedte a levest és tette elém. Aztán kollégista lettem egy olyan iskolában, ami messze volt a lakhelyemtől, ezért voltak hétvégék is, amikor nem mentem haza. Egyedül maradtam egy idegen városban, ahol mekem kellett mosni a ruhámat és ha bajom volt, az orvoshoz is egyedül mentem. Megoldottam.

Egy barátnőm a lányát 18 éves koráig hordta még az iskolába is. Ő vett neki ruhákat és még gimis korában is elé rakta az ételt. Mindig aggódott, hogy mi lesz a lányból így, hogy még a postára sem tudja elküldeni, mert olyan kis bamba, hogy semmit nem tud elintézni. Hozta-vitte mindenhová a kis hercegnőt. Még a pizzát is az anyja rendelte meg neki, ha azt kívánt enni. Érettségi után jött az egyetem, ahová anyuci nem tudta minden reggel elvinni. Albérletbe költözött Budapesten és pillanatok alatt alkalmazkodott az új helyzethez. Kiderült hogy tud magáról gondoskodni, ha akar.

A túlságosnak tűnő gondoskodásnál szerintem károsabb ha anyagilag van elkényeztetve, vagyis minden vacakot azonnal megvesznek a gyereknek, amit kiejt a száján. Ez, hogy mindent meg akarunk venni azonnal hozzáállás vezet ahhoz, hogy ha később nincs olyan anyagi helyzetben, mint amilyet megszokott, akkor megveszi hitelből a vágyott holmit, aztán eladósodik, mert minden kell azonnal.

2019. febr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!