Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a nővéremmel?...

Mit tehetnék a nővéremmel? Csak segíteni szeretnék, de nem hallgat rám?!

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy a nővérem nagyon makacs...Mindketten húszas éveinkben járunk, egy év van közöttünk. Sajnos neki nincsen párja, többször volt próbálkozása de kihasználták mindannyiszor. Nem rosszindulatból mondom, de borzasztó naiv, ezért...amikor megismerkedett egyikkel-másikkal akkor mindig próbáltam figyelmeztetni arra, hogy ez így nem helyes, mert mindannyiszor láttam, hogy csak "mentőövként" használja a pasikat, a pasiknak meg csak kaland kell...Soha nem hallgatott rám, mindig utólag mondta, hogy de kár, hogy nem hallgatott meg, és legközelebb szóljak, nyissam már ki a szemét.

Sajnos azt látom rajta, hogy el van keseredve és nagyon szeretne már valakit maga mellé, de nem jön a megfelelő...

Újabban találkozott egy külföldi magyar pasival akivel 2 napot együtt töltöttek és most meghívta a lakásába (albérlet) egy hétre...Nem is ismeri ezt az embert, mondtam neki, hogy veszélyes is lehet akár, de nem hallgat rám, interneten tartották a kapcsolatot, 3 hete ismeri. Szerinte aranyos és ne szóljak bele, mert egy barátnője is megmondta, hogy most ez az igazi! Nem tudom, miért ennyire hiszékeny és naiv...miért akar ennyire megkapaszkodni ebbe a valakibe...Ne értsetek félre én szeretném ha boldog lenne, de már látom ennek a dolognak a végét...és ugyanakkor attól is félek, hogy nem látom...

Ő ezt már eldöntötte, és nem tudom megakadályozni, de nem hiszem el, hogy egy idegent beenged a lakásába:-S

Mit tegyek? Ha a szüleimnek elmondom többet nem áll szóba velem...

Ha megismerné szépen fokozatosan utána nem lenne gondom vele, én csak féltem. Ezt elmondtam neki, de ő azt hiszi csak az útjába akarok állni, pedig nem.

Mit tennétek?


2010. aug. 23. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt mondanám, hogy ha az az illető tényleg az "igazi", akkor elmondhatja neki ő maga, hogy nem természetes valakihez hetekre odamenni, akit még nem jól ismer, és hogy ő hadd kérje, hogy előbb jobban ismerjék ki egymást. És ez az illető ezt meg kell, hogy értse, és nem szabad, hogy ez álljon a "boldogságuk" útjába. Ha erre elhagyja, akkor valami nincs rendben.


Ha ezt a nővéred nem érti meg, nincs mit tenni. Mindketten felnőttek vagytok. Ő is. És a saját cselekedeteiért, beeértve az érzelmi kielégületlenséget, boldogtalanságot és rizikózást, ő a felelős, ezt te nem tudod átvállalni.

2010. aug. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

én értem ezt...de ő hívta meg magához...

és látom rajta, hogy csak "magányában" kapaszkodik, szinte már "bárki" megfelelne aki kicsit is törődik vele, ezért használják ki...

tudom, mert tizenévesen voltam hasonló helyzetben...

2010. aug. 23. 23:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj vele, ha lehet, és felügyeld.
2010. aug. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Előttem szólónak írnám. Szerintem marhaság...elmenni vele. Egyáltalán nem kellene elmennie se neked se a nővérednek. Jobban jár, ha nem is foglakozik olyan emberekkel akik neten ismerkednek. ( Nem mondom, hogy csak rosszak vannak.) A srác már ott sántít, hogy 1 hétre akarná a költözést....miért pont 1 hét? Miért nem pénteken buli után, vagy miért nem egy hétvégére....sántít a dolog. De mondok egy példát neked...egyik ismerős lány kérdezett, hogy elmenjen-e egy sráchoz...palacsintázni...mondom férfi szemmel az nem palacsintázás lesz, hanem sex. Nem arról a srácot már tájékoztatta, hogy az nem lehet..Lett belőle...és most várja a gyereket tőle a srác meg eltűnt. Lányok mindig saját magatokra hallgatok. A nővérednek meg annyit, hogy ne görcsösen keresse a szerelmet,úgy is jön az magától. Melóba,vagy akár az utcán egymásba botlotok. Én is így találtam meg a Feleségem.
2010. aug. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én is hasonlót magyarázok neki, de mintha a falnak beszélnék...olyankor meg még én vagyok a rossz:-S
2010. aug. 23. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!