Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék öcsémért?

Mit tehetnék öcsémért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom röviden leírni:szüleim pár hónapos koromba elváltak.Van egy 4 évvel idősebb bátyám.Miután elváltak,néha-néha találkoztunk apával.Majd teljesen megszakadt a kapcsolat majdnem 10évre,amikor összejött egy nővel,aki tiltott minket apától(...)Pár éve szakítottak.Apu összejött egy nővel,akit mi nem ismertünk és kiderült,hogy úton van a baba.Mindig is vágytam egy kistesóra és úgy gondoltuk,hogy remek alkalom a békülésre.Tavaly Karácsonykor írtam neki smst,hogy Boldog Karácsonyt Nektek! Aznap kibékültünk,minden rendbe volt,öcskös februárba megszületett.Ám,de apám elkezdett inni.Mindig is szerette a piát,de az utóbbi időbe már alkoholista szintre jutott.Nem érdekel,hogy miért,nem érdekel,hogy tudnék rajta segíteni.Nem érdekel,mert nem is akarok segíteni neki. A nő visszament 2 hónap után dolgozni,mert amit apa keresett azt elitta,illetve az előző nő gyerekének az autótörlesztését vonták le tőle.(ő ment el kezesnek és a nő persze nem fizeti..) Szóval egy fillért nem ad haza.Többször aludt itt a kicsi nálunk éjjel,mert apa részeg volt,a nő meg dolgozott.Mostanában egyre durvább dolgokat csinál,a nő elment orvoshoz,odaadta a szomszéd néninek a kicsit,hogy vigyázzon rá.Ez volt reggel,majd hívott,hogy menjek már el a kicsiért,mert nem ért még haza és az öregek pihenni akarnak.Elmentünk a kicsiért bátyámmal,a két öreg szomszéd ott sírt,hogy a gyereknek úgy vettek bébiételt,mert apa olyan részeg volt,hogy nem tudta megmondani,hol tartják.Mire átmentünk,ő már megint elment inni.Szegény öregektől elhoztuk a kicsit.Bátyám telefonon eléggé leosztotta apát,amivel egyetértek.Pár napra rá találkozott apa meg bátyám és apa neki akart menni bátyámnak,szintén részeg volt...Most hívott a nő,hogy éjjelre hozzam már el a kicsit,mert apa megint iszik,ő meg megy dolgozni.De nem mondjuk meg apának,hogy azért hozzuk el,mert alkoholista,akire a gyerekét nem lehet rábízni,hanem hazudjuk,hogy az én rokonaim akarják látni a kicsit.Itt már eldurrant az agyam,hogy miért is kell arra vigyázni,hogy esetleg apa megsértődjön?!(...)

annyi szerencsém van,hogy anyu imádja a kicsit,mert valljuk be,nem kérhetnénk anyutól,hogy a volt férje gyerekét pesztrálja.Nekem 5 hónapja van egy tűzoltó párom,aki estig dolgozik,majd jön ide.Nyilván szerettünk volna kettesbe lenni...20 éves vagyok,és imádom öcsémet,de nem nekem kéne nevelni..holnap be kéne menjek a fősulira,de így nem tudok,és emiatt anyunak hazudnom kell,hogy nincs tanítás holnap.

Már komolyan azon gondolkozok,hogy én szólok a gyámügynek,hogy figyeljenek már,és tuti elveszik öcsém onnan.De félek,hogy öcsémét olyan nevelőkhöz rakják,hogy nem láthatom többé.De azt se akarom,hogy intézetbe nőjön fel.Nem tudom mit tudnék tenni.Kérlek segítsetek és bocsi,hogy hosszú lett..

20/L


2011. okt. 19. 12:59
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem ha valaki tudna lépni és tenni a dolgok ellen, az a Kisöcséd Anyukája elsősorban!

Az ő kapcsolatuk felhőtlen?

2011. okt. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Csak akkor lehet "megbocsájtani", hogy az anya nem keres másik munkát, ha spórol, hogy otthagyhassák az apát. Egy alkoholista sajnos örökre az marad, tulajdonképpen gyógyíthatatlan betegség, tekintve, hogy meg sem akarnak "gyógyulni". Én ultimátumot adnék. Otthagyják az apát, vagy nem vigyázok többet a gyerekre. Megértem, hogy szereted az öcsédet, de igazad van, nem neked kell felnevelni. Ráadásul ha az anyuka tenni sem akar a helyzet ellen, akkor te hiába kapálózol.
2011. okt. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Apa és a nő viszonya normális,mert a nő inkább nem szól,hogy be kéne fejezni,csak hogy ne bántsa meg,mert ő szereti...Mondtam neki,hogyha majd a gyám elviszi a kicsit,akkor szeretheted...

Most annyit mondott a nő,hogy felhívja az anyját,aki Pesten él és keres ott albérletet,meg munkát.Csak ismerem a nőt,hogy nem fogja itt hagyni a házat,mert hiába az apáé,ő újította fel...de tudok a nőre hatni,csak most is itt alszik mellettem öcskös,hallom a szuszogását és megszakad a szívem,hogy nem akkor láthatom,mikor akarom,hisz Pest tőlünk 250km.De tudom,hogy neki ott jobb lesz..

2011. okt. 19. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!