Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A dédim megígérte, hogy a...

A dédim megígérte, hogy a háza az enyém lehet, de most zsarol? Mit tennétek így a helyemben?

Figyelt kérdés

Jelenleg még tanulok, így nem annyira aktuális a helyzet, de zavar, hogy már most próbál zsarolni, egyezkedni.

5 dédunokája van, de rajtam és a nagymamámon kívül senki sem látogatja. A nagyim azért, mert kötelességének érzi, de ez annyiban kimerül, hogy kéthetente bevásárol neki és azt elviszi hozzá, meg hetente háromszor telefonálnak. Nincs jó kapcsolatuk amúgy. Én azért kezdtem el látogatni, mert még a középiskolai ballagásomnál mondta anyukám, hogy vigyek neki is egy tablóképet és meghívót az ebédre, de úgysem fog eljönni, csak "így illik". Akkor már 4 éve nem is láttam amúgy...

Odamentem, nagyon megörült nekem, elkezdett sírni és mondta, hogy neki senkije nincs, mióta a férje meghalt, 6 éve a házból sem ment ki, mert fél egyedül az utcán és hogy senki nem látogatja. Ezt valahol magának köszönheti, mert a természete tényleg szörnyű, régen is nagyon rigolyás volt, a nagyimat és a testvérét egész kiskorukban verte, mikor a mamám már dolgozó, felnőtt nőként elmondta neki, hogy férjhez megy és terhes, elkezdte ütni egy övnek a csatjával, hogy mit gondol magáról, hogy egy ilyen döntést az ő beavatása, engedélye nélkül hoz meg. Az unokáival is hasonlóan viselkedett mindig.

Viszont mivel évek óta én vagyok az egyetlen unoka, aki látogatja, mondta, hogyha meghal, vagy otthonba megy, az a ház az enyém lesz... A házról azt kell tudni, hogy szörnyű állapotban van, az emeleten 8 éve nem járt senki, a tető egy része már beszakadt, a padló fel van jőve/púposodva mindenhol, a falakról jön le a vakolat, mindenhol áll a kosz és por. Benti wc nincs is. Egerek, patkányok szaladgálnak a konyhában is. Szerinte meg csak meszelni kéne, meg lepókhálózni... Viszont nagyon jó helyen van, a telek ér kb 40 milliót (állítólag). Én oda nem akarnék beköltözni, más a tervem/tervünk a házzal, telekkel. Neki ezt így sosem mondtam, hiszen csak ott élte le az élete nagy részét, meg egy 94 éves néninek nem akarom magyarázni, hogy ma már milyen házak, lakások vannak. Szóval ezt megígérte, viszont az utóbbi időben már próbál zsarolni.


Pl. hogy az egyetemet hagyjam ott és költözzek oda hozzá. Ez a legnagyobb baja, hogy ő mennyire egyedül van és hogy miért élek én Pesten, hát ott van az a nagy ház, elférnék mellette. Eddig arról is szó volt, hogy otthonba megy, de oda már nem akar, mert hogy fél attól, hogy ott őt megölik (magánhelyre menne amúgy, ha menne). Mindenáron azt akarja, hogy a nagyim, vagy én költözzünk oda hozzá. A nagyim erről hallani sem akar, megvan neki a saját élete, ott van a tatám is, nem fog otthagyni egy háztartást... Apukám mondta, hogyha ennyire köti az ebet a karóhoz, akkor ajánljam fel, hogy költözzön hozzánk. Van egy melléképületünk, ami nyáron kb ilyen buliház, és mondta apukám, hogy csináltat oda egy tusolót, meg kiveszi a csocsóasztalt, billiárdot, kanapét és vesz egy franciaágyat oda (egy kis konyharész és étkezőasztal már van bent).

Elmondtam neki, de ez így neki nem jó, mert hogy ő bent akarna lakni a házban. Erről viszont a szüleim hallani sem akarnak... Mert a dédim nem fürdik rendesen (évek óta csak egy nedves ronggyal törli át magát, mert fél, hogy a kádban elesik), apukámmal is nagyon csúnyán viselkedett, amikor gyerek volt és anyukám háztartásbeli, mondta, hogy ő nem fogja ott kerülgetni egész nap, nem lesz a társalkodónője.

Vagy még azzal fáraszt, hogy ő felköltözne hozzám Pestre is. Másfél szobás a lakásom, van egy hálószobám és egy étkezővel egybenyitott nappalim. Van, hogy itt alszik anyukám, ha meglátogat, néha barátnők vannak itt, van, hogy pasit hozok fel. 2 hetente járok haza, autóval az út 1,5-2 óra hossza. A dédim fél a kocsiban, alapból nagyon stresszes, azért Xanaxot vesz be, ha megy a postás...

Meg kicsit önzőségnek érzem, hogy ő elvárná a nagyimtól is és tőlem is, hogy adjuk fel az életünket, a már kialakult rutinunkat azért, hogy költözzünk oda és szórakoztassuk, együtt nézzük a tv-t. Biztosan rossz lehet egyedül, de mint írtam, ezt magának köszönheti. Most is ha megyek, másról sem tud beszélni, csak hogy melyik rokona mennyire szemét volt vele, vagy hogy a tatám mekkora féreg (szerinte). Egyszer meg nem kérdezi, hogy a szüleimmel, nagybátyámékkal mi van, az unokatestvéreim hogy vannak, az utálkozást hallgatom végig, meg hogy neki milyen rossz egyedül. Legutóbb már azt is mondta, hogy lehet odavesz magához valakit az utcáról, mert úgy mindenki jól járna. Neki lenne társasága, a másiknak fedél a feje felett.


2021. máj. 18. 10:13
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
91%
Soha! Magának köszönheti a helyzetét, vállaja a sorsát.
2021. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
89%
Most lehet nem leszek népszerű, de nem érdekel. Az ilyen vénasszony sosem fog megváltozni, szépen hagyni kell a retkében meghalni. Ahogy te is írtad, nem hiába nem látogatja senki. A pokol kapuját nyitnád ki ha magadhoz vennéd, vagy ha valaki oda költözne hozzá abba a pöcegödörbe. Menjen otthonba ha magányos.
2021. máj. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

Feltéve, hogy nem troll vagy:

Abbahagynám a gondolkodást a dolgon, tanulnék, és élném az életemet:

1. Az ingatlan sz@rt sem ér felújítás nélkül, amire elmenne minden pénzed, ha szerezni egyáltalán tudnál valahonnan.

2. Örökölni a nagyanyád és a testvére fog. Bármit foglalkozni a szipirtyóval elsősorban a nagyanyád és anyád dolga. Örökséggel ne számolj, mert ahhoz végrendelkezni is kellene, azt nem fog.

2021. máj. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
71%

Huh.. hát tudod idős emberek már egyébként is rigolyásak meg hát agyban sem 100asok és ezt most nem bunkóságból írom

Az én dédim 20 éven át folyamatosan mindennap azt hajtogatta már nincs sok hátra meg fogok halni. 20 évig!!!

Neki önkormányzati lakása volt a vele élő fiának felajánlották hogy megveheti 1 millió forintért csak az meg alkoholista volt így nem lett belőle semmi mindegy.

Türelem kell az idősekhez az tény mond el hogy nem tudsz oda költözni meg tanulsz meg szülők se engedik bla bla talán próbáld meg felvetni neki az eltartási szerződést hátha belemegy szerintem azzal járnál a legjobban.

A házat ne hagyd bukni semmiképp ami pedig a rongyal való fürdést illeti ez nem azt jelenti hogy higéniátlanok szegények egyszerüen nehezükre esik be meg ki szállni a kádból főleg ha nincs ott senki aki segít kiszàllni nekik egyik a másik tudod régen volt az a téma hogy nem volt fürdő stb... az én nagymamám és dédmamám is ronggyal mosakodott szóval számomra ebben nincs semmi fura

2021. máj. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

"A pokol kapuját nyitnád ki ha magadhoz vennéd" Pontosan.

Leírtad, hogyan vélekedik róla a család, nem véletlenül. Megérdemli a sorsát. Ő már nem fog megváltozni ilyen korban.

A te dolgod magaddal foglalkozni, dolgozni, pasizni, családot alapítani (ha akarsz).

2021. máj. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
92%
Az, hogy ő azt mondta tied lesz a ház, az semmi. Ha nem ír végrendeletet, akkor az örökösök, vagyis a gyerekei öröklik. Ha ír is végrendeletet, akkor is a gyerekeinek jár a köteles rész. Bár kétlem hogy elmenne ügyvédhez, ha a postászhoz is xanax kell.
2021. máj. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Csak rám ezzel elég nagy terhet rak, mert nonstop a siránkozást hallgatom, meg hogy ő öngyilkos lesz ott egyedül, patkánymérget kever az ebédjéhez, vagy beveszi az összes Xanaxot egy este...


A nagyim (a lánya) pedig annyira lehetetlen módon akarja intézni az örökséget majd, hogy az ésszerűtlen. Több ingatlanjuk van, ez a legdrágább. A többi lakás, kert, tanya, meg az ő házuk, de az sem ér ennyit szerintem. Mondta, hogy nem akarnak igazságtalanok lenni, ezért ha a tatám és ő is meghalnak, azt szeretnék, ha az 5 unoka örökölné ezeket, közös tulajdonként. Tehát senki nem tudna kezdeni egyikkel sem semmit, amíg a másik 4-et ki nem fizeti. Ez már alapból problémás szerintem, de én vagyok a legidősebb, jövőre fogok diplomázni és kezdeném az életemet. A másik négy unokatestvérem még kicsi, 2-2-5-9 évesek. Tehát náluk még egyáltalán nem aktuális a különélés, házvásárlás, stb. A nagybátyámék pedig nincsenek olyan anyagi helyzetben, hogy kifizessenek. Nekem a többi ingatlan, telek nem kell, szeretnék kimaradni egy esetleg vitából is.


"Örökölni a nagyanyád és a testvére fog."

Igen, pont ezt szeretném megelőzni a fent leírtak miatt. A nagyim testvére már nem él, így ő örökölné az egészet (neki gyereke sem volt).

2021. máj. 18. 10:27
 8/43 anonim ***** válasza:
93%
Ígérni meg akármit lehet, ha nincs leírva, semmit sem ér amit mond. Írjon végrendeletet. #2
2021. máj. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
90%

A szavaidból úgy érzem, hogy bár elmondások alapján tudod, hogy milyen ember, mégsem tudatosult ez benned teljesen és gyakorlati tapasztalatod nincs ebben.

El tudom neked mondani sajnos saját tapasztalat alapján, hogy egy ilyen házsártos öregasszony képes az egész életedet tönkretenni. Ha odaköltözteted magadhoz, akkor többet nem lesz egy perc nyugtod sem, szépen lassan mérgez meg téged is és lassan már senkit nem fog beengedni a saját lakásodba.

Persze az is megeshet, hogy 2 hónap múlva feldobja a talpait és jól jössz ki belőle. Az általad keresett jogi kifejezés egyébként az eltartási szerződést, aminek megkötése fejében te azonnali tulajdonjogot kapsz, az öregasszony viszont élete végéig szóló haszonélvezeti jogot a házára.

Ezt a szerződést egyébként nevezik szerencseszerződésnek is. A másik kimenete a történetnek az, hogy az öregasszony még 10 évig élni fog, ápolnod és pelenkáznod kell, 24 órás felügyelettel.


Hát, nagyjából felvázoltam. Te döntesz, megér neked ennyit a dolog? Ha igen, menjetek el egy ügyvédhez, ha nem, akkor inkább ne is látogasd túl sűrűn az öregasszonyt, mert a végén meggyőz!

2021. máj. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
84%
Akkor tegye meg, engedd el a füle mögött. Nálam is próbálkozott az idős apám ezzel az öngyilkos dumával, megmondtam neki, hogy mit hozzak? Kést érvágáshoz vagy kötelet akasztáshoz? Rögtön befejezte. Az a patkányház meg úgysem ér semmit, hagyd a vénasszonyt a fenébe. #2,8.
2021. máj. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!