Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom gyereke. Hogyan viszonyu...

Párom gyereke. Hogyan viszonyulnatok ezek után a helyemben?

Figyelt kérdés

Páromnak az előző házasságából van egy gyereke. Normálisan viselkedek vele tényleg. Legtöbbször otthonról hozzánk menekül ezért is, hogy legalább itt jól erezze magát. A kedvében járok, O flegma sokszor velem. Az anyja uszitja mindig ellenünk már a kezdetek kezdete óta. Tegnap kiderült, hogy a párom rendelt neki egy elég drága és komoly telefont. Azt hittem, hogy amit Mikulása kapott tőlünk azt összetörte és nincs telefonja. De észrevettem, hogy este a tarsasozas közben végig azt nyomogatta és mondta, hogy unatkozik, pedig még a barátnőjét is elhoztuk. Én rákérdeztem, hogy miért kert új telefont, ha most is a "régit" nyomogatja? Erre azt válaszolta flegman vallhuzogatva, hogy "ez szar". Én meg mertem azt mondani, hogy több telefont nem fog kapni. Ennek sincs semmi baja. Meg azért, hogy végül az anyja elvegye tőle, pláne nem. Olyan csúnyán nézett rám...

Reggel felkelek, kimegyek a wcre és látom, hogy 5 helyen a wctol távolabb, az ajtó környékén ki van kenve kakival a fal.

Azóta nem térek észhez...

Elhiszem, hogy neki bunkonak tűntem a beszólások miatt, de azért ez szerintem egy 13 évestől mégiscsak durva volt. Kovetkezonek mire szamitsak?

Tegnap munka után hazajöttem, 3 fogasos menüt csináltam, tortát sütöttem neki. Úgy érzem hiába pedalozok. :(


2020. márc. 8. 07:22
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
64%
Valószínűleg valami kényszerbetegséged van, hogy próbálsz bunkó emberek kedvében járni. Gondoltál arra, hogy inkább nem eteted, feljelented rongálásért, meg hasonlók, amit ilyenkor tenni szokás?
2020. márc. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell neki tortát sütni, meg pedálozni, de olyat sem mondani, hogy nem kap több telefont. Ezt majd a szülei eldöntik, semmi közöd hozzá.
2020. márc. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
21%
De miért bírálod felül az apja döntését? Te veszed a telefont? De most komolyan. Képzeld magad az srác helyébe. Átmegyek fater új nőjéhez, az meg el kezd ugatni a már lezsírozott telefoncserémről... Miért? Fáj? Neked mennyibe kerül? Beleugatás után még akár 8fogásos ebédet is főzhetsz, az alapkonfliktus már megvan. Az anyja uszítja te meg magyarázol. Meg lesz az új teló és MINDIG mikor nálatok lesz a srác arra fog emlékezni hogy NEKED nem tetszik... Érdemes volt?
2020. márc. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyunk egyformák. Én nem a gyk-ra jöttem volna, hanem a taknyos szobájába és kiraktam volna a wc-be a nyakánál fogva, takarítani.
2020. márc. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
85%

De miért bírálod felül az apja döntését? Te veszed a telefont?


igen, jó eséllyel az apa a közös pénzükből gazdálkodik, nem sajátból.

2020. márc. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
31%
"Tegnap kiderült, hogy a párom rendelt neki egy elég drága és komoly telefont." Gondolom nincs közös kassza, ha a pasi nem beszélte meg a nőjével a rendelés előtt.
2020. márc. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
13%
Maradj ki ebből! Azt hogy az ő Édesapja mit vesz neki, az nem a te dolgod! Làny vagy fiú amúgy? Beszéld meg a gyerekkel a dolgot,de ne légy ellenséges vele. Értsd meg a gyereket is,most van a kamaszkorban, nehéz neki is.
2020. márc. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
80%

Na akkor most keltsd fel a drága gyermeket, álljon neki mossa le a kakit.

Állj mögötte, nézd.


Kérdezz rá, hogy ezért akarsz új telót?


Nem kell neki ennyire pedalozni.

Ha nagyobb lesz, úgyis felfogja, hogy az anyja nevelte ellenetek.

2020. márc. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
90%

Fotózd le a szaros falat, hogy később ne mondhassa, nem csinált ilyet, és mosasd le vele.

A gyerekkel kapcsolatos dolgokat pedig a férjeddel beszéld meg, mert te csinálsz hülyét saját magadból. Ha máskor is előfordul, hogy mást mondasz/engedsz meg neki, mint ő, akkor egyáltalán nem kell, hogy bárki is ellened beszéljen, te ásod magadat a gödörbe.

2020. márc. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
81%

A kakit lemosathatod vele, a telefont meg hagyd rájuk, ha csak nem a közös pénzetekből volt és anyagilag megterhelő kiadás.


Én 13 évesen ugyan nem a telefonokért őrültem meg de egész biztos vettek nekem olyan dolgot, amiből egyébként a régi is működik csak újat vagy jobbat akartam mert az a menő. A tinik így működnek és szinte 1000%, hogy beszéltem bunkón legalább egyszer a szüleimmel. Ez megesik.


A kakira nincs mentség. Az tényleg nem normális és én a fejét nyomatnám bele az apjával, de a telefon dologba szerintem neked nem kellene beleszóni ilyen szinten. Ha tényleg jóban szeretnél vele lenni, akkor ne sütit süssél, hanem rendelj egy pizzát és ahelyett hogy te is nevelni akarod mintha valami pótanya lennél (ami sosem leszel), próbálj meg a barátja lenni. Én legalábbis így láttam apum új feleségét tiniként, most pedig felnőttként ott van az első emberek között, akivel tudom, hogy bármit megbeszélhetek.

2020. márc. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!