Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes dontes? Ti...

Mi lenne a helyes dontes? Ti mit tennetek a helyemben? Hosszu leiras?

Figyelt kérdés
sziasztok. probalom roviden leirni, de meg igy is hosszu lesz. tehat. 9 honapos voltam, amikor anyam ugy dontott, hogy elhagy engem, es a masik ket noveremet. ok akkor voltak majdnem 3 es majdnem 5 evesek. miutan anyam lelepett, apam is ugy dontott, hogy nem kellunk neki es lemondd rolunk. apam anyukajahoz, vagyis a mamamhoz kerultunk. o nevelt fel minket. most vagyunk 19 (en) , novereim pedig 21 es 23 evesek. Mikor kisebb voltam, kb 8 eves koromig tobbszor volt, hogy apam hazajott hozzank, nalunk aludt, es volt, hogy hosszabb tavon is velunk lakott. mielott elhagyott minket mar akkor is sokat ivott es nagyon agressziv volt, de legalabb dolgozott. miutan elhagyott minket tobbet ivott, szo szoros ertelmeben drogozott, drogot arult es prostikat futtatott, vagyis strici volt. emiatt bortonbe is kerult. oda parszor mentunk latogatni, ekkor lehettem olyan 9-10 eves. tehat, mikor kisebb voltam, tobbszor megvert (nem csak engem) , egyszer majdnem a gerincem is eltorte, az orromat is egyszer ugy beverte, hogy evekig random elkezdett folyni belole a ver, mert valami er vagy micsoda megvolt repedve vagy nemtudom, sokaig jartam miatta dokihoz. a kozepso noverem kb 12 eves koraban kezdett el fuvezni, es 13 evesen odakoltozott a baratjahoz is, vele egyutt drogoztak is. legidosebb noverem kb 20 evesen koltozott el tolunk, meg mindig a baratjaval el. a kozepso noverem pedig azota csak neha jon hozzank, ha kell neki penz vagy valami mas. maskulonben nem keres minket. mar megesett, hogy a mamamnak is nekiment, a noveremnek es nekem is. meg most is drogozik, es valami pszichopata baratja van aki uti - veri. korabban boltbol is lopott, de megesett tobbszor is, hogy ha atjott hozzank csak kesobb vettuk eszre, hogy hianyzik valamink. legyen az jobb esetben ruha, parfum vagy rosszabb esetben penz. apam pedig nem dolgozik, most itt lakik a kozelunkben, mamam anyukajanal (82 eves) es eleg sokszor jon at hozzank. rettentoen sokat iszik, es nagyon agressziv. mindig uvoltozik, poenbol olyanokat mondd, hogy megol minket, elvagja a nyakunkat stb. ezt a kozepso noverem szinten mondja/mondta korabban is. en egy betegseg miatt abba kellet hagyjam a gimit, ketszer is (egyszer normal gimit, utana esti levelezoin kezdtem) mert nem tudtam bejarni, rengeteg labmutetem volt. igy sajnos dolgozni sem tudtam. most van 4. honapja, hogy nem kellett muteni a labam, illetve korabban is voltam tobbszor korhazban, pl arcbenulas, csuklomutet, vakbelmutet, fogmutet illetve ugye a labmutetek miatt is. sajnos dolgozni meg nemtudok, ha rendben leszek akkor most szeptembertol eltudok menni esti levelezoibe, illetve dolgozni is akarok . na ez volt a felvazolas. most pedig a kerdes. apam sokszor idejar, a kozepso noverem miatt folyton problema van . mamam rajtam tolti ki minden idegesseget es duhet, folyton velem kiabal ha a ketto kozul az egyik felidegesiti. en mar tiszta idegbeteg vagyok miattuk, mikor hallom, hogy mamam a noveremmel beszel tiszta ideg leszek, ha apam atjon elfog a hanyinger es rosszul leszek. van baratom, akivek mar sokat beszeltunk errol, de legkozelebb 4-5 ev mulva tudnank hazat venni, es tudnank osszekoltozni. eddig ugy voltunk vele, hogy mamam is velunk johetne. de sajnos ez modosult, mivel en semmifelekeppen nem akarok se a noveremmel se az apammal tobbet beszelni, sot meg hallani sem roluk, miutan elkoltoztem innen . viszont a mamam azt mondja, hogy ha velunk nem lakhat, akkor 1 ev mulva eladja ezt a hazat, amiben most elunk, es o bemegy idosek otthonaba. tehat ket valasztasom van. hagyom, hogy idosek otthonaba menjen, vagy teljesen mindegy ,hogy elkoltozok e vagy sem, mindig talalkoznom kell az alkoholista apammal, es a drogos noveremmel. mellesleg apam le akarja szazalekoltatni magat (eleg valoszonu, hogy sikerulni is fog neki, legalabbis a doki ezt mondta, akivel mar beszelt), szoval dolgozni sem akar mar, ugyhogy azt akarja, hogy mi tartsuk el. a noverem pedig elvarja, hogy a 300 ezres fizetese mellett mi meg anyagilag is tamogassuk, mikor nekunk van kb 150 ezrunk kettonkre havonta. ha ti ilyen helyzetben lennetek, hogyan dontenetek? ha hagynam bemenni a mamam idosekotthonaba tudom hogy sajnalnam es lelkiismeretfurdalasom lenne miatta, viszont ha tovabb el kell viselnem apam es a noverem en tenyleg inkabb megolom magam. ( mar rengetegszer probaltam beszelni mamammal, hogy ne engedje ide apamat, de mindig azt mondja hogy az apam az apam es a noverem a noverem, mindegy milyenek, azok maradnank es kotelessegunk tamogatni oket, barmi is tortenjek, barmilyen nehez is) .
2021. ápr. 17. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

1. Bármikor elköltözhetsz.

2. A mamád azt csinál a házával, amit akar.

3. Neked nem kell senkivel sem találkozni a családból, ha nem akarsz.

4. Apádat semmi esetre sem kell eltartanod

2021. ápr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Hogyha szeretne bemenni és jó helyet talál akkor neki igenis jó helye lesz! Ismerek olyan idős nénit aki eladta a házát. Vett falun egy nagyon olcsó házikót ősszel elmegy Görögországba és csak tavasszal jön haza. Ott nem kell fűteni és nyáron itthon is kényelmesen elvan. Talán ez is opció lehet.

Ne add fel a saját életed,nagyon jó ember vagy,de lassan kicsit magadra is kellene gondolj, kezd a jövőt építeni, a nagyi meglesz mint ahogy eddig is megvolt.

2021. ápr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az időseknek nagyon jó opció za otthon, nem hullaház hangulat van ott, hanem az idősek is barátkoznak, beszélgetnek, játszanak, ha meglátogatod örülni fog neked. Mindenképp költözz el, a mamádon kívül mindenkivel szakítsd meg a kapcsolatot!
2021. ápr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Azt irod, hogy van barátod, de csak négy-öt év múlva tudtok házat venni. Miért kell házat venni ? Albérletben ketten is el tudtok menni és ha mindekttötöknek van bevétele, akkor lassan kiegyenesedik minden. Ettől amiben most vagy ez ezerszer jobb.Beszélj a barátoddal és ha megérti akkor minden rendben ha meg nem akkor keress magadnak egy megbízható fiút akivel megvalósithatod az álmaidat !
2021. ápr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Ezektől minél hamarabb meg kell szabadulni, ha mama így zsarol, akkor annyira jófej azért ő sem lehet, én nem sajnálnám a helyedben... menjetek el minél hamarabb albérletbe, vagy költözz a barátodhoz
2021. ápr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a szomorú, hogy ahogy olvasom, csak apád ilyen, és a középső növéred is elkezdett dorgozni, az apád miatt. Én nem tudok sokat mondani ez ügyben, de sok kitartást kívánok.
2021. ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mamád szeretne idősek otthonába menni, vagy ezzel zsarol? Ahogy elsőre leírtad nekem úgy tűnt, ez egy olyan terv, amit ő maga szeretne, talán csak arra vár, hogy neked biztos helyed legyen (egy évig még megtartaná a házat), ha te be vagy biztosítva, akkor meg mindenki más menjen ahova akar, ő is inkább nyugiban lenne.

Tényleg nem tiszta, hogy most akkor hogy is van ez, de neki is ez lenne a legjobb megoldás szerintem. Az idősek otthonában nyugta lenne, barátai lehetnének, nem kellene az aggressziót elviselnie.

Költözz el amint csak tudsz a saját érdekedben.

2021. ápr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Öhm, röviden:


Kb 2-3 naponta van egy elhagyott, összevert gyerek-sztori. Néha húga van, néha nővérei, de mindig ő az áldozat, mindig őt verik meg.

Az írásképből egyértelmű, hogy ugyanaz a kérdező írja ki a sztorikat és már többen javasoltak neki pszichológust. :(


De már várom a szokásos válaszmegjegyzését.

2021. ápr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek koszonom a valaszat. sajnos a baratommal meg nemtudnank osszekoltozni mivel jovo ev kozepe fele vegez a sulival, csak eztan tud dolgozni. ezert irtam, hogy 4-5 ev .

utolso, akirol te beszelsz az nem en vagyok, nekem ez az elso alkalom, hogy kiirtam a kerdesemet.

mindenesetre ment a zold kez mindenkinek

2021. ápr. 18. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!