Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?(bőve...

Mit tennétek a helyemben?(bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nagyon nagyot csalódtam anyámban már két éve, de azóta titkolom. Nem is tudom, hol kezdjem.

Háttérinformáció:

Legjobb barátnőmmel a családjaink közös nyaralásán találkoztam amikor körülbelül két évesek lehettünk. Anyám, apám és a barátnőm apukája (meg egy harmadik család apukája, de igazából ez teljesen lényegtelen információ.) egy helyen dolgoztak régebben (most már csak apám dolgozik ott.)

Nos ez a baráti kör megszakadt, egyedül a barátnőm családjával tartjuk a kapcsolatot csakis miattam, legalábbis azt hittem, ugyanis az anyukám és a barátnőm apukája titokban találkozgatnak és leveleznek és nagy valószínűleg nem csak baráti céllal... Már kiskoromban is éreztem, hogy van köztük valami, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, azt hittem csak beképzelem vagy hogy csak jól elvannak, mert igazából nem csináltak semmit, csak sokat poénkodtak egymással.

Két éve viszont véletlen megláttam anya emailjei közt egy emailt és én hülye elolvastam, nem kellett volna. (tudom, hogy nem szép dolog). A barátnőm apukája álnéven ír neki, de le lehetett szűrni, hogy ő az. Majdnem minden héten délután találkoznak titokban...

Én azóta próbálok, úgy tenni, mintha nem tudnám

Ti mit csinálnátok? Elmondanátok a barátnőtöknek? Én félek neki elmondani, mert nem akarom tönkretenni a családját.

Az enyém már régóta tudom, hogy nem működik, nem tervezett gyerek vagyok, szerintem soha sem volt köztük szerelem és tudom, sejtem, hogy apám is már megcsalta anyám. Csak miattam maradtak együtt, bár szerintem jobb lett volna ha külön költöznek. Ez a dolog nagyon bánt, mert én anyámat jobbnak hittem és nem az bánt, hogy van szeretője, ezt még el tudom fogadni, bár nem értek vele egyet, de meg tudom érteni, hogy neki is kell szeretet, de azt, hogy a barátnőm apukája az. Attól is félek, hogy kiderül és akkor tönkremegy a barátságunk a barátnőmmel.



2020. júl. 6. 16:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a felesleges információkért, próbáltam minél rövidebben megfogalmazni, de nem nagyon sikerült.
2020. júl. 6. 16:07
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel az álnév miatt nem lehetsz benne száz százalékig biztos, hogy ő az, így kár bármit is mondanod.

Ha pedig valóban anyukád szeretője a pasi sok éve, akkor az a család sem olyan tökéletes, mind ahogy te kívülről hiszed.

2020. júl. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem jól fogalmaztam, 100%, hogy ő az mert kérdezett a másik családról, akikkel mi néha beszélünk még.

Meg egyszer beszélgettek fb-n, ott nincs álnéven, pont ezért írta anyámnak hogy ne itt beszéljenek, de anyám nem ért ezekhez, így ezt nem törölte ki.

Igazából anyám elég figyelmetlen, mert sokszor akaratlanul látom meg az üzeneteket...

2020. júl. 6. 16:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Te is teherként cipeled a tudást, akkor nem érdemes ezt más vállára is rátenni. Ha tiszta vízet akarsz önteni a pohárba, akkor anyáddal beszélhetsz, bár annak sem látom értelmét.
2020. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem, mi a problémád. Írod, hogy apád is csalja anyádat, akkor anyádnak miért kéne szűzlányként élnie? Teljesen természetes, hogy ő is találkozgat valakivel. Ha már nem mentek külön apáddal, akkor neki is jár. Az meg, hogy a barátnőd apjával, hát az ember sokszor az ismerősei közül választ szeretőt, mint ahogy férjet/feleséget is. Szerintem engedd el ezt a dolgot, ne csacsogd el senkinek, ne tedd tönkre másnak az életét. És jól írták előttem, valószínűleg a barátnőd szüleinek a kapcsolata sem olyan jó.
2020. júl. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A barátnődnek semmiképp ne szólj, mert egy email alapján fingod nincs a dolgokról. A szüleid házassága nem jó, ennyit te is látsz, többet meg nem kellett volna. Ha nagyon nem bírod, egyszer anyukád egy jobb pillanatában, négyszemközt megkérdezheted tőle, hogy mi a helyzet.
2020. júl. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!