Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na most hogyan tovább? Nem...

Na most hogyan tovább? Nem tudom merre lépjek tovább!

Figyelt kérdés

Előzmény: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Már csak két hét van és teljesen sarokba lettem szorítva.

Nem is tudom hol kezdjem. Az elmúlt 4 hét "szokásosan" telt, viszont most beütött a ménykű. El lett tervezve, hogy a számítógépet és a halaimat nővéremhez viszem át amikor költözök fel Dunaújvárosba. Ezzel nem is volt gond de tegnap előtt a nővérem bealkotott.

Tudni kell, hogy régen beteges volt (csontritkulás) ami miatt tolószékbe kényszerült. Ekkor az állambácsi megjutalmazott minket egy fél gépkocsival, tehát a felét nekünk kellett kifizetni (apu fizette mert ekkor ő még csak 8 éves volt). A gépjármű nővérem nevén van (illetve csak volt tegnapig) és most jár le neki a műszakija. Eddig soha nem volt gond a műszakiztatással mindig apu intézte de nővéremnek alá kellet írnia, mert ugye övé az autó. Mivel most nagy haragba van az egész család, így nővérem kijelentette apámnak, hogy nem hajlandó aláírni a papírt oldjuk meg ahogy akarjuk. Viszont tudni kell, hogy apu ebből a csatából teljesen kimaradt tehát semmi oka, hogy apura haragudjon (és végül is ha úgy nézzük apué az autó mert ő tartotta karban ő vezette mindig minden költség az övé volt a súlyadón keresztül a biztosításon át). Ezért nem értettem azt, hogy mégis miért nem írja alá. Viszont ugye joga van hozzá mert övé a kocsi, de akkor sem volt "fair" húzás tőle. Ez most így akkor 100eFt-al kurtította meg a család vagyonát tehát az összes spórolt pénztől. Ez ugye nekem sem tetszett, így nem kapja meg a számítógépet mert ezt a lépést apu nem érdemelte meg. Az anyám nem érdekel felőlem szét is téphetik egymást de aput hagyja békén. Így elvből sem fogom neki odaadni a 80eFt-os számítógépem. Anyám meg kitalálta, hogy ő majd gépezik amíg én Dunaújvárosba vagyok de a halak meg nem maradhatnak mert azt mondta amint kilépek az ajtón lehúzza őket a WC-n. Viszont full analfabéta a számítógéphez és még elvárja azt tőlem, hogy még tanítsam meg gépezni is. Egy álnok kígyó mi? A gép jó lenne de a halak már büdösek...


Tehát a probléma röviden: Mivel nem vagyok hajlandó odaadni nővéremnek a számítógépet így nem tudom a gondjaira bízni a halakat sem. Itthon nem hagyhatom mert az halállal végződne (biztosan mert beteg és ha bekattan...). Kollégiumba egyiket sem vihetem, ezért van a laptop a másik meg, hogy utazzak 250km-ert szegény halakkal.

Mit csináljak a halakkal és géppel?

A gépet eladni nem szeretném.


2010. aug. 24. 12:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Add oda vmi jó ismerősödnek, vagy barátodnak a halakat meg a gépet, hogy vigyázzon rájuk.
2010. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Itt a gond...
2010. aug. 24. 12:39
 3/17 anonim ***** válasza:
Nincs egy jó ismerősöd, rokonod, nagyszülők, bárki?
2010. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Rokon kilőve... bár talán nagynénémhez elhelyezhetem de akkor is be kell vinni a városig. Az meg legalább 4 forduló úgy mindennel. Mert ugye a kocsi egyenlőre kilőve. Barát van de az még messzebb.
2010. aug. 24. 12:48
 5/17 A kérdező kommentje:
Bár az a legnagyobb gond, hogy őt sem szeretném belerángatni ebbe az egészbe. Legalább ő legyen nyugtom anyámtól.
2010. aug. 24. 12:51
 6/17 anonim ***** válasza:
Igazából a halakkal van a gond. Egy számítógép mindenhol elférne, beteszik a garázsba, pincébe, padlásra, oszt'jóvan. De az élőlényekre vigyázni felelősség. Etetni kell, tisztítani a vizet gondolom (nem értek hozzá), nem tudom, kire tudnád rátukmálni a halakat, aki megbízható is. Lehet, hogy meg kellene túlük válnod. Szépen beviszed egy állatkereskedésbe és megkérded, kell e nekik. Persze, hogy kell, állatkereskedében minden kisállatot elfogadnak, én is vittám már hörcsögöt és befogadták. A sz.gépet meg nem lyan nehéz lepasszolni egy időre. Csak helyigényes, de más nem.
2010. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Pontosan a gépet eltudom rakni, de a halak nagyobb baj. Már megkérdeztem a csabai kisállat kereskedéseket ahol tartanak halakat is de mindnél ugyan az volt a válasz:

"Fertőzés veszély miatt nem veszünk be állatot."

De az az egészben a poén, hogy összesen csak 4 darab csöpp halam van csak, nem nagyobbak mint 5 cm. Mégsem tudok egyszerűen velük mit kezdeni. Az akvárium az a gép sorsára juthat (garázs) de a halakat nincs szívem megölni.

2010. aug. 24. 12:59
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia


Végigolvastam az előző kérdésed és most ezt is.

Ez szörnyű! Azt hittem csak az én anyám ilyen!!!

Nem lehet hozzá szólni, mert állandóan ordít. Ha megkérdezem mi a baj miért csapkodja az ajtót vagy miért ideges elmond mindennek. (Anyám nem szed gyógyszert és szüleim szerint nekem kellene elmegyógyintézet...)


Ha jön fel este és tele van a keze, nem tudja kinyitni az ajtót akkor is ordít, hogy miért nem mentem ajtót nyitni. Milliószor elmondtam, hogy előtte szóljon mert nem tudhatom előre mikor jön fel!!! De még egyszer nem szólt. Én meg nem vagyok portás, hogy a nap 24 órájában ott álljak...


Jó neked, hogy nemsokára otthagyod őket. Nekem sajnos maradnom kell itthon.


Nem értem anyukádnak mi baja azzal, hogy fiú vagy. Mondjuk engem apám utál azért, mert lány vagyok... Állítólag ezért is vert egész gyerekkoromban. Vannak hülye szülők, az már biztos...


Véleményem szerint nagyon jól teszed, hogy elköltözöl tőlük és új életet kezdesz. Apukádat szerintem néha hívd fel és beszélgessetek.


Na de a jelenlegi kérdésedre:


Nem tudnád apukád testvéréhez beadni a gépet?

Anyukádnak mondhatnád, hogy eladtad így nem zaklatná érte.


A halakat végső esetben elajándékozhatod egy barátodnak. Vagy keress valakit a környéken,aki megbízható és szeretne halakat. Vagy akinek már van de lenne hely többnek is, az biztos ért is hozzá.


Gondolom nem akarnál tőlük végleg megválni, de talán ez mégiscsak jobb megoldás, mintha a wc-ben kötnének ki.


Esetleg ha már nincs más lehetőség, akkor kiírhatnál kérdést ide is, hogy x városban be tudna-e fogadni valaki 4 db halat.

Próbálj olyan embert keresni aki felelősségteljesnek tűnik és tudod, hogy nála jó helyük lesz.

Ha már van neki hal kérj képet az akváriumról. Legalább látod jól vannak-e tartva :)

2010. aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Miert ne kaphatna meg Edesanyad, s miert nem lehet Neki segiteni abban, hogy megtanulhatna kezelni ezt a gepet?

De jo, hogy nagyra nottel!

De jo, hogy Neked geped van, az Anyadnak nem lehet hozza nyulni, hasznalni, mert a "Tied"!

Te biztos, hogy nem a szomszed asszonyrol beszelsz?

2010. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves előző, nem érted a problémát kérlek olvasd el az egészet újból. És kérlek hanyagold ezt a hangvételt mert nem érdemlem meg. Majd ha megtanulsz olvasni és érted is amit olvasol, akkor írj ide többet.

Utolsó előttinek köszönöm az együttérzést neked sem lehetett/lehet könnyű.


Kisállat kereskedés volt az első amit megkérdeztem de mindenhol elutasított "fertőzésveszély" miatt.

2010. aug. 24. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!