Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezen túltenni...

Hogyan lehet ezen túltenni magam? Hogy lépjek tovább hogy ne legyen ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Van egy férfi akit nagyon szeretek, de ez a szerelem sosem fog beteljesedni (az okokat nem részletezném, a lényeg, hogy ez olyan biztos, mint hogy ma hétfő van).


A józan eszem tudja is ezt, és határozottabb pillanataimban intéztem is magamnak egy külföldi állást. Holnap kéne indulnom. De a szívem megszakad, hogy már annyi sem adatik majd meg, hogy figyeljem őt, hogy beszéljek vele, hogy tudjak róla. Már ott tartok, hogy nem megyek sehova, pedig itthon nincs semmim.


Tudom, szánalmas, de nagyon rosszul érzem magam. Hogy lehet továbblépni, ha már voltam olyan hülye, hogy hagytam beleélni magam egy ilyen egyoldalú dologba?


2011. szept. 26. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol van most hétfő:)

Egyébként a legjobb, ha elmész külföldre, ott annyi új inger fog érni, hogy eszedbe sem jut majd. Ne gondolkodj rajta csak menj.

2011. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szerelem, hanem rögeszme.

Akkor lenne szerelem, ha ismernéd az illetőt. De mivel nem élsz vele, nem ismered. Ha meg nem ismered, nem őt szereted, hanem azt, amilyennek elképzelted.

Az egyoldalú szerelem nem szerelem, max. vágy. Azt meg kordában lehet tartani, mert emberek vagyunk, nem állatok.


Ezek az egyoldalú dolgok sok esetben védekező mechanizmusok. Félsz a csalódástól, ezért elérhetetlen pasiba "szeretsz bele", ami ugyan rossz, de nem olyan kockázatos, mint belevágni egy igazi kapcsolatba és csalódni, ill. elveszteni a párodat. Ami nem volt a tied (a plátói szerelemben), azt nem tudod elveszteni, nincs benne kockázat.


Menj csomagolni, jó utat!

2011. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Második teljesen jól látod :(
2011. szept. 26. 10:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A masodik mindent leirt, igy van, ez nem szerelem! El fog mulni, ahogy jott. Sok sikert kulfoldon!
2011. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és remélem elmúlik...de most nagyon rossz érzés, legszívesebben feküdnék az ágyon és bőgnék.. :(
2011. szept. 26. 11:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Így van! Húzás külföldre, sok sikert:)
2011. szept. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondolkozz, hanem indulj! Ragaszkodsz valamihez, ami nem a tiéd és soha nem is volt az. És valóban maga az érzés sem az, amit te szeretnél. Ő így beteljesületlenül válik életed nagyon kellemes élményévé. Mindig szeretettel fogsz rá gondolni. De ennek így kell lennie.
2011. szept. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég erős voltál hogy beszervez egy külföldi állást elég erős leszel elfelejteni, pláne hogy ha dolgozol nem lesz időd ezen agyalni.
2011. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha szeretsz szenvedni, bennemaradhatsz, de akkor kihagyod az élet jó oldalát.

ha pedig szeretnél normális életet, akkor eldobod ezt a görcsös vágyat. ez tényleg nem szerelem, hanem rögeszme.


anno nekem is volt pár reménytelen szerelmem, de időben kapcsoltam. azóta csak olyan pasiba vagyok hajlandó beleszeretni, aki kezdeményez, és tudom róla, h bejövök neki.

ez sem teljesen normális, de nekem ez a védekező mechanizmusom. eddig egész jól működött :)

2011. szept. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!