Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emberek, akik nem tartják a...

Emberek, akik nem tartják a kapcsolatot a családdal vagy csak nagyon ritkán, megbántátok?

Figyelt kérdés
Főként azoknak a tapasztalata érdekel, akik toxikus családot hagytak hátra és máshol új életet kezdtek és egyáltalán nem vagy csak kicsit tartják a kapcsolatot a rokonsággal. Kérek mindenkit a kulturált kommunikációra...

2021. máj. 23. 17:17
A kérdező szavazást indított:
Megbántam
Nem bántam meg
Egyéb
32 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A "toxikus család" otthagyásán mit lehet megbánni?
2021. máj. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Esetleg valamelyik családtag mégiscsak hiányzik? Nemtudom, csak érdeklődöm, úgy tudom ez az oldal arra van, hogy kérdezzünk, ha felmerül egy kérdés 😅
2021. máj. 23. 17:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem bántam meg, cseppet sem hiányoznak, szar emberek voltak. Úgy éreztem magam köztük, mint egy bárány akit ledobtak a farkasok közé.
2021. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Engem eldobtak a szüleim mert JT-k én meg nem akartam az lenni. Nem tartjuk a kapcsolatot és nem bántam meg.
2021. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

"Esetleg valamelyik családtag mégiscsak hiányzik?"

Akkor azt az illetőt nem muszáj a család többi tagjával összemosni :), és vele lehet tartani a kapcsolatot. De én is csak kérdeztem.

2021. máj. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt bántam meg hogy megint szoba álltan vele
2021. máj. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Hello, én megszakítottam a családommal a kapcsolatot és új életet kezdtem. Az elején nehéz volt, aztán mikor elmúlt a gyasz, felszabadultam teljesen, és szarnyaltam szó szerint.

10 évvel később aztán elkezdett dolgozni a bűntudat. Hogy így esélyt sem adok egy boldog vegkifejletre. Hogy hátha ők is valtoznak mint ahogy én is változtam. Hogy miféle sz*R ember nem beszél a szüleivel? Szóval újra felvettem a kapcsolatot a szűkebb családdal, de nem úgy sült el ahogy reméltem (mondjuk úgy hogy mintha a tékozló fiúnak nem okrot vágtak volna le, hanem korbacsot adtak volna a kezébe hogy mutasson bűnbánatot látványosan)

Azért egy reszukkel újra beszélek, de a távolság és a kihagyott idő miatt nem túl bensőséges a kapcsolatunk. A mai napig ösztönösen tavoltartom a saját életemet tőlük, mert félek hogyha osszefolyik a kettő az rosszul sül majd el. De egy belső hang mégis ösztökél, hogy nincs ez így jol.

Az ember egy légüres térben lebeg a gyökerei nélkül.

2021. máj. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit se bántam meg. Öregek, már nem fognak változni. Rengeteg esélyt kaptak, nem tudnak mást, csak lehúzni. Magamat kell védenem, nem belehalni lelkileg abba, hogy újra meg újra megpróbálom megváltoztatni őket.

Nem hiányoznak, ha rájuk gondolok, nem a szeretet jut eszembe, hanem hogy mit tettek velem. Több esélyt tőlem nem kapnak.

2021. máj. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is megszakítottam, de màr idén lesz hàrom éve. Igaz, én nem a szüleimmel, csak a nagymamàmmal, meg anyu testvérével. Nekem nem hiànyoznak. Szerintem az, hogy valaki csalàdtag, nem kell, hogy befolyàsoljon. Inkàbb pont, hogy szànalmasnak tartom a csalàdi köteléket felhozni okként, hogy csak azért megtehet valaki veled bàrmit, mert rokon... :) Ami nem egészséges, lehúz, annak ne legyen helye az életedben! Szeresd meg becsüld magad annyira, hogy csak azt csinàlod, ami neked jó, és csak olyanokkal veszed magad körül, akikkel jól érzed magad!
2021. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!