Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most miért kell így belémkötni...

Most miért kell így belémkötni? Főleg ritkán látott rokon és a kislányom előtt?

Figyelt kérdés

Nagyon ráálltam a kertrendezésre.

Tavaly kipróbáltam a fejjel lefelé ültetést és nagyon bejött.

Tegnap itt volt édesanyám és a nővére, akit utoljára 10 éve láttam.

A régi szőlőlugas és a sorok helyén színes Pet palackok lógnak, amikből a konyhakertem áll.

Anyukám végig puffogott, hogy ez így hülyeség, nem terem meg semmi, csak azért csinálom így mert lusta vagyok, minek komposztálok minden konyhait, meg a végén megkaptam, hogy gyűjtögető vagyok, mert mindenből próbálok valami újat csinálni.

Mást se csinált, mint duzzogva kritizált.

Házon belül is.

Meséltem nagynénimnek hogy hogyan tervezem a felújítást, erre ott is ment, hogy hülyeség, meg ő nem úgy csinálná...

A legnagyobb felháborodása az volt, hogy a gyerekszobaszőnyeg régi pólókból készült, és a húgom hulahop karikája a szövőkeret.

Érezhető volt, hogy mást se csinált mint generálta a feszültséget.

(nagynéném meg arra kért közben, hogy segítsek neki Skypeon keresztül ,hogy beültethesse az erkélyét, mert kertje nincs, a magyar oldalakat pedig csak nagyon nehezen tudja elolvasni)


2015. ápr. 16. 07:55
 1/10 anonim válasza:
100%
Én mosolyogva olvastam a szöveget:) Lehet nem tudatosan csinálod az újrafelhasználást de mindenképpen példaértékű :) a komposztálást is sokan megtanulhatnák.. a fejjel lefelé ültetés szerintem meg nagyon állat :) édesanyád lehet, hogy nem nyit az új, zöldebb dolgok felé.. talán spórolósnak tartja a szobaszőnyeget is, de saját kézzel készítve szíved-lelked benne van, többet ér bárminél! Ne foglalkozz vele.. ha igenis kinő a paradicsomod fejjel lefelé akkor legközelebb kínáld meg belőle, hogy na muter, ez nem földböl kinőtt hanem a földből LE!;) További sok sikert a gyűjtögetéshez és felhasznláshoz :*
2015. ápr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám is ilyen, ha valaki nem pont úgy csinál valamit, mint ő, akkor azonnal megy a leszólás, kritizálás. Ha ő jobbról balra keveri az ételt, én meg balról jobbra, akkor hülye vagyok, az úgy ehetetlen lesz, ha nem tetszik egy ruha, ami neki igen, akkor menjek szemészhez, és szintén hülye vagyok...

Nem veszem fel, vele is így bántak a szülei. Próbálok minél kevesebb dolgot megosztani vele, hogy ne húzzon le, bár elismerem, az utóbbi időben javuló tendenciát mutat (nem kevés "munkámba" került), ha nem is lehet igazam vele szemben, már nem szól bele abba, ami az én dolgom.

2015. ápr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikusan az a "mindegy mibe, csak kössünk bele" jellegű hozzáállás.

A "miért"-re nem tudom a választ, de azt igen, hogy 1. baromira nincs köze hozzá, hogy te mit, milyen módszerrel, miből és hogy csinálsz, 2. jelentéktelen hülyeségekből csinált problémát.

De hidd el, ha ebbe nem tudott volna belekötni, belekötött volna másba. Tök egyértelmű, hogy erre ment ki a játék.


Megjegyzés: az meg, hogy kreatív vagy, és nem pazarolsz, normális körökben kifejezett erény.

2015. ápr. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

őszintén megmondom én még nem is hallottam erről a fejjel lefelé ültetésről de most utánanéztem... ez nagggggyon szuper! :D

ne foglalkozz anyukáddal, ahogy előttem leírták ha ebbe nem hát másba kötne bele...

én csak gratulálni szeretnék a kreativitásodhoz! :)

2015. ápr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is rákerestem, tetszik nagyon :D
2015. ápr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csupa jó dolgot csinálsz, mással meg ne foglalkozz!
2015. ápr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszik ez a fejjel lefelé ültetés, a gravitáció karózza a paradicsomot. :)))
2015. ápr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Jófejnek, nagyon aranyosnak, kitartónak, és kreatívnak tűnsz, már csak abból, amit írtál :) Elismerésem, hogy ezek mellett is van kedved ilyeneket csinálni! Van egy halom tuti ötlet még a neten, nézz utána, baromi jó dolgokat lehet készíteni!! :) Én most csináltam tartót a kapucsinóinknak, mert elegem volt, hogy zacskóból kellett kiszedni mindent ... Pedig itt gyakori fogyóeszköz :) Fogtam egy szakadt, rongyos könyvet, annak kitépkedtem a lapjait, és tapétaragasztóval egy befőttes üvegre ragasztottam, tök jól néz ki, mutatós :) Megmutatod a szőnyeget? :) Kíváncsi vagyok rá!
2015. ápr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ott helyben a 2. beszólása után eligazítottam volna anyukámat. Nem csúnyán de nagyon határozottan megmondtam volna, hogy hagyja abba, ez az én házam azt teszek amit akarok, és ne szerepeljen már annyit. Most így neked égett a fejed, de ha szóltál volna a nagynéni előtt neki, hogy miért csinálja ezt, direkt akar rossz színben feltüntetni? Ne szerepeljen már, na akkor az ő feje égett volna.

Máskor szólj neki, végül is szóból ért az ember, lehet hogy ő igazán észre sem vette hogy viselkedett.

2015. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 acelsziv ***** válasza:

de király ötletet adtál ezzel a fejjel lefelé dologgal :)

Anyáddal meg ne törődj. Max szólj neki, hogy ha csak morogni tud akkor nem kötelező jönnie.

2015. ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!