Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után milyen volt a...

Válás után milyen volt a viszony a családtagokkal?

Figyelt kérdés
Majdnem 20 év után váltunk el a feleségemmel, ennek másfél éve. Azóta nekem már lett egy új kapcsolatom, ami nagyon jól alakul, azt leszámítva, hogy az exfeleségem utálja az új páromat, pedig nem is ismeri. Nagy család van az én részemről is, és az exfeleségem részéről is, sok a közös esemény, szülinapok, stb. Mivel az exfeleségem amúgy sem nagyon beszél velem a válás óta, maximum a gyerek miatt, ezért eddig kb felváltva mentünk el ezekre az eseményekre. Mióta viszont új párom van, teljesen kezelhetetlen ez a dolog. Pl. most ballagási szezon van, sok ballagás lesz a családban, amire az új páromat is meghívták, meg akarják ismerni, aminek én nagyon örülök, és a párom is. Viszont az exem kijelentette, hogy az új párom nem jöhet, mert az milyen kényelmetlen lenne neki, meg a gyereknek is. Leordította a fejemet, hogy hogy merném odavinni a páromat. Oké,az egyik ilyennél megbeszéltük a párommal, hogy akkor ő nem jön, legyen béke, az exemet úgyis régóta ismeri a család, menjen akkor ő. De az sem jó, merthogy én is legyek ott. Szóval megállapodtunk, hogy akkor ott leszek én is, az ex is meg a gyerek is, a párom "nem jöhet", erre amikor a bulira sor került, az exem nem jött el, tehát nyugodtan vihettem volna a páromat. Most megint lesznek ilyen rendezvények, az ex kijelentette, hogy nem hajlandó egy levegőt szívni a párommal. Párom úgy áll hozzá, hogy nem akar senkit megbántani, azt mondta majd máskor megismeri a családomat, most menjek nyugodtan az exemmel, ne rontsuk el senki ünnepi hangulatát azzal, hogy kellemetlen lesz ez a szituáció. Nekem viszont párom az életem része, azt szeretném, hogy ezeken ő is ott lehessen, nem akarom az ex miatt hanyagolni őt. Viszont emellett még az is ott van, hogy az ex a gyereket is ellenünk hangolja, és sokszor a gyerek is az anyja mellé áll, hogy ő sem akarja látni páromat (pedig többször találkoztak már, párom egy igazi tündér, kedves, aranyos, tudom hogy a gyerek is megkedvelte, mégis erősen az anyja befolyása alatt áll). Mi a fenét tegyek, hogy alakuljon ez a helyzet valami jó irányba? Volt valaki ilyen helyzetben? Valami jó tanács? 46/F
2021. jún. 1. 12:47
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Rendben. Én kérek elnézést, amiért bulinak mertem hívni az egyik eseményt, ami történt. A jövőre nézve van valami hasznos tanácsotok is erre vonatkozólag? A párom pedig nem akárki, hanem a párom, az élettársam, nem miatta váltunk el az exemmel, hanem azért, mert az exnek viszonya volt. Miért is lenne az én párom akárki? Nem értem a válaszolókat, de végülis mindegy. Akinek hasznos tanácsa lenne, azt megköszönném. Esetleg aki volt ilyen helyzetben, nem pedig csak vakon vagdalkozik.
2021. jún. 1. 13:42
 12/32 anonim ***** válasza:
89%

Figyelj Kérdező!

Ahogy ti éltek - már ha nem kamu a kérdés! - az eléggé extrém helyzet és itt nemigen fogsz találkozni ilyennel.

Embereknél az a maximum, hogy sikerül kulturáltan válniuk, de ez az össznépi összejárás a családok részéről az exek újabb és újabb csatolmányaival nem divat.

Különösen úgy nem, hogy mindkét felet, a régit és az újat is meghívják, miközben a RÉGI ez ellen kézzel-lábbal tiltakozik!

...és a saját családja erre tojik? Nem kicsit életszerűtlen!

És akkor még a jó ízlésről nem is beszéltünk!

2021. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
79%
Az ex családjahoz vinnéd az aktuális nocsket? Azért ehhez pofa kell.
2021. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
84%
A párod a te párod. Neked valaki. Az exfeleségednek és a családjának ő senki. Köze nincs hozzajuk. Érthetetlen hogy ő mi a jó eget keresne pl a párja exfelesegenek a húganak a ballagásan, vagy az ex aposod születésnapján. Az, hogy TE egyedül megjelensz mondjuk egy csokor virággal az iskolában a ballagason, oké. Az, ha az ex aposodat felkoszontod mondjuk egy üveg borral egy délután és beszélsz vele eg fel órát, oké. Ezen felül minden más hm hogy is mondjam...Érdekes.
2021. jún. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
75%

Az “ex” húsz évig a feleséged volt, a gyereked anyja. Kívülálló laikusként: nem egyformán dolgozzuk fel egy ilyen jelentős kapcsolat végét és az új kapcsolat felbukkanását, talán te is lattal már erre példát az életben, úgy vélem, neki ez nem ennyire happy és egyszerű, mint neked.

Szerintem megérdemel annyit tiszteletet, hogy ezt figyelembe vedd, és ha neki kellemetlen, akkor ne eroltesd. Értem, hogy szeretnéd, hogy minden “csont nélkül” menjen tovább, de ez nem így működik. Légy ennyire lovagias, és amíg ez az érzés nem kölcsönös, addig ne eroltesd, hogy mindenhova elmenj, ahova “exed” is, és mindenhova vidd az új párodat. A te életed része, nem az övé. Vagy nem úgy, ahogy neked.

2021. jún. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk kizárt lenne, hogy az én családom meghívja az exemet az új nőjével, ha én azt nem akarom.

A kérdés kamu.

2021. jún. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
64%
Oké, utólag kicsit árnyalja a képet, hogy neki viszonya volt, de a lényegen nem változtat. 15-ös
2021. jún. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
12: Köszönöm, sajnos nem kamu, bár az lenne... nem tudom miért annyira hihetetlen, de ez van, mindkét fél részéről több testvér, gyerekek, unokatestvérek, együtt nőttek fel, mindig sok összejövetel volt, közel is laktunk egymáshoz, egymás barátai voltunk, sőt, már a házasságunk előtt ismere egymást a két család. Elhiszem, hogy ritka az ilyen, nálunk mégis ez a helyzet. Senki nem akar választani kettőnk között a válás után, persze külön-külön is találkozunk velük, de a nagy eseményekre, mint pl. ballagás, esküvő, bizony mindkettőnket meghívnak. Akkor nekem ezek szerint le kellene nyelnem, hogyha a párom, akit jövőre elveszek feleségül, soha nem jöhet majd ezekre az eseményekre, mert az exem "nem engedi"? És hogy jön ide a jó ízlés? Nem értem. Elváltunk. Nekem új párom van, akit szeretnék bemutatni az én családomnak, ami meg is fog történni külön, de a közös eseményekből sem szeretném kihagyni a páromat. Ehhez kérnék tanácsot.
2021. jún. 1. 13:51
 19/32 A kérdező kommentje:
15: Ebben igazad lehet, hogy nem egyformán dolgozzuk fel a kapcsolat végét, azonban nem én adtam be a válópert annak idején, hanem ő. Tehát ő ezt már korábban feldolgozta mint én, csak az ő kapcsolata nem sikerült, ezért most nekem tesz mindenhogy keresztbe.
2021. jún. 1. 13:53
 20/32 anonim ***** válasza:
68%

#17

A kérdés szempontjából teljesen mindegy, hogy viszonya volt vagy sem.

Érdekes, mégsem ő akar a te családod eseményeire kannal menni, hanem te őhozzájuk a nőddel!

2021. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!