Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol felnőttként nem jó a...

Ahol felnőttként nem jó a testvéri kapcsolat, ott milyenek a családi összejövetelek?

Figyelt kérdés

Tesómmal nem rózsás a viszonyunk, a házastársaink se jönnek ki jól egymással. A szülők ragaszkodnak az ünnepi hagyományokhoz, közös családi összejövetelekhez, ahol mindig kínos a hangulat. Anyám lelki terrort alkalmaz ilyenkor, hogy jaj senki nem fog összejárni, egyedül karácsonyoznak majd, meg mindig ide-oda mászkálás lesz, meg hogy a testvéreknek össze kell tartani, elviselni egymást, mert lesz, amikor már csak egymásnak leszünk, stb. Végül mindig beadom a derekam, de nem jó szívvel, csak én ennél lelkizősebb vagyok, nem viselem jól az ilyen jellegű terrorizálást.

Másnál mi a helyzet, ahol szintén nincs jó kapcsolat? A szülők képtelenek ezt feldolgozni, holott részben ebben ők is sajnos hibásak.



2021. márc. 5. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ritkák..

Kb évente 2x találkozunk, "véletlen" amikor szülőket látogatunk. Direkt soha.

2021. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt én simán az arcukba tolom, hogy nálam a lelki terror nem használ és szórakozzanak mással.

Másrészt az, hogy nem kedvelem a bátyámat nem jelenti azt, hogy veszekszek is vele. Nem nézek rá, nem szólok hozzá, levegőnek nézem. Ha ez a szülőknek meg nem tetszene akkor felállnék, megköszönném a vendéglátást és mennék haza.

2021. márc. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen... Én minél kevesebb időre megyek anyához, tesómhoz nem is megyek mióta lekart nyúlni hagyatékin. + Ha tudom hogy ott lesznek mamánál akkor nem megyek
2021. márc. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ritka
2021. márc. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ritkábbak.Ha összejönnek akkor pedig feszült a légkör és mindenki unott és alig várják hogy vége legyen,ennyi.Egy egy kis szurka-piszka beszólás oda vissza aztán mindenki megy haza😊Értelme nem sok de a szülőknek nem akarnak csalódást okozni
2021. márc. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Szüleim unszolására olykor szervezünk ilyen összejöveteleket. Ilyenkor köszönünk egymásnak és ennyi. Nem a nővérem miatt megyek hanem a szüleim miatt.
2021. márc. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért csinálod egyáltalán? Azt írod, lelkizős vagy, nem bírod az érzelmi zsarolást. Az esetleg opció lenne, ha a játszmát rövidre zárod és nyílt kommunikációval közlöd, ne csinálja, nem mész? Nem mész, mert nincs kedved, nincs beszédtémád a testvéreddel, ha van is, nem értetek egyet, így pedig nincs értelme, szülőknek pedig esetleg felhívni a figyelmét arra, hogy ők is képmutatásból ragaszkodnak ahhoz, hogy együtt legyetek. De miért és kinek is akarják ezt a képet mutatni, ezen el tudnak ők is és minden érintett gondolkodni, nem? Ha belül tudják, hogy rohad az egész és nem érzitek jól magatokat. A kapcsolatok megjavításán persze mindig van lehetőség dolgozni, ezt a lehetőséget nem lehet elvenni tőlük se, tőled se. Akarjátok?
2021. márc. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!