Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után milyen volt a...

Válás után milyen volt a viszony a családtagokkal?

Figyelt kérdés
Majdnem 20 év után váltunk el a feleségemmel, ennek másfél éve. Azóta nekem már lett egy új kapcsolatom, ami nagyon jól alakul, azt leszámítva, hogy az exfeleségem utálja az új páromat, pedig nem is ismeri. Nagy család van az én részemről is, és az exfeleségem részéről is, sok a közös esemény, szülinapok, stb. Mivel az exfeleségem amúgy sem nagyon beszél velem a válás óta, maximum a gyerek miatt, ezért eddig kb felváltva mentünk el ezekre az eseményekre. Mióta viszont új párom van, teljesen kezelhetetlen ez a dolog. Pl. most ballagási szezon van, sok ballagás lesz a családban, amire az új páromat is meghívták, meg akarják ismerni, aminek én nagyon örülök, és a párom is. Viszont az exem kijelentette, hogy az új párom nem jöhet, mert az milyen kényelmetlen lenne neki, meg a gyereknek is. Leordította a fejemet, hogy hogy merném odavinni a páromat. Oké,az egyik ilyennél megbeszéltük a párommal, hogy akkor ő nem jön, legyen béke, az exemet úgyis régóta ismeri a család, menjen akkor ő. De az sem jó, merthogy én is legyek ott. Szóval megállapodtunk, hogy akkor ott leszek én is, az ex is meg a gyerek is, a párom "nem jöhet", erre amikor a bulira sor került, az exem nem jött el, tehát nyugodtan vihettem volna a páromat. Most megint lesznek ilyen rendezvények, az ex kijelentette, hogy nem hajlandó egy levegőt szívni a párommal. Párom úgy áll hozzá, hogy nem akar senkit megbántani, azt mondta majd máskor megismeri a családomat, most menjek nyugodtan az exemmel, ne rontsuk el senki ünnepi hangulatát azzal, hogy kellemetlen lesz ez a szituáció. Nekem viszont párom az életem része, azt szeretném, hogy ezeken ő is ott lehessen, nem akarom az ex miatt hanyagolni őt. Viszont emellett még az is ott van, hogy az ex a gyereket is ellenünk hangolja, és sokszor a gyerek is az anyja mellé áll, hogy ő sem akarja látni páromat (pedig többször találkoztak már, párom egy igazi tündér, kedves, aranyos, tudom hogy a gyerek is megkedvelte, mégis erősen az anyja befolyása alatt áll). Mi a fenét tegyek, hogy alakuljon ez a helyzet valami jó irányba? Volt valaki ilyen helyzetben? Valami jó tanács? 46/F
2021. jún. 1. 12:47
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
60%
Kati családja nem normális, te pedig fura vagy.
2021. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
0%

Végig se olvastam de végtelenül szánalmas vagy. Miért lenne rossz a gyereknek, hogy az apja boldog, és megismerheti az apja szerelmét???

Miért lenne kellemetlen, hogy két felnőtt ember elvált, és talált magának mást? Ez az élet része.

Miért egy ember betegsége az erősebb, miért nem egy másik tucat ember egészséges vágyai?? Miért tiprod el magadat és még több embert, csak mert van egy mebtálisan beteg ex???

Szánalmas vagy.

2021. júl. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!