Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valakit (szülőt)...

Hogyan lehet valakit (szülőt) leszoktatni az eszeveszett pénzköltésről?

Figyelt kérdés
Anyukámról lenne szó. Olyan szinten szórja a pénzt, hogy az valami hihetetlen. Meg lehet kövezni, hogy én vagyok a gyerek, nincs jogom beleszólni, de én akkor is fel akarok lépni ellene, mert ez már nem normális. Nekem is van saját keresetem, amiből folyamatosan gyűjtögetek, de szerinte "megilleti" őt valamennyi, van mikor fele, van mikor több a lakhatásért, meg kajáért. Jó, ezzel nincs is semmi gond. Simán odaadom, így is hogy keveset keresek, és kuporgatok, nincs jó munkám. Őszintén egy autó lenne az álmom, és arra szeretnék félretenni, de ő mélységesen ellenzi, pedig már nem vagyok fiatal, 24 éves vagyok. Rengeteget buszozok, gyalogolok nap mint nap, amivel csak az a gond, hogy nagyon sok időt elvesztegetek, amit hasznosabb tevékenységgel is eltölthetnék. Anyukám meg a saját pénzét az utolsó szálig elveri, és még az enyémet is. Ő viszont nem keres rosszul. De egyszerűen annyira haszontalan, jelentéktelen dolgokra, hogy nem lehet kibeszélni. Mindig eszébe jut valami háztartási eszköz, vagy fogyigép, vagy hasonló. Ha nem az akkor szőnyeg, új bútorok, a ház körül valamit cserélgetni, például megint kell festeni, megint kell új kerítés, megint csináltassunk valamit, járdaszegély vagy miegyéb, ami nem is olyan rég volt cserélve. Aztán új mosógép, új szárítógép, neki egy csomó dolog kell, fogalmam sincs mik azok, amiket összerendel, egy rakás talpmasszírozó, elektronikus cuccok, borotvák, epilátorok, elektromos fogkefe. Ruhára meg ilyesmire nem költ, ő is a régiben jár, én is csórón nézek ki ezeréves rongyokban és kopott farmerben, nincs normális göncöm. Ruhára már azt mondja nem telik. Aztán a padlás már így is tele van egy rakás cuccal, amelyek többsége ki sem volt próbálva, de még nincs vége. Ételeket is nagyon drágásan vesz, aminek nem látom a miértjét. 3 emberre (ő, én tesóm) brutál sokat pazarol, van amit kidobunk, tele a hűtő, nekünk nem kell, hús hús hátán, és édességek, amelyeket aztán legtöbbször elosztogat. Sokszor kértem, hogy spóroljon, és nem kéne ennyire nagylábon élni, de vele nem lehet beszélni erről. Hiába javasoltok költözést, az még úgyse megoldható, nincs annyi takarékpénzem, hogy albérletet fizessek. Plusz csak messzebbre tudnék költözni, és úgy még többet kéne buszoznom melóba. Más normális embereknek a környéken fele ennyi fizetésből sokkal több mindene van, autójuk, jól néznek ki, nem mint a csövesek, kirándulni is tudnak, páran úgy hogy mellette még dohányoznak is, vagy néha iszogatnak. Én ezt az élethelyzetet nem szeretem, mert mindenki előtt szégyenkeznem kell. A kortársaim javarésze elért valamit az életben, én annyit sem, hogy autót tartsak, hogy ki tudjak mozdulni erre-arra, tudjak találkozni régi barátokkal. Azzal, hogy szép a házunk, aztán tényleg sokat érek. Igen, ha rohadna ránk a fal, akkor valóban oka volna, hogy rendbetegyük a dolgokat, de ez nem normális, hogy mindig festetünk, szegünk, barkácsolgatunk, eltékozoljuk a sok pénzt, amiből ha egyedül kéne megélnem, már rég félretettem volna az autóra valót, vagy egy külföldi utazás árát. És nem sajnálom tőle a cuccait, a pénzére sem vagyok irigy, de nem normális dolog ez az egész, hogy nap mint nap ezt kell néznem, hogy elkölti egy rakás mihaszna sz*rra, ami pocsékba megy, vagy nem is használja.

2021. jún. 9. 19:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%

neked nem mindegy? xd

mondjuk lehet beteg pl én azert költök úgy és "haborodtam" fel.

2021. jún. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy, eselytelen megvaltoztatni, enyem is ilyen szerinte en vagyok a gaz a sporolos
2021. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
99%

Az az ő dolga, hogy mit csinál a saját pénzével, a durva szerintem az, hogy tőled is ilyen sokat elkér. Nyílván ott élsz, dolgozol, ezért valamennyire jogos, hogy bele kell adnod a közösbe, de szerintem nem ennyit.

Beszéljetek meg egy fix összeget, pl a rezsi harmadát (mivel hárman vagytok), vegyél magadnak egy hűtőt és álld a saját étkezésed. Tudatosítsd benne, hogy tégen nem érdekel a szegély, megfelel a régi szekrény és szőnyeg, más céljaid vannak (és nem feltétlen így képzeled el a további életedet).


Bár azt nem teljesen értem, hogy a fizetésed megmaradó részével mit csinálsz, ha most nincs semmid... Vannak olyan munkahelyek, ahol adnak szállást, vagy lassan lemegy korona és mehetsz külföldre is dolgozni, ahol pár hónap után össze tudsz bőven szedni annyit, hogy egy szobát bérelj.

2021. jún. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
Hát sokan vágynának ilyen tékozló családba. Vagy megszoksz, vagy megszöksz ugye...
2021. jún. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
én nem adnék egy forintot se neki
2021. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Esetleg próbáld meg egy hónapig vezetni a költségeket. Vond be őt is, mondd neki, hogy így látjátok majd, mennyit költötök, hol lehetne megfogni a kiadásokat. Ha sikerül rábeszélni, akkor esélyt kaptok a változásra.
2021. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
13%
Ugy is tudja akkor menynit költ ha nem vezetik.
2021. jún. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem teged komolyan itt a kocsi hianya zavar a legjobban, amit anyad nem vesz meg neked a koltekezesei miatt :DD


Bocs, de alberletre nincs penzed, viszont azt irod, hogyha egyedul elnel, mar lenne autod. Azt akkor igy hogy? :D

Az autoba tankolni is kell am, vannak koltsegei, nem eleg csak egyszer megvenni. Addig ne is legyen, amig nem tudod fenntartani.

2021. jún. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

Teljesen átérzem, sajnos az én szüleim is ilyenek. Anno a nővérem munka mellett otthon élt, és akkor tőle is sok pénzt kértek. De a választás lehetősége mindig ott van neked is.. én eljöttem Pestre, lediplomaztam és itt élek albérletben és gyűjtök saját ingatlanra épp.


25/F

2021. jún. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

24 évesen ne anyád pénzet osztogasd hanem a tiedet. Azt a házat festeti amiben te is laksz,az eszkozoket a te ruhaid mosasara szaritqsara is hasznalja.. de ha ugy erzed egyedul ugyesebb vagy hajrá. Lehet felesleges szerinted, de ő fizeti.

Szoktal bevasarolni, tisztaban vagy az arakkal? Fedezi amit adsz a koltsegeiset? Vagy csak hoborogsz h nincs kocsid?

"de szerinte "megilleti" őt valamennyi, van mikor fele, van mikor több a lakhatásért, meg kajáért." Már elnezest de tok alap hogy ennyi idosen kereso emberkent nem ingyen zabalsz otthon. ott laksz, van munkad, arrol nem anyad tehet hogy a te fizud sz.r. az övét meg had költse új bútorra ha akarja.

Tenyleg az a bajod hogy nem neked vesz kocsit, ez annyira latszik.

Vegyel kulon hutot, es vasarolj magadnak.

Lehet mas elkepzelesed a haztartasrol csak tudod, ha ekkora ellentetek vannak nem kell otthon lakni. Nem gonoszkodasbol irom, de tenyleg felesleges nyuzni egymast, meg kulon talan lenne elkeozelesed az onnfenntartasrol.

2021. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!