Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi köze van ahhoz anyámnak,...

Mi köze van ahhoz anyámnak, hogy mennyit költök kajára? Hogy magyarázzam ezt meg neki?

Figyelt kérdés

Külön lakom már 3 éve, magamat tartom el, viszont mivel egyetemista vagyok, apum szokott támogatni kisebb összegekkel anyagilag, de erről anya nem tud. A lényeg, hogy szeretek ételt rendelni ha úgy van, vagy beülni valahova kajálni barátokkal/párommal. Ne értsétek félre, főzni is szeretek, szoktam is nagyjából heti 5x, viszont maradékot nem eszem, csak 1 napra főzök, így a többi napon (2x) rendelek, vagy beülök valahova. Legutóbb váratlanul feljött hozzám anyum, amikor is pont kaját rendeltem, amin kissé kiakadt. El kezdte magyarázni, hogy ez mennyire fölösleges stb stb, hiába mondtam neki, hogy én szívesen költök rá. Heti 1-2x belefér, ráadásul nem egészségtelen gyorskajákat rendelek, hanem rendes étteremből normális ételt. Azt tudni kell, hogy anyum sose költött ilyenekre, ő sose rendelt semmilyen ételt, mert szerinte fölösleges pénzkidobás. Mióta ez az eset történt, folyton kérdezget, hogy "de ugye ma nem rendeltél??", és rendszeresen feljön ez a kajatéma. Kissé már zavar, úgyhogy végleg el szeretném neki magyarázni, hogy miért nem érdemes ezen fennakadni. Szerintem ő most abban a hitben van, hogy én mindennap kaját rendelek, pedig nyilván nem. Azt még hozzátenném, hogy jó anyagi helyzetben vannak apával, viszont anya mindig is eléggé sóher volt, és nem szeretett kajára költeni, inkább megfőzte magának. Apa meg én a teljes ellentettje vagyunk, amiben én semmi problémát nem látok. Mi szeretünk kajára költeni, ő meg nem, hát ez van. Nem mellesleg nekem is van munkám, megengedhetem magamnak, hogy néha-néha rendeljek.

Ötletek hogyan nyugtassam meg?



2020. szept. 25. 12:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudod. Neki ez egy érzelmi probléma, te pedig logikusan akarod levezetni.


Amúgy meg itt is mintha mentegetőznél... a normális embert az sem érdekli, ha mindennap rendelsz, akit meg érdekel, azt szánd, mert nagyon üres az élete.

2020. szept. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%

Biztos, hogy ezt felszínen kell tartani? Anyud nem térne napirendre fölötte 1-2 nap múlva?

Bocs, nem ez volt a kérdés, de ez a "maradékot nem eszem", háát..

2020. szept. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
88%

Mióta ez az eset történt, folyton kérdezget, hogy "de ugye ma nem rendeltél??", és rendszeresen feljön ez a kajatéma.


Ilyenkor kérdezz vissza egyenesen:

"Miért akarsz beleszólni abba, hogy a saját pénzemet hogyan osztom be?"

2020. szept. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom a spórolásod miatt aggódik. Fel kell vállalnod, hogy olyan vagy, mint apukád, aki szeret kaját rendelni. Igen, ez konfliktus, de valamit valamiért.

Abban viszont igaza van, hogy a rendelt kaja jócskán drágább és leginkább a kaján lehet megfogni a pénzt. De ha te nem gyűjtesz semmire és megkeresed a rávalót teljes egészében, akkor nem sok beleszólása van.

2020. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
67%
Nézd, ha ehhez apád dugipénze kell, akkor jó eséllyel tényleg luxus.
2020. szept. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
47%
tehát apád dugipénzzel finanszírozza azt, hogy neked ne kelljen maradékot enni. értem
2020. szept. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a szüleid azért IS állnak jól anyagilag, mert pl. anyukád kétszer is megnézte, mire költ, beleértve a rendelt kaját is.
2020. szept. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
49%

Mond azt, hogy ne aggódjon, minden hónapban félreteszel ennyi meg ennyi pénzt, ami marad, azt szabadon elköltheted, mert az költőpénz (ezt amúgy tényleg érdemes csinálni). Mond meg, hogy nem iszol, nem dohányzol, nem játékgépezel, nem veszel minden héten újabb ruhákat és cipőket, szóval nem szórod a pénzt. Neked az ételrendelés a szórakozás, mint másnak a horgászat vagy a motorozás, amire sokkal többet kell költeni, mint heti 3-4000 forint. Te ettől érzed jól magad a mindennapokban.

Gondold ki, hogy mi az, amire ő költ rendszeresen pl. körmös, fodrász, kozmetikus, kaparós sorsjegy, lottó, XXL tv csatorna vagy valami, amire te nem és mond meg, hogy számodra meg ez felesleges, mégsem szólsz bele. Pl. "Én nem műkörömre meg pedikűrre költök 15ezer forintot, hanem olyan ételekre, amiket nem tudok vagy nem szeretnék én elkészíteni, mert ezeket szakács csinálja, akiknek ez a szakmája, és így tudok enni különlegességeket, ne úgy képzeld el, hogy rántott húst rendelek 2000 forintért".

2020. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%
Halkan teszem hozzá, hogy egyszemélyes háztartásban sokszor logikusabb és olcsóbb rendelni...
2020. szept. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Jaj gondoltam, hogy egyesek ugrani fognak “apám dugipénzére”😂Megengedhetem magamnak “dugipénz” nélkül is, mivel amit apum küld azt teljes mértékben félreteszem. A luxus nálam nagyon nem a kajarendelésnél kezdődik, ez alap.
2020. szept. 25. 13:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!