Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzi a nagybátyám...

Miért érzi a nagybátyám feljogosítva magát, hogy beleszóljon mindenbe, az életünk minden részletébe csak azért mert együtt lakunk?

Figyelt kérdés

Egyedül van, nincs se barátnője, se gyereke. Ettől függetlenül mindenbe beleszól, a férjemmel való kapcsolatomba, a gyerekeink nevelésébe is, de például abba is, hogy mikor fekszünk le aludni vagy mi a heti menü és hogy hol vásárolok, mit rendelek, mikor hova megyünk...

Már jópárszor megmondtam neki, hogy álljon le, de nem használ, véleménye szerint mivel idősebb, ezért alapból jobban ért az élet minden területéhez. Rosszabb esetben megsértődik és azon kesereg, hogy idős korára sincs nyugta a gyerekeink nyüzsgése miatt.

Hogyan hathatnék rá, ha miatta még egy darabig kénytelenek vagyunk együtt lakni?


2021. jún. 12. 18:01
1 2
 11/16 anonymousreview60 ***** válasza:
88%
Én a helyetekben elköltöznék, mert ez az idegállapot nem felel meg a gyerekeknek sem, aztán majd megszűnik a közös tulajdon és abból lesz pénz. Amúgy én beolvasnék neki, hogy az apádnak sem szabad beleszólni a te és a férjed családi dolgaiba, akkor ő honnan veszi a bátorságot? Egyébként meg minden egyes ilyen nagyobb beleszólása esetén a saját életére figyelmeztetném. Ezzel két kimenet lehetséges: 1. Abbahagyja. 2. Annyira romlik a helyzet, hogy végre veszed a fáradtságot és elköltözöl.Én a helyetekben elköltöznék, mert ez az idegállapot nem felel meg a gyerekeknek sem, aztán majd megszűnik a közös tulajdon és abból lesz pénz. Amúgy én beolvasnék neki, hogy az apádnak sem szabad beleszólni a te és a férjed családi dolgaiba, akkor ő honnan veszi a bátorságot? Egyébként meg minden egyes ilyen nagyobb beleszólása esetén a saját életére figyelmeztetném. Ezzel két kimenet lehetséges: 1. Abbahagyja. 2. Annyira romlik a helyzet, hogy végre veszed a fáradtságot és elköltözöl.Én a helyetekben elköltöznék, mert ez az idegállapot nem felel meg a gyerekeknek sem, aztán majd megszűnik a közös tulajdon és abból lesz pénz. Amúgy én beolvasnék neki, hogy az apádnak sem szabad beleszólni a te és a férjed családi dolgaiba, akkor ő honnan veszi a bátorságot? Egyébként meg minden egyes ilyen nagyobb beleszólása esetén a saját életére figyelmeztetném. Ezzel két kimenet lehetséges: 1. Abbahagyja. 2. Annyira romlik a helyzet, hogy végre veszed a fáradtságot és elköltözöl.
2021. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
35%

Nem mindegy, hogy Ti költöztetek hozzá gyereket vállalva az ő "nyakára" vagy ő költözött hozzátok. Hiába közös a ház..

Mondjuk én biztosan nem élnék így és takarítanék főznék másra, rokon ide vagy oda.

2021. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a kérdezö azt írta, közös a ház, ezért feltételezhetö, hogy a nagybácsi testvérétöl (Anyjától vagy apjától) örökölte a kérdezö a fele házat.

Ebben az esetben teljesen jogos, ha ott él, nem költözött senki nyakára!

2021. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha eljárás is indul mi biztositja hogy megoldja?
2021. jún. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
28%

13#


Pedig baromira nem mindegy, hogy a nagybáty költözött a kérdezőhőz vagy fordítva. Hiába közös tulajdon a lakás.

2021. jún. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
90%

Közös tulajdon, nem közös tulajdon: ha még egy fedél alatt élnek, sem jogosítja fel a nagybácsit arra, hogy beleszóljon az életvezetési, gyereknevelési szokásokba, a bevásárlás vagy ételrendelés mennyiségébe, vagy minőségébe.

Utóbbi kettőbe talán csak akkor, ha ő is fizet bele.

Amennyiben ez nem áll fenn, kuss van neki.


Egyetlen pontban lehet igaza, az a gyerekzsivaj. Ha pihenni akar, vagy egyszerűen csak zavarja, akkor lehet úgy nevelni a gyerekeket, hogy szép csendben játsszanak, nyikkanás nélkül. (igen, éltünk hasonló viszonyok közt, és a gyerMekeink tudtak szép csendben játszani lakás -és telekszerte, senkit sem zavartak.)

2021. jún. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!