Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy anyóst kulturál...

Hogy lehet egy anyóst kulturáltan leszoktatni dolgokról?

Figyelt kérdés

Nem akarok családi viszálykodást, mert bár én egyáltalán nem vagyok oda az anyósomért, mégis csak a férjem édesanyjáról van szó.

Gondolok itt pl. olyanra, hogy ne hozzon műszálas bébiruhákat, ne vegyen használhatatlan cumisüveget, nem kérünk több napos maradék ennivalót.

Nem akarom megsérteni (mindet jó szívvel, örömmel hozza), de az ilyenekre semmi szükségünk, felesleges pénzkidobás. Vagy vágjak hozzájuk jópofát és ne használjam őket?


2010. aug. 25. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:

valahogy tényleg meg kell ezt beszélned vele.

Magyarázzátok el (ha mindkettőtöket zavarja)

vagy magyarázd el neki,hogy a műszálas ruhák nem tesznek jót a babáknak meg nem kényelmes.Ugyan ezt a cumissal...próbáld meggyőzni.

: | azért ne nézd el...

2010. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fiús anyuka nehéz ügy, pláne ha egyszem fiacskája.


Örök csaták mezeje, mert kegyes hazugság sem segít. Ugye előbb-utóbb rákérdez, miért nem látja a műszálas cuki ruciban az unokáját.

2010. aug. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 1-1 jól irányzott beszólás egy kellemes beszélgetés közben jót tehet, pl. ha beszélgettek a kajáról, tereld arra, hogy te úgy szoktál főzni, hogy 3 nap után már ne maradjon belőle, mert már azt nem meritek megenni, nehogy bajotok legyen. Vagy: ejtd el neki, hogy itt meg itt vettél olyan jó PAMUT bébiruhákat és hogy azok milyen jók. Valószínűleg fogalma sincs róla, hogy nektek az úgy nem jó, ahogy ő teszi, vagy amit ő visz, mint írtad, örömmel viszi. Így szép lassan rájön, hogy mire van szükségetek és ha elég ügyes vagy, nem is tűnik fel neki, h miért mondod. Legyél diplomatikus, semmiképp nem szabad ilyenen összeveszni senkivel. Mi is kaptunk anyukámtól ugyanilyeneket, amiket te írtál, de ő annyira reménytelen eset, hogy egyszerűen nem is vesszük már ezt fel, nem foglalkozunk vele. Te se vedd fel.
2010. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
sztem semmiképp se hagyd, mer lehet most kicsit megsértődik, de ha nem szólsz neki, akkor még több mindent fog hozni, azt az sokkal rosszabb lesz. több okból is
2010. aug. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokan örülnének a töbnapos maradéknak is.
2010. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én például egy riasztó pisztolyt sütöttem el a kulcslyuknál.
2010. aug. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!