Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hívtak meg minket az...

Miért hívtak meg minket az unokaöcsém ballagására?

Figyelt kérdés

Anyukám testvére múlt héten hívott meg minket szombatra, ugyanis akkor lesz az unokaöcsém általános iskolai ballagása. Viszont! A fiú annyira zárkózott, hogy egész nap a szobájában tölti a hétköznapokat, amikor hazajön a suliból, az első dolga, hogy berohan a szobájába és számítógépezik. Onnantól kezdve kizavarni sem lehet.

Többször látogattuk meg őket ebben az évben (kb. ötször) és sosem jött ki a szobájából a fiú.

7-8 éves korában, még sokat jártunk át az anyukám rokonságához. Egyik látogatáskor az unokaöcsém a szülei szobájában csinálta a matematikai leckéjét és láttam, hogy teljesen rosszul csinálja (szorzás helyett összeadott, osztás helyett kivont). Próbáltam rávezetni, hogy nem jól csinálja és megmutattam a hibáit. Rám kiabált az anyja, hogy "Nehogy segítsél a gyereknek, ez az ő tudása! Ha elrontja, saját magától kell kijavítania! Ha most segítesz neki, mindig rákényszerül a mi segítségünkre!" Ez nem tudom milyen neveltetési forma, de szerintem egy r.hadt nagy f@szság. Egyébként a nagynéném a fia 13 éves koráig munkanélküli volt, csak a háztartást vezette (tavaly év elején nagy nehezen talált munkahelyet).

Még azt sem tudja, hogy rokonok vagyunk, két éve kérdeztem tőle, hogy "na, ugye tudod, hogy mi közeli rokonok vagyunk?" Az unokaöcsém csak annyit válaszolt, hogy "Dehogy vagyunk mi rokonok, nekem csak anyu, apu, meg a mama a rokonom, a többiek csak a szüleim barátai". Először azt hittem, hogy csak viccel, de utána kiderült, hogy komolyan mondta. Ekkor 12 éves volt. Régebben, amikor még én is gyerek voltam, akkor sokat játszottunk együtt, de ez a viszony valamiért elszakadt kb. 10 éves kora után.

Ez a zárkózottság nála már több mint 1,5 éve történik.


Én idén ballagtam a középiskolából és május végén volt egy szülinapi buli, ballagással együtt megtartva. Arra sem jött el az unokaöcsém, csak a nagynéném és a nagybátyám. Megkérdeztük, hogy miért maradt otthon a fiú (számítottunk a részvételére): "hát ő számítógépezik otthon és nem akart jönni". Azért ennél nagyobb nyitottságra vártam volna és a szülei már rákiabálhattak volna néhányszor. Én biztos nem engedném meg, hogy az iskola után a számítógép előtt üljön egészen délutántól, késő estig, és reggel összekapkodva csinálja meg a leckéit.

Ezek után úgy gondolták a szülei, hogy minket is meghívnak a ballagásra.

Tudom, hogy ha meghívnak, akkor illik elmenni, de megmondom őszintén nincs kedvem egy olyan embert ünnepelni, aki azt se tudja, hogy rokonok vagyunk!

A vicc az egészben, hogy az unokaöcsém a sok számítógépezés ellenére rendészeti technikumra jelentkezett (ugyanabban a suliban fog tanulni, ahol én végeztem). A tanulást elhanyagolja, a 8.-os átlaga is egy "erős közepes" (alig volt 3 egész az átlaga).


Szóval, bunkóság lenne az én részemről, ha nem mennék el az unokaöcsém ballagására?



2021. jún. 16. 10:06
1 2
 1/20 anonim válasza:
86%
Ha valaki nem jönne el meghívás után egy fontos eseményemre, 1 óra erejéig sem, mert gépezett, tuti, hogy nem mennék el az övére.
2021. jún. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak afféle illemből hívtak meg,nem azért,mert annyira szeretnek téged.


Én nem mennék el.

2021. jún. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A modern világ ilyen embereket termel ki.
2021. jún. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Eléggé zakkant családnak tűnik, hagynám őket a francba. Amúgy nem csoda, ha ennyire bekockult a srác, ha hagyja neki az anyja ezzel a csodás nevelési módszerével.
2021. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztos jól jönne az ajandék pénz, kell új gamerszékre.😂
2021. jún. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék el, mi az már, hogy nem tudja, hogy rokonok vagytok?

Tényleg nem lehet épeszű az a család.

2021. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Még csak nem is jeleznék vissza. Azt megértem, hogy olyan vidékeken, ahol a 8 általános befejezése hőstett, ott ballagáskor családi ünnepet tartanak, de könyörgök, ez nem esküvő vagy temetés, hogy odacsődítsék a rokonságot. Csak aki nagyon jóban van a ballagóval, és sűrűn tartják a kapcsolatot, az menjen ilyenre. Kellene nekik a ballagási ajándékok tömege, azért hívtak sokakat, tudod, ki menne el.
2021. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
98%

Ilyen nevelés mellett amit leírtál én nem a fiút hibáztatnám. Ha a szülei sose segítenek neki a leckében sem, akkor ők maguk nevelik ilyen zárkózottá a világtól hogy azt se tudja kik a rokonai.

Ha amúgy jófej volt régebben én lehet a pártfogásomba venném és elmennék, újra haverkodnék vele. Lehet te lennél az egyetlen értelmes ismerőse, kihúzhatnád az elnyomott közegből. 🤷🏼‍♀️

2021. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
Ne zavarjon, hogy ez nem rólad szól meg arról, hogy te min vagy megsértódve, hanem arról, hogy anyu-apu örül, hogy elballagott a gyerek és ők akarnak ünnepelni. Nem az introvertált kocka, hanem a szülők. És őket őszintén nem érdekli pl az sem, hogy neked bajod van vele, vagy mi a véleményed arról, hogy hogyan nevelték, még akkor sem, ha valóban szrul. Ha nem akarsz, ne menj. De nem kell itt az okoskodás, főleg nem egy 18 éves kölyöké, a szülők is látják, hogy elbszták.
2021. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
9: a szülei abban a hitben vannak, hogy jó neveltetést kapott a fiújuk. És ez a legszomorúbb ebben az egész történetben.
2021. jún. 16. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!