Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hívtak meg minket az...

Miért hívtak meg minket az unokaöcsém ballagására?

Figyelt kérdés

Anyukám testvére múlt héten hívott meg minket szombatra, ugyanis akkor lesz az unokaöcsém általános iskolai ballagása. Viszont! A fiú annyira zárkózott, hogy egész nap a szobájában tölti a hétköznapokat, amikor hazajön a suliból, az első dolga, hogy berohan a szobájába és számítógépezik. Onnantól kezdve kizavarni sem lehet.

Többször látogattuk meg őket ebben az évben (kb. ötször) és sosem jött ki a szobájából a fiú.

7-8 éves korában, még sokat jártunk át az anyukám rokonságához. Egyik látogatáskor az unokaöcsém a szülei szobájában csinálta a matematikai leckéjét és láttam, hogy teljesen rosszul csinálja (szorzás helyett összeadott, osztás helyett kivont). Próbáltam rávezetni, hogy nem jól csinálja és megmutattam a hibáit. Rám kiabált az anyja, hogy "Nehogy segítsél a gyereknek, ez az ő tudása! Ha elrontja, saját magától kell kijavítania! Ha most segítesz neki, mindig rákényszerül a mi segítségünkre!" Ez nem tudom milyen neveltetési forma, de szerintem egy r.hadt nagy f@szság. Egyébként a nagynéném a fia 13 éves koráig munkanélküli volt, csak a háztartást vezette (tavaly év elején nagy nehezen talált munkahelyet).

Még azt sem tudja, hogy rokonok vagyunk, két éve kérdeztem tőle, hogy "na, ugye tudod, hogy mi közeli rokonok vagyunk?" Az unokaöcsém csak annyit válaszolt, hogy "Dehogy vagyunk mi rokonok, nekem csak anyu, apu, meg a mama a rokonom, a többiek csak a szüleim barátai". Először azt hittem, hogy csak viccel, de utána kiderült, hogy komolyan mondta. Ekkor 12 éves volt. Régebben, amikor még én is gyerek voltam, akkor sokat játszottunk együtt, de ez a viszony valamiért elszakadt kb. 10 éves kora után.

Ez a zárkózottság nála már több mint 1,5 éve történik.


Én idén ballagtam a középiskolából és május végén volt egy szülinapi buli, ballagással együtt megtartva. Arra sem jött el az unokaöcsém, csak a nagynéném és a nagybátyám. Megkérdeztük, hogy miért maradt otthon a fiú (számítottunk a részvételére): "hát ő számítógépezik otthon és nem akart jönni". Azért ennél nagyobb nyitottságra vártam volna és a szülei már rákiabálhattak volna néhányszor. Én biztos nem engedném meg, hogy az iskola után a számítógép előtt üljön egészen délutántól, késő estig, és reggel összekapkodva csinálja meg a leckéit.

Ezek után úgy gondolták a szülei, hogy minket is meghívnak a ballagásra.

Tudom, hogy ha meghívnak, akkor illik elmenni, de megmondom őszintén nincs kedvem egy olyan embert ünnepelni, aki azt se tudja, hogy rokonok vagyunk!

A vicc az egészben, hogy az unokaöcsém a sok számítógépezés ellenére rendészeti technikumra jelentkezett (ugyanabban a suliban fog tanulni, ahol én végeztem). A tanulást elhanyagolja, a 8.-os átlaga is egy "erős közepes" (alig volt 3 egész az átlaga).


Szóval, bunkóság lenne az én részemről, ha nem mennék el az unokaöcsém ballagására?



2021. jún. 16. 10:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerinted bevallják, hogy nem? Eriggymá.
2021. jún. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%
Lehet jót fog a fiúnak tenni a rendészeti suli,nem lesz annyira kocka.
2021. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%

En nem mennek el. Csak pénzt akarnak. Megmondanam, higy a gyerek azt se tudja, hogy kozeli rokonom, ő mondta, akkor minek??megalázó...ti mennetek ugy, noverkem??


Vagyis furan irsz. Unokaocsed a tesód fia, aztan szuleikent hivatkozol ra, meg h ti menjetek

2021. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért hívtak meg titeket, mert erről nem az unokaöcséd döntött, mivel még gyerek.


A gimis ballagásra majd nem hívnak, mert nem is lesz, mert addigra már lesz annyira bátor a gyerek, hogy megmondja a szüleinek, hogy "Ok, rendezzetek bulit, de én nem fogok elmenni"

Általános iskolai ballagási buli nálunk alapból nem volt szokás, de a rokonságban én vagyok az első akinek gimis se volt. A szociális interakciók nagyon lefárasztanak, főleg ha sokáig tartanak. Ha meg miattam van egy buli, akkor nem léphetek le pár óra után... Inkább játszok vagy olvasok valamit, esetleg rajzolok, mangát tisztítok, minthogy jópofizzak valakikkel szinte egy napon át. Annál már az is jobb, ha lemegyek arra az időre a pincébe krumplit cirázni, annak legalább értelme is van...

2021. jún. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne menjetek el, és meg van oldva.
2021. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Végül nem mentem el. A szüleim meséltek, az ünnepelt unokaöcsém amint megebédelt (kb. 15-20 perc) után azonnal felrohant a szobájába. Szinte meg se nyikkant az ebéd alatt, nem is érdekelte, hogy kik vannak ott, ha kérdeztek tőle, elfordította a fejét és egy-két szóval válaszolt.

13-as válaszadó tisztázzuk: anyukámnak van két öccse, ebből az idősebbiknek a gyermeke az unokaöcsém.

Az a baj, hogy anyám ragaszkodik a családjához, az egekig magasztalja őket (mert velük együtt nőtt fel).

Az egész csapat egytől-egyig hígagyú idióta (mint ahogy ez ki is derült a kérdésemből). A mai napon halálra itták magukat, anyámmal együtt. Még szerencse, hogy nem voltam a társaságukban.

A legnagyobb fájdalom az egészben, hogy az anyám tönkretette a holnapi napunkat, meghívta őket a kirándulásunkra, természetesen nem kellett kétszer kérdezni, azonnal igent mondtak. Eléggé önző húzás volt anyámtól, hogy megbeszélés nélkül, a hasára csapott és elhívta az egész retyerutyát (nyolc főt).

Három hete terveztem ezt az egyetlen lazulós napot, amikor csend és nyugalom lehetne, erre meg odacsődül az egész banda a tóhoz és gondolom szintúgy halálra isszák magukat, mint tegnap...

Én és apám teljesen ki vagyunk akadva anyám húzása miatt. Több, mint fél évig nem tartottuk velük a kapcsolatot, aztán a semmiből újra megjelentek. A társaságukban kínos ott lenni. Mindegyik 40 év körüliek, de úgy viselkednek, mint az én korosztályom.

Én és apám komoly személyiség vagyunk, ők meg pont az ellentétünk; buli őrültek és idióták.

Anyám húzása miatt az utolsó pillanatban le kellett mondanunk a közeli barátainkkal tervezett programunkat.

Legszívesebben el se mennék a holnapi eseményre. Ritkán adatik meg a lehetőség a számunkra, hogy egyszer kimozdulhassunk. Éppen ezért elmegyek, de úgy csinálok, mintha a többiek ott se lennének.

Ez egy nagy hatalmas szívás. Pedig kezdtem örülni, hogy nem találkozhattam velük, erre tessék. Áh, már nem bírom ép idegekkel ezt a "családot".

2021. jún. 19. 21:41
 17/20 anonim ***** válasza:
31%
Lehet, hogy anyukádnak is ritkán adatik meg, hogy velük tudjon kikapcsolódni, és olyan jól érezte magát velük tegnap, hogy ittasságában meghívta őket. Gáz azért így lealjasodni, de ti sem lehettek túl felemelő társaság apukáddal, főleg ha ilyen karótnyelt fajta vagytok. Szóval azért az éremnek két okdala van. Unokatesód meg simán debil, erről nem anyukád tehet.
2021. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"anyukámnak van két öccse, ebből az idősebbiknek a gyermeke az unokaöcsém."


A szülő testvérének a gyereke a te unokatestvéred. Ha neked lenne testvéred, s annak egy fia, az lenne a te unokaöcséd.


[link]

2021. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

18: hát, most új dolgot tanulhattam, köszi az infót! :-D

Na, túl vagyunk a programunkon. Tegnap reggel nagy meglepetés ért minket. Anyukám idősebb öccse és felesége pénteken annyira bepiált, hogy tegnap reggelre folyamatosan hányniuk kellett. Így nem tudtak eljönni a programra (így az unokatestvéremet se jött el).

Sajnos a fiatalabb testvére, az ő barátnője és anyukám unokatestvére feleségestül, gyerekestül eljöttek.

Hihetetlen, hogy mennyi alkoholt tud egy nap vedelni... Úgy képzeljétek el, hogy reggel, indulás előtt egy liter sört megivott, közben az utazáskor is egy dobozzal megivott. Lent, a strandon is számtalan sört és rosét elfogyasztott, de külön programjaink miatt nem láttuk mit csinált. A barátnője beszámolása szerint 8 liter sört és 2 liter rosét megivott aznap.

A legszomorúbb és legkiakasztóbb még most jön: anyukám unkatestvérének a feleségének van egy egyéves babája + 23 hetes terhes. Ennek ellenére cigizik, mint a gyárkémény, mellette borozik is. No comment.

Ásványvízben fürdették a gyereküket (külön hoztak medencét felfújni és 12 liter ásványvízzel feltöltötték :D)

Egyébként a külön programok jók voltak, nem voltunk olyan sokat együtt anyám "családjával". Viszonylag jól éreztük magunkat.

2021. jún. 21. 07:36
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Suttyók, ez így van, és érthető, hogy nem akarsz velük semmilyen programot.
2021. jún. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!