Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem, hogy ne...

Mit kéne tennem, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

Kb két héttel ezelőtt megemlítettem apukámnak, hogy lesz az egyik kedvenc együttesem koncertje, és hogy szeretnék rá elmenni.. Aztán megnéztem a jegyárakat, és rájöttem, hogy nekem egyszerűen nem ér ennyit, mert én alapvetően nem szeretem a tömeget meg a hangos zenét, ennyit fizetni meg főképp nem akartam érte. Ezt el is mondtam apukámnak, hogy szerintem túl drága, meg nekem ennyit nem ér meg, nem mennék el, ezzel lezártnak tekintettem a dolgot.

Erre ma a odaadta a jegyet, amit megvett nekem, a koncertre.. Egyáltalán nincs kedvem elmenni rá, a gondolatától is ideges leszek, sajnálom a pénzt, amit ráköltött.

Ti mit tennétek, elmennétek a koncertre (pedig jól jönne az a 15 ezer amúgy...) vagy megmondanátok az igazat, és visszavinnétek a jegyet(vissza lehet egyáltalán?)? Annyira borzasztóan érzem magam, nem akarom megbántani az apukám, tudom, hogy csak örömet akart szerezni, de tényleg nem akarok elmenni a koncertre, csak pazarlás lenne.

17/L


2010. aug. 25. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Apukád biztos csak örömet akart neked szerezni azzal, hogy megvette a jegyet.Menj el, még jól is érezheted magad.:)
2010. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Írd le ide, milyen koncert, mikor, hátha érdekelhet valakit:) (Engem nem, én utálok mindenféle koncertet, csak ötletként.)
2010. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy ilyen jófej, rendes apukád van! Hogy nézne most ki, ha eladnád a jegyet? Ezután már az a minimum, hogy elmész... Legközelebb, ha valamit pazarlásnak tartasz, akkor egyszerűen ne közöld apukáddal, így nem fog neked jegyet venni. Logikus...

Én a hleyedben nagyon szépen megköszönném apukámnak, hogy ilyen aranyos volt, és elmennék. De többé nem említeném meg neki, hogy milyen drága szórakozáshoz lenne kedvem.

2010. aug. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
talán valakinek még eltudod adni aki ott él a közeledben
2010. aug. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

19:58: Félreértettél, én nagyon örülök, hogy gondolt rám, és szerencsés vagyok, amiért ilyen az apukám. Viszont megmondtam neki, hogy ennyiért nekem pazarlás egy koncertjegy, mert ennyire nem szeretem a koncerteket. Azt, hogy mennék még azelőtt mondtam, hogy tudtam volna, mennyibe kerül.

Így viszont már a gondolattól is sírhatnékom van, hogy ezzel mennyi pénzt pazarol rám.. Persze nem akarom megbántani, de nem 1000ft-ról van szó.

Egyébként persze megköszöntem neki és próbáltam úgy tenni, mintha örülnék, szóval ő nem tudja, hogy nem örülök neki..

2010. aug. 25. 20:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tudnál a jegy áráról akkor jól éreznéd magad? Mert ha akár csak félig-meddig is igen a válasz, akkor menj el.

Ha szerencséd van lehet, nagyon jól érzed magad.

Úgy tekints a jegyre, mintha nyerted volna valamilyen játékon. Apád már nem öltözhet be mikulásnak, mint amikor kicsi voltál, mert az hülyén nézne ki. Most így mikulás.

De legközelebb légy megfontolt a kívánságaiddal.

2010. aug. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Milyen koncert?
2010. szept. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Menj el a koncertre. Örömet akart szerezni az ajándék jegyekkel. NEM 15 ezer Ft-ot kaptál ajándékba, hogy szórd el, hanem a jegyeket kaptad. Tehát nincs olyan, hogy jól jönne a 15 ezer, mert azt akkor sem kapnád meg, ha visszavinnéd a jegyeket.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy anyagilag jobban jársz, ha elfogadod, mert egyébként nincs pénz, hanem azért mondom, hogy érezd a különbséget. Ő nem pénzt akart adni neked (valamire általában, ha kell, jegyre), hanem a jegyet akarta ajándékozni. Nem az ár számít (akkor sem, ha drága), hanem hogy a koncertet kaptad ajándékba.


Úgyhogy ne foglalkozz az árával meg a pazarlással, fogadd el a jegyet és érezd jól magad.

2010. szept. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Menj el a koncertre. Az, hogy te pazarlásnak érzed nem jelenti azt, hogy apukád ne teljes szívéből "pazarolta" volna el a te örömed érdekében a jegyre a pénzt. Neki nem volt pazarlás, befektette. Mert tudja, hogy ezzel kifejezheti feléd a szeretetét. Ne nyafogj. Ha nem tudnád mennyibe kerül biztos simán elmennél. Sztem semmiképp ne váltsd vissza. Ha pénzre van szükséged legközelebb azt mondd el neki, biztosan adna. De ne váltsd vissza vagy add el a jegyedet.
2010. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Apukád tényleg rendes : )Nekem nem venné meg egyből miután megemlíteném.Szerintem menj el : D Ha már olyan arcot vágtál hozzá,hogy örülsz neki.Lehet,hogy most nincs kedved,de lehet,hogy majd ott megjön hozzá és jól fogod magad érezni.
2010. szept. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!