Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni úgy, hogy...

Mit tudok tenni úgy, hogy anyut ne bántsam meg?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen belefáradtam az idióta öcsém dolgaitól: megaláz, idiótaként viselkedik (az is), azt hiszi milyen menő, azt egy nagy semmi (azt hiszi erős, mégis őt verték szét, dicsekszik, hogy ő belőle milyen jó ember lesz, azt nyolcadikosként bukásokat tud felmutatni, nem tud írni, stb...), azt hiszi milyen nagyfiú attól, hogy cigizik kis taknyos 15 évesen 10 éves k ora óta, ezért állandóan megaláz. Én már nem bírom elviselni. Nemsokára betöltöm a 18-at, de már nem bírom kívárni. El akarok kölözni, mert nem bírok az öcsémmel egy fedél alatt lenni. Mit mondjak anyunak, hogy ne bántsam meg?
2011. nov. 2. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Én elmondanám -normális hangnemben persze-öcsike dolgait anyámnak.Ha ezen megbántódik,akkor csak sajnálni tudom.Ha nem akarjátok,hogy egy züllött,semmirekellő ember legyen belőle akkor még most kell közbelépnetek.Édesapáddal mi a helyzet?Lehet jobban menne a dolog,ha ő beszélgetne el öcsikével.
2011. nov. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már próbáltak bevetni mindent a viselkesdése ellen, de semmi sem hat rá, mert nem érdekli... ráadásul mindig az öcsém jön ki a "jófiú"-nak, mert anyuék őt jobban védik. Nem egyszer vitatkoztunk anyuval ezen.... de hát...
2011. nov. 2. 15:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát...Akkor viszont csak az marad,hogy "összeszorított foggal" kibírod amíg eljön az idő,hogy el tudsz költözni.Közben pedig a lehető legkevesebbet "érintkezel"az öcséddel.Csak akkor szólsz hozzá,ha muszáj;csak addig tartózkodsz vele egy légtérben,ameddig muszáj,stb.De nem tudsz vele leülni beszélgetni?Lehet,hogy megnyílna és elmondaná hogy mi is az oka a viselkedésének.Ez a másik alternatíva.Megpróbálsz hozzá közeledni mint nagytesó,mint akire számíthat bármiben,egyfajta "szövetségesként".Lehet,hogy nem is olyan rossz gyerek....csak kevesli a ráfordított figyelmet és ezzel a viselkedéssel próbálja meg felhívni magára a figyelmet.Mert végülis ilyenkor figyelnek rá.
2011. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én már próbáltam bárhogy, csak nehéz őszintén közeledni úgy, ha az ember saját öccse megalázza. Pl.: egy srácnak mondta, hogy ő meg a hü.ye nővérem, azt a csávót még nem is ismertem... Lehet, hogy már van egy párom, de akkor is idegesítő, hogy nem tudok jó oldalamról ismert lenni, mert az öcsém mindenkinek hülyének állít be, hogy a szomszédok is úgy néznek rám, mint egy idiótára, mert összehazudik mindent, amit csak lehet, de ha megnézzük ki az idióta... És azért én már feladtam a közeledést, mert nem fogom hagyni, hogy egy kis semmire kellő (már bocsánat) megalázzon folyton.
2011. nov. 2. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!