Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt egyes családt...

Miért hiszik azt egyes családtagjaim, hogy jobban tudják a velem történt dolgokat, az én gondolataimat, mint én magam?

Figyelt kérdés

HA VALAKI IDE AKARJA ÍRNI, HOGY TÚL HOSSZÚ, NEM OLVASSA VÉGIG, AZ NE TEGYE, MERT AZ NEM VÁLASZ, TELJESEN JOGOSAN LESZ JELENTVE VAGY LEPONTOZVA. KÖSZI A MEGÉRTÉST.


Olyan esetekről van szó, amik velem történtek meg, az esemény nagy részén ők ott se voltak, de valamiért azt hiszik, hogy jobban emlékeznek, jobban tudják, mint én. És ilyenekre számtalan példám van.

A családom, főképp a nagymamám váltig állítja, hogy nagyon jó az énekhangom, mert régen zongoráztam, jártam énekversenyekre, ráadásul énekkaros is voltam egy időben. Namármost zongorára fél évig jártam 7 évesen, énekversenyen csak alsóban voltam iskolai kereteken belül, és ott se értem el soha semmit, kb akkor hallottak utoljára engem "szépen" énekelni a családtagjaim, azóta ha rákezdek, tökre kivannak, hogy full hamis az egész. Na és ugyanezek mondják, hogy én nagyon tudok énekelni.


Az énekkaros emlékeim is külön kategória. Ötödikben voltam tagja a sulis kórusnak, határozottan emlékszem, hogy mindig lehalkított a tanár, mert tökre hamis voltam. Na erre a családtagok úgy emlékeznek vissza, akik ott se voltak a próbákon egyébként, hogy én nagyon szépen énekeltem, csak túl hangos volt a többihez képest. Nyilván ez az állítás nem igaz, ha tényleg olyan nagyom jó lett volna, akkor lett volna szólóm bármilyen fellépésen, de nem volt.

Hatodikban feladtam a kórust, mert a családom azt erőltette, hogy matek szakkörre járjak, és egy időben volt a kettő. És egyébként matek másik időpontban is volt általánosban, ugyan azzal a tanárral, de nekem erőltették, hogy mind a két időpontban menjek. És hatodikban más tanár is vette át a kórust egyébként, és ha szóba kerül itthon, akkor úgy emlékeznek rá vissza a szüleim, hogy nem miattuk hagytam ott az énekkart, hanem azért mert nem találtam jónak, miután más tanár vezette. És igaz is, hogy szerintem jobb volt az előző tanár, de én ettől független maradni akartam az énekkarba.


Vagy most ugye középiskolás vagyok, és koleszos. Koliba minden napra van két kajajegyünk, reggeli és vacsora (ebéd suliban, az más). Ezek a kajajegyek egy a4-es lapon vannak, dátummal és névvel, mindig le kell adni, de tök mindegy, hogy körbevágja az ember, vagy kitépkedi, ez senkit nem érdekel, csak ha eszel add le.(igazából meg se nézik egyébként) Én kitépkedni szoktam. Nos novemberben hazajöttünk, és azt a lapot is hazahoztam, amin a kajajegy van, és itthon kidobtam, mert már nincs rá szükség. Nem gyűrtem össze, csak a kuka tartalmának a tetején volt, látszott rajta, hogy mi az, és az is, hogy abból nem ollóval lettek kivágva a dolgok. Anyám meg akkora hisztit csapott, hogy dehát az csak körbevágva érvényes, biztos nem is eszek a koliba... Egyszer nem járt a koli menzáján, nekem ez a negyedik évem a koliban, de bizonyára anyám sokkal jobban tuja, hogy hogy elfogadható az a retkes papírfecni....


Illetve anyám, nagymamám, és egy páran hisznek dolgokat a stílusomról. Pl a fekete ruhákat és a hajfestést tuti csak azért szeretem, mert unokatesóm utánozom, nagymamám szerint, az meg már mellékes, hogy unokanővéremmel évi párszor beszélünk, nincs is jó kapcsolatom vele(csak ilyen semmilyen), akkor minek utánoznám? Anyám szerint, ha valami neki nem tetsző dolgot veszek fel, vagy gondolok, akkor meg vagy más velem egykorút utánzok és minek akarok beolvadni a tömegbe, vagy feltűnősködni akarok, aminek szerinte szintén nincs értelme, vagy csak szimplán azért teszek, vagy gondolok valamit, mert tudom, hogy neki nem tetszene.


Konkrétan néha a családtagjaim úgy tesznek, mintha minden velem kapcsolatos dolgot jobban tudnának, mint én. Miből gondolják azt, hogy igazuk van?


2021. jún. 17. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Relax, ne foglalkozz velük. Ezek pipifaxozások, egyik füleden be, másikon ki.


Nem kell mellre szívni.

2021. jún. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Felnőttek szeretik azt hinni és éreztetni a gyerekekkel, hogy ők mindent jobban tudnak, csak hogy ezzel feljebb érezzék magukat a gyereknél.

Idegesítő, elhiszem.

Nyilván 4 éve nem ebédelsz a kollégiumban:) Nem tudom, apukád anyuddal él-e, de részvétem neki ha igen... már bocsánat.


A ruhád stílusa: nyilván úgy szeretsz öltözködni, ahogy neked tetszik és ahogy a korosztályod. Jó, hogy nem nájlon otthonkában vagy klottgatyában szeretnének látni, mert bezzeg az ő idejükben...


Éld az életed, ne foglalkozz ezekkel a kötözködésekkel. Hálaistennek nem sokat kell elviseld. Most nyáron de... Kitartást!

2021. jún. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit érdekel téged? Nagyon magasról le kell tojni és kész. Nálunk is ment a beszólogatás, hátaztán. Ha már nagyonn nem értettek a szép szóból ignoráltam őket pár hétig.
2021. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
81%
Szia! Velem is voltak hasonló dolgok nem megyek bele és én ezekre mindig rohadt ideges lettem, de rájöttem, hogy teljesen felesleges. Nem azt mondom, hogy szard le (igazából de XD) csak ne mutasd ki nekik. Aztán már rájöttek, hogy ilyen helyzetben felesleges inkább megszólalni. Tiltás, baszogatás, stb… nem igen működik nevelés szempontjából. Lehet mondani hogy de hát mi is kaptunk nyakast az iskolában stb még is emberek lettünk. Na igen de milyenek csak gondoljuk végig egy felnőtt nem igen hallgat meg egy gyereket hiába ért valamihez jobban a gyerek és nem szeretnek annyira haladni a korral vagy félnek az új dolgoktól csak a régi módszerek, nekik ne mondja meg senki. Sokan ugyanezeket a nevelési módszereket viszik tovább. Anyának már én rengeteg dolgot elmagyaráztam mert ő pl: az 5 éves tesómra volt ideges, hogy rossz stb nem hallgatja meg és az ordibálás esetleges kézen vagy arcon csapás helyett megtanítottam alkudozni. Miért működik jobban? Motivált lesz a gyerek ha jól viselkedik akkor valamire engedélyt kap, nem az hogy ugyanúgy csinálja csak fél nehogy kapjon. Így lett vége a boltban a hisztiknek, otthon való vergődésnek. (Egyébként bocs hogy néha nem rakok vesszőt vagy ékezetet de telón vagyok és egy ilyen oldalon pont nem számít) Sok mindent kihagytam de nem lényeg. A lényeg az, hogy meg megváltozott a világ és a szülő gyerekkapcsolatoknak sokkal közvetlenebbnek kell lennie. Lebaszás (főleg a semmilyen dolgokért) nem igen vezet eredményre, 1 pofon pl egy serdülőt már nem eltántorít hanem felidegesít, roncsolja az egész kapcsolatot. Rengeteget beszélgessetek, térjetek ki mindenre és így kiegészítitek egymást ő is tanul és te is! Én ezek a beszélgetések miatt megyek oda ahova akarok és amikor szeretnék, mert hiába még (2 hónap) nem vagyok felnőtt de úgy kezelnek mert kibontakoztam és megismertek. Sok szülő elvan tévedve, hogy mennyit tud a gyerek a világról stb, de ne használjunk ilyen nagy szavakat. Én 17 évesen dolgoztam hajnalban is (sajnos tudom milyen dolgozni azért hogy a családnak legyen, csekkek, étel, autó miatt), szakítottak velem 2 év után, élek éjszakai életet, már van jogosítványom, rengeteg emberrel bészelek napi szinten. Szóval jön a kérdés, hogy akkor miért is vagyok kevesebb mint egy felnőtt? A munka éveim kevesebbek és? Mindent tapasztaltam amit ők szoktak. “Te még gyerek vagy” Pár dolgot kihagytam de szívesen fogadok RELEVÁNS érveket.
2021. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3%
Te nem vagy normális. Vegyél be egy xanaxot szerintem, mert nagyobb problémád van annál, mint amit ideböffentettél.
2021. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek kivédésére a legjobb technika ha ráhagyod vagy elengeded a füled mellett. Igen, ez nagyon nehéz, gyakorolni kel, és tudatosan csinálni. Amikor a közelben vannak, már készülj fel rá előre, hogy bmi olyat mondd, elengedem a fülem mellett vagy ráhagyom. Pl.:

Anyud: Jajj, milyen ronda így festve a hajad, már megint csak Jucikát utánozod, igaz?

Te: Igen.

Anyud: jajj hát mire jó ez stb...

Te: Semmire. Heló.


Vagy ha nem várnak választ egyszerűen hagyd ott őket.

2021. jún. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző voltam: a legfontosabb, hogy próbálj higgadt maradni. Valami beteg okból az ilyenek álltalában arra mennek, hogy felhőzzanak és veszekedés legyen belőle. Szeretnek drámázni vagy én nemtom mi merre meddig ilyen, de sajnos az én családtagjaim egy része is ilyen...
2021. jún. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen a családod. Nekem is hasonló, de azért nem ennyire durva.

Itt is vannak sztorik, veszekedések, jelentéktelen problémákból.

Mivel nagymamád öreg, ezért gondolom a régi rendszerben él, ahogy a szüleid is.

Begyepesedett az agyuk, sajnos ezzel nem tudsz mit tenni, ilyen embereknek nevelték őket.

Másik, lehet csak azért bánnak így veled, mert velük is ezt csinálták, ami teljesen alaptalan, mert szerintem semmi rosszat nem csináltál.

A külsőd meg olyan legyen amilyennek te akarod, nem ők élnek a testedben.

18 után már úgysem fognak tudni dirigálni, ha meg igen, legyenek maguknak.

Ahogy öregednek ez egyre rosszabb lesz, tapasztalatból mondom.

2021. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Én apukámmal videóhívásban tartom a kapcsolatot napi szinten, aztán van hogy oda adom neki a mamát is, hogy beszéljenek, ami úgy zajlik, hogy elmondjs mit csináltunk ma de kb fele se úgy volt szóval vagy közbeszólok vagy utána mondom, mi is történt igazából, és ezek nem évekkel ezelőtti dolgok, hanem a napi történések. Azt is szoktam hallani, ha valamelyik barátnőjével beszél kevesebb dolog igaz, mint amit hozzá költ, meg kiszinez, ez már csak ilyen. Hát amikor még meséli, hogy anno mi volt, hogy volt, szép lett volna, ha úgy lett volna. 😅😂😂
2021. jún. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Kezdésnek nyugodj le, ha kevésbé foglalkozol mindennel az jot fog tenni.
2021. jún. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!