Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Betegesen ragaszkodom az...

Betegesen ragaszkodom az elhunyt dédimamámhoz?

Figyelt kérdés
7 éve annak,hogy elveszítettem a dédimamámat azóta az életem gyökerestül megváltozott erős depressziót állapítottak meg nálam az orvosok kétszer voltam a kórházba kisebb nagyobb problémák miatt de leginkább azért próbáltam öngyilkosságot megkísérelni mivel nem tudom elfogadni,hogy a dédimamámat már soha nem látom viszont.Úgy érzem teljesen belebetegedtem a hiányába. Próbálom elfogadni,hogy ő már nincsen többé beletörődni viszont nem megy. Nem egyszer volt,hogy menni akartam utána annyira ki voltam a hiányától. Ha valamilyen oknál fogva szóba kerül a mamám rendszeresen sírógörccsel tudok csak beszélni róla ennyi év elteltével is. Ma sajnálatos módon egy másik rokonom temetésén voltam akit szintén szeretem viszont nem ápoltam annyira mély kapcsolatot vele mint a mamámmal és úgy érzetem nem is a rokonom miatt sírok tudom nagyon nem szép dolog tőlem hanem azért mert nekem még mindig a mamám hiányzik. Egyszerűen bárhogy is próbálkoztam nem tudom elengedni őt pedig már lett volna rá jó pár évem. Sajnos nem vehetem részt különböző okok miatt a temetésén lehet éppen ezért nem tudom magamba lezárni. Rendszeresen látogatok ki hozzá a temetőbe de valahogy mégis képtelen vagyok elfogadni,hogy ő már nincs és soha nem is lesz velem. Megpróbálkoztam már azzal,hogy a szépre meg a jóra emlékezzek és,hogy a mamám is azt akarná,hogy boldog legyek de valamiért nem nagyon megy. Három éve rendszeresen szedek gyógyszereket .Terápiára jártam de nem nagyon segített. A családom illetve a barátaim is mellettem állnak viszont úgy érzem egyszerűen beleroppanok a gyászba. Bocsánat,hogyha túl hosszú lett köszönöm annak aki segít. Szerintetek,hogy értessem meg magammal ténylegesen,hogy boldogan tudjak élni azzal a tudattal,hogy a mamám már nincsen többé. Tisztában vagyok azzal,hogy eléggé beteges dolog ennyire sokáig gyászolni de én valahogy nem tudom tényleg lezárni magamban.
2021. jún. 18. 16:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,elmúlik-e ? Nekem munkatársam,volt így magára tetováltatta a mutter fényképét,csak róla beszélt,lefogyott 25-kg . Nem tudom mi-van vele,eljöttem arról a munkahelyről .
2021. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Pszichologust keress fel szerintem, azért mégiscsak többet tud segíteni.
2021. jún. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
51%

Ez a természet része. 7 év.., lehet hogy a dédimamád az én lányomként született újjá.

Az élet, a létezés megy tovább. Haladunk a tökáletesség felé. Dédid már látta mennyire imádod és lezárta ezt. A szelleme várja, hogy hazatérj te is és újra tálálkozhassatok.

Nem tudom mit mondjak. Ez így jó. Mi emberek nem maradhatunk sokat a szeretteinkkel. Nekünk ez jutott most.

2021. júl. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!