Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most hogyan tovább? Szakítás...

Most hogyan tovább? Szakítás után, úgy érzem elvesztem.

Figyelt kérdés
Hétfőn szakítottunk a párommal, majdnem 5 év után. Nem éltünk együtt, de nagyon fiatalon jöttünk össze, nem is volt előtte lényegében senkim. Most olyan elveszettnek érzem magam, fogalmam sincs hogyan tovább, nem tudom hogy kell "pasizni" vagy hogy kell ehhez az egészhez hozzáállni azonkívül hogy elküldök minden jelentkezőt. Tudom hogy a legjobb az lenne ha most egy ideig nem lenne barátom, de borzalmasan szeretethiányom van, viszont kihasználni nem akarok senkit, így inkább még kerülöm apasikat. Viszont most megyek egyetemre, és fel kéne készülnöm hogy majd ott talán... de úgyérzem lehetetlen hogy én bárkinek tetszek, és ha mégis, akkor hogy engedjem neki hogy közel kerüljön hozzám. Fogalmam sincs, hogy kell ezt cisnálni és rettegek tőle hogy egyedül maradok. Azthiszem kapcsolatfüggő lettem...
2010. aug. 26. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Na ilyenkor kell a szünet! Néha kell egy kicsit böjtölni. Nem szabad egyik kapcsolatból a másikba ugrani. Tanuld meg egyedül is élvezni az életet. Egyetem, buli, barátnők, beszélgetések stb. Ha ez meg van, akkor jöhet a következő. Az egyik barátnőm pont ilyen volt. Egyik komoly kapcsolta után jött a másik. Amikor az épp aktuálisnak vége lett, bepánikolt. Hogy most ő mit fog egyedül kezdeni. Ledöbbentem. Akkor jöttem rá, hogy ő kb. 15 éves kora óta nem volt még egyedül, max. pár hetet. Ugyanezek elmondtam neki, amit neked. És megpróbálta. Eljárt szórakozni, több időt töltött a családjával, barátaival. Rájött, hogy az egyedüllét nem egyenlő a magánnyal. Egy évig nem volt senkije. Azt mondta,hogy nagyon jót tett neki a böjt.
2010. aug. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a probléma részét képezi az is, hoyg nem tudom meg tudom-e állni hogy újra összejöjjek vele... Mert még tuti lesz egy-két menet mikor beszélni akar velem, és ilyenkor szoktunk kibékülni..Viszont mostmár tudom jól, ésszel, hogy reménytelen és csak bánt engem de nagyon szeretem.
2010. aug. 26. 10:43
 3/7 anonim ***** válasza:
ne idegeskedj, ha nem keresel pasit, annál hamarabb fogsz találni :) kicsit lazítsd. kezdj új sportokat, menj bulizni a barátokkal, az egyetemen is használd ki a szép évidet. nekem nővérem volt ilyen helyzetben, teljesen kibukott mikor szakítottak 4 év után. segítettünk neki átvészelni, mindig vittük magunkkal mindenhova, ha menni akart valahova (mozi, strand, bevásárlás), akkor mindig elkísérte valaki. ha egyedül akart lenni, akkor persze nem zaklattuk. és így visszagondolva azt mondta, hogy az segített neki a legtöbbet, hogy ott voltak a barátok akikkel lóghatott meg mi és az, hogy megváltozott, ugyanis elvittük fodrászhoz, új "hajat kapott". szőkés-barna volt, átfestették neki sötét vörösre és levágták felére a haját. nagyon sexi lett tőle. aztán elvittük kozmetikushoz. kifestette szépen, megmutatta hogyan csinálja majd otthon ami a legjobban áll neki. persze, anyagliag ezt a barátnőkkel is meglehet oldani, ha úgy akarod. és menj vásárolj be mi turkálóba mentünk, nagyon jó cuccokat találtunk neki. ő vékony, soha nem mutogatta magát, így jöttek a mini szoknyák, stb. azóta van párja, persze azért volt egy év, hogy csak ment kirándulni, nyaralni, fesztiválokra, bulizni, tanult is közben. úgyhogy élt. már együtt élnek az új szerelmével. szóval ha gondolod próbáld ki te is ezeket a dolgokat, hátha bejön valamelyik és hamarabb túlteszed magad a pasin. élj és érezd magad jól a bőrödben! és ne csak a pasik számítsanak, hanem főleg a barátok és az új ismerettségek. na meg a bulik! :)
2010. aug. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szinte tükörbenéztem :) Azért mosolygok, mert van kiút. Ne ess pánikba. Ha nem olyan dolog miatt szakítottatok, ami nem megbocsájtható, akkor vissza lehet még csinálni, ha akarod. Értem, hogy józan ész szerint nem jönnél már össze vele, ha így is teszel, egy idő után megnyugszol.. aztán majd kezdődik a bonyodalom, amikor látod egy másikkal .. ha szereted és jól bánik veled, csak éppen sok volt már, lehet jobb egy kicsit nélküle, mérlegeltek kicsit, aztán lehet hogy megint összejöttök. Ha ki akarsz szállni, akkor előző kommentelő leírt mindent. Előszőr nehéz lesz, mert benne volt az életedben 5 évig és most máshogy kell majd tervezni a napjaidat, úgy, hogy ő nem lesz benne.. elmúlik idővel, hidd el. Keress valakit, aki segít átvészelni (barátnő, anyuka stb )
2010. aug. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos olyan dolgokat követett el, amiktől más már évek óta homlokegyenest menekült volna. Ettől függetlenül én még mindig szeretem . ne kérdezzétek miért. Így nem vagyok elveszve, élem az életem, jövök megyek azzal nincs baj hogy unatkoznék, csak attól félek hogy mennyire tudok majd más férfira nézni. Még sosem voltam mással komolyabban, és el sem tudom képzelni hogy lefeküdjek valakivel, vagy csak csókolózzak. Ezek a cselekvések nekem vele működtek és hozzá kötődnek. Az meg hogy hagyjak udvarolni valakit egyenesen képtelenségnek tűnik.
2010. aug. 26. 10:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tök normális és természetes, amiket írsz, hogy nem tudod elképzelni, hogy másik pasival fizikai kontaktusba kerülj. Persze, hogy nem, hiszen csak nemrég lett vége. Egy jó darabig biztos ez lesz.


Nagyon javaslom Neked, hogy mindig legyen Veled valaki (kivéve akkor, ha kifejezetten egyedüllétre vágysz, de én szakítás után általában nem szoktam). És építgesd magad. Ahogy egyik válaszoló írta, sztem nagyon jó ötlet, ha új külsőt kreálsz magadnak, nem is hiszed el (pedig igaz), hogy egy új frizura, ruhák stb. milyen jót tudnak tenni!!! Szerintem elsőként ezt lépd meg.


A következő lépés (ha mindezek megvannak), hogy megtanulj "pasizni". Hát ez furán hangzik, tudom, de mivel most mész egyetemre és 5 éves kapcsolatod volt, gondolom, elég fiatal lehetsz, és mikor összejöttetek, jóformán gyerek lehettél még, ezért kimaradt ez a szakasz az életedből. Semmi gond nincs ezzel (nekem is kimaradt, bár más okokból), bármikor meg lehet ezt tanulni. A fő, hogy az ilyen hülyeségeket, hogy "én nem tetszhetek senkinek", felülírd. A vett csinos ruhákat meg kell tanulni viselni. Meg kell tanulni járni a magas sarkúban. De nem csak ennyiből áll persze a dolog.


Ha érdekel, tudok ajánlani egy jó könyvet, ami nekem csodákat tett.


Sok sikerélményt kívánok az elkövetkező időszakhoz, meg persze az egyetemhez!


25/N

2010. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)

hát a vásárlás azthiszem kifújt ott, hogy msot nekiállok varrni valamit mert semmi pénzem... a könyvajánlók jöhetnek, megköszönöm:)

2010. aug. 26. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!