Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt időszak mikor sokan...

Volt időszak mikor sokan voltatok és mikor egyedül laktál?

Figyelt kérdés
Hány éves korodban mettől meddig laktál egyedül vagy nagycsaládban,vagy mindig kevesen? Melyik volt jobb neked? Engem anyám egyedül nevelt,már gyerekként egyedül is aluttam ha éjszakås volt,tesóm nincs,tiniként mamám is meghalt,csak a barátaim tartották bennem a lelket,de 20 éves koromba anyám külföldre ment,pasija lett,én maradni akartam ( pasim és suli miatt) tudom,hogy csak azért költöztem össze vele,hogy ne legyek egyedül. A baråtok is eltűntek suli utån,minden barátomnak voltak szülei,tesói,nagyszülők,nekem senki.szakitás után két évig egyedül laktam,senki nem vette volna észre ha meghalok.anyával hetente beszéltem telón. Akkor jött a férjem,fiam 7 éve egyke,(eddig),ami nekem nagyon fájt,mert ugy érzem egész életemben egyedül voltam,irigyeltem a nagycsaládosokat,ahol 4-5 gyerek van,egy rokonomnak sok testvére van és sok gyereke is lett,pedig meg se érdemli,mindenkivel kiabál és flegma,megrígatott már mindenkit.de lehet valaki pont utálja a nagycsaládot és magányra vágyna.. meséljetek.
2021. jún. 24. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
14 és 19 éves korom között egy 30 m2-es szobában laktam együtt 6 másik lánnyal. 19 és 23 éves korom között megúsztam "csak" 3 lánnyal. Jelenleg a párommal élek kettesben, nincs az az Isten, hogy én rajta és a gyerekeinken kívűl valaha is még több emberrel tudnék együtt élni hosszútávon. Baromi nagy szabadságod ad ez, sokkal jobb, mint amikor 10-en vagytok egy házban. Nekem még a szüleim, tesóm, és nagyanyám is sok volt egyszerre.
2021. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a szüleimmel laktam, egy hatalmas saját szobám volt.

Később laktam egyedül is, lakótársakkal is, volt olyan is, hogy hárman osztoztunk egy pár négyzetméteres lyukon.

Most a férjemmel élek.

2021. jún. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Én nagy családban élek még mindig. Van 3 testvérem. A bátyám 4 éve költözött el. Nekem mindig közös szobám volt az öcsémmel, a késöbb született hugunk pedig anyaékkal van. Ja és nagymamámékkal lakunk. Én mindig is szerettem ezt a nagy családot, sok élmény rejtőzik benne. Sosincs csend mindig valaki beszél, de én így szeretem. Barmilyen családi ünnep van, mindig sokan vagyunk és szép emlékek maradnak meg.
2021. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

19 éves koromig a szüleimmel és a két öcsémmel életem együtt (külön szobám volt) majd 3 lánnyal osztoztam egy kis lakáson, kb 25 éves koromig mindig voltak lakótársaim utána 2 évig egyedül éltem, most a férjemmel


Alapvetően nem szeretek egyedül lenni, de jó volt az a 2 év magány

2021. jún. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban 7-en éltünk legtöbb egy családi házban.
2021. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én meg pont hogy élveztem azt a helyzetet, mikor fél éves kiküldetésben tök' egyedül laktam egy jó apartmanban (bár a cégem "all inclusive" fizetett mindent, tehát járt az apartman mellé reggeli-ebéd-vacsora is, csak az esti sörike volt zsebbe nyúlós, ahol akár főzni is tudtam volna.

De olyan jó volt, hogy nem függök senkitől, nem ébreszt fel senki sem hajnalban mondvacsinált okokkal, nem csesztetnek nappal zörgéssel, ordítással, ha épp éjszakás voltam...

...de a családot sajnos nem tudom elzavarni itthonról, ha pihenni akarok. Még akkor se, ha 100%-ig enyém az ingatlan. :(

2021. jún. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Laylah ***** válasza:

Kiskoromban a családdal öten voltunk (3 testvér). Szeretem a legkisebbet is, de a születése óta úgy érzem, jobb lett volna, ha ketten maradunk, mind anyagi, mind lelki szempontból.

Érettségi után 2 éves OKJ, koliban szintén öten voltunk legtöbbször.

Pár évvel később gólyatáborban a 3 fős szobát egyedül laktam, mert a másik két lény mégsem jött el. Aztán egyetemi koli, szintén 3 fős szobák, de a szobatársaimnak nem voltam szimpatikus, így összeköltöztek egy másik szobába egy másik lánnyal (aztán nagy ritkán visszajártak hozzám aludni vagy csak tanulni, mert kiderült, hogy az új lányt még annyira sem bírják mint engem). Egyedül maradtam a szobában. Második éven az egyik lány albiba ment kb az első hét után, a másik lánnyal meg jóban lettünk. Félévtől viszont elkezdte a szakdogát írni, így csak néha jött be. Ötödik félévben szintén nem kaptam szobatársat. Lényegében egy félévet kivéve szinte egyedül laktam a koliszobában, és imádtam.

Aztán kimentem Angliába, szintén saját szoba, 3 fő egy lakásban. Különböző beosztásunk volt nagyjából, az egyetlen összeakadás kb. a fürdőhasználat volt, mert szerettem sokáig (1-1,5 óra) fürdeni, így ha hallottam, hogy közben hazaértek, akkor megpróbáltam hamarabb végezni, hogy nekik se legyen rossz. Fél év után összejöttem egy sráccal és odaköltözött hozzám, így ketten voltunk a szobában egy éven át.

Jelenleg ismét Mo.-n lakom, azóta másik sráccal 3 éve. Illetve vele és a családjával, összesen 5 fő egy lakásban, mint kisebb koromban. És pont ugyanúgy az agyamra mennek sokszor... :D

2021. jún. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 24 éves koromig együtt éltem a családommal (hol többen (8 fő), hol kevesebben (4 fő). Ez nekem egy idő után nagyon nyomasztó volt, mert nem volt semmi privát szférám. Az én szobámból nyílt anyukámék szobája szóval az egész egy átjáróház volt. Most már, hogy elköltöztem és a férjemmel élek minden szuper!
2021. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!