Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez egy átmeneti időszak...

Ez egy átmeneti időszak nálam? Ti is voltatok így az élettel?

Figyelt kérdés

ha nektek volt, hogy/mikor/mivel lett vége? ha nem, akkor én miért vagyok ilyen? régen nem voltam. 15/f vagyok, kb fél éve vettem észre: állandóan a földet bámulom, hogyha sétálok valakivel, ő(k) néz rám miközben beszél, én el sem veszem a tekintetem a földről.. hiába próbálok odafigyelni rá, nem megy. sokan bunkónak,flegmának gondolnak ez miatt. továbbá úgy vagyok mindennel hogy:

-csak ezt az órát éljem túl..

-csak ezt a napot éljem túl..

-csak ezt a hetet éljem túl..

-csak ezt a hónapot éljem túl..

majd csak jobb lesz...emiatt a gondolkodásom miatt van alapja annak is, hogy néha elbambulok és látom magamat előttem, miközben állok a mindenben, elmosódott minden, és úgy repül az idő felettem, hogy képtelen vagyok tenni bármit is. a túlélésért küzdök, holott anyagilag sem állunk olyan rosszul, vannak barátaim.. a koncentrációm, energiám is nagyon kevés, mindig lemaradok sok mindenről mert nem tudok figyelni hogy mi történik. min változtassak hogy újra a régi önmagam legyek, vagy csak kicsit jobban felpörögjek és ott tudjak lenni az életemben?


2013. febr. 27. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

hm.. ja, velem is volt ilyen, még 4-5 éve.. bár most is van is van ilyen, 19 éves létemre :)

akkor még az volt a helyzet, hogy nem volt semmi életcélom, és semmi sem volt ami örömet hozott volna az életembe, kivéve amikor apával voltam, 2 hetente hétvégén :)

Most, hogy már nála lakok, és már van életcélom, meg járok edzeni is, ahol van 1 jó haverom, így megint más a helyzet.

Szerintem ne azzal foglalkozz ami a múltban történt, azzal inkább este foglalkozz, mielőtt aludni mész, nappal ezeket tedd félre... bár nem tudom hogy mi van a háttérben, de lehet valami családi ügy, vagy ilyesmi.. akár tudat alatt is...

2013. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kösz a választ. ha valami konkrét dolog áll emögött, biztos hogy tudat alatti, mivel próbálkozok más lenni, (úgy egész őszintén: lesz*rok mindent.) de még ha életcélom lenne is, (van, sport) mindig el vagyok tiltva tőle, pedig szinte az az életem, eltiltás okai általában: hétköznap suli után egyből haza kell mennem, még 1 fél órára se mehetek sehova, tanulni kell. pénteken sötétedésig maradhatok kint, ami suli után nem túl sok időt jelent, hétvégén szintén, csak akkor délelőttöm is szabad. ha pedig pl egy rossz jegyet hozok, vagy valamit nem úgy csinálok, egyből 1-2 hétvégém elugrott. vagy ha épp minden jól megy, az időjárás nem enged ki,de sokszor a pénz miatt, mert lehet hogy lenne számomra elegendő 1-2000Ft, nem érdemlem meg.
2013. febr. 27. 18:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Mikor általánosba jártam, velem nem volt ilyen, aztán jött a középsuli, aaz első 1 hónapban még elviselhető volt, de mostanáig (10-es vagyok) 1,5 év elteltével szörnyű, próbálj visszazökkenni a régi kerékvágásba, mert én bent ragadtam ebben, hogy általános a rossz kedv, ritka a jó, unott vagyok, én is mindig csak túl akarok lenni a dolgokon, és szinte elérhetetlen dolgok éltetnek. Mindig a könnyebb utat keresem, és a keresésével eltelik az idő, ezért lemaradok a nehezebb vonalról is. Folyamatosan álmodozom, de vagy nem teszek érte semmit, vagy tehetetlen vagyok. Én sem csinálhatom azt hétközben amit akarok, max hétvégén elmehetek 1-2 helyre, de nem buli vagy ilyesmi. Tanulásban nem kaphatok rosszabbat 4-esnél, mert jön az ordibálás, vagy gépmegvonás, vagy nem csinálhatom azt amit szeretnék.
2013. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

én is hasonló gondokkal küszködök. elvileg ez minden kamasz életében bekövetkezik a ,,depresszív" korszak. Pedig aztán nekem sincs okom szomorúnak lenni. Vannak barátaim, pénzem, rendezett családi háttér áll mögöttem, a suliban is egy nagyon jó közeg fogad. Csak hát ennek a depressziónak megvannak a káros hatásai. kihat a viselkedésemre, tanulmányi eredményemre stb.

Mostanában eljárok kondizni, mellette versenyszerűen focizok és hobbi szinten boxolok. Ezek azok a dolgok amik segítenek és lekötik az időmet. javaslom te is próbáld meg lekötni valamivel, anyudékkal meg próbáld ezt az egészet megbeszélni, biztosan megpróbálnak majd segíteni.

Kitartást! 15 F

2013. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!