Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy lekéstem valamiről, mikor látom, hogy a korombeliek mind házasodnak?

Figyelt kérdés

27 éves leszek, és még abszolút nem találtam meg az utamat. Barátnőm se volt, csak pár alkalmi. Ezért döbbenek meg, hogy b*sszus, lehet előrébb kéne járnom már az életben. Szüleim, nagyszüleim, dédszüleim mind később házasodtak. Mindenki járt egyetemre, befutott valamilyen karriert, és a házasság, családalapítás csak a 30-as éveik közepére esett. Én pedig itt vagyok 27 évesen, és a legnagyobb kérdés számomra, hogy itthon vagy inkább külföldön vállaljake munkát. Családtervezésre, házasságra még nem is gondoltam, nem is tudok gondolni...


Van valaki hasonló dilemmák között? Érezzem rosszul magam, mert még nem jutottam el erre a pontra, nem volt olyan lány az életemben, akivel lehetett volna tervezni?



2021. júl. 12. 13:01
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
100%

Én 23 évesen éreztem detto ugyan ezt. Állandóan csak az jött szembe facebook-on, hogy itt egy eljegyzés, ott egy házasság; egy terhesség fotózás, valahol már meg is született a baba, valakinek a második is. Sokan már külföldön dolgoztak, olyan is aki érettségin egy mondatott nem tudott kinyögni angolul. Volt aki már saját vállalkozást nyitott, vagy adta el az első lakásást egy másikért.

Ezzel szemben én nagyon rosszul nyitottam az életben, érettségi után depressziós lettem, otthagytam az iskolát, sokáig otthon tengődtem cél nélkül. 23 évesen még mindig otthon laktam, jobb híján közfoglalkoztatottként dolgoztam és még a távkapcsolatom is véget ért, rendes kapcsolatom sose volt.


Most 27 éves vagyok, idén házasodtam meg, van egy jól fizető munkám egy nagyon jó csapattal, elköltöztem az ország másik végébe. Lehet "csak" albérletben lakunk, de a férjemmel így is megtaláltuk a magunk boldogságát, a közös hobbikat. Elkezdtem például felnőtt fejjel lovagolni, mert addig nem tehettem meg. Életmódot váltottam és fogytam 20kg-ot. Igazából a legtöbb dolog 1 éven belül történt, szóval hihetetlen milyen gyorsan meg tudnak változni a dolgok. :)


Ne mások életét nézd, ne a társadalmi elvárásokat kövesd hanem azt ami neked jó, a te tempód. Elárulom volt aki 20 évesen férjhez ment, de rá 1 évvel rá el is vállt. Barátnőm meg bevallotta, hogy megbánta, hogy korán vállalt gyereket.

2021. júl. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lóverseny, majd eljön az ideje.
2021. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

"Barátnőm meg bevallotta, hogy megbánta, hogy korán vállalt gyereket."


Ilyen szaktársam nekem is van, most lesz 2 éves a gyereke, ő maga 25 vagy 26. Mondta, hogy abszolút megbánta, de a szülei túlzottan vallásosak, így nem akarta elvetetni...Gratuláltam a terhességéhez, és mondja bár ne lenne terhes. :DD Hát jó. Egyébként jelenleg most én is otthon élek. Külföldi munkára pályázgatok, aztán lesz ami lesz. Nem szeretem a monotonitást, ezért se tudom jelenleg elképzelni, hogy ugyanamellett a személy mellett töltsem le a következő 50 évem. Úgy érzem, még sok dolgom van, mielőtt végleg megállapodnék. Elsietni pedig semmit nem akarok.

2021. júl. 12. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!