Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családom nem...

Mit tegyek, ha a családom nem tartja tiszteletben az étkezési szokásaimat, azt, hogy vegán vagyok? (ergo nincs olyan étel soha, amit ehetnék)

Figyelt kérdés

Egészségügyi okokból tavaly át kellett térnem a vegán étrendre, valamint próbálok mindenmentesen étkezni, amennyire ez megoldható.

Van, aki szerint "semmi bajom nem lesz egy kis sima tejtől", vagy simán behazudja a szemembe, hogy "persze, a süti eritrittel lett készítve", más szerint meg "1-1 csalónap belefér", vagy "max 2 napig nem eszem utána".

Sokszor fürödtem már be azzal is, hogy bíztam abban, hogy az előre megbeszéltek szerint lesz olyan étel családi eseményen, grillezésen, amit én is megehetek, aztán annyi volt, hogy pl. a nagynéném mondta, hogy van a hűtőben egy kis maradék zacskós saláta és paprika, egyem meg azt.


Pedig van külön családi Viber csoportunk, ahol mindig szervezik ezeket és olyankor megjegyzem, hogy én még mindig nem ehetek mindent, olyankor megkapom, hogy persze, tudják, hát nem felejthetik el, mert mindig kihangsúlyozom... Nem azért, hogy az agyukra menjek, hanem hogy ne az legyen, hogy mikor eszünk, nézzenek rám nagy szemekkel, hogy ugyan én miért nem szedek semmiből. Mert ezen sértődnek meg, hogy "válogatok".


De már nem is akarom magam ezzel strapálni, inkább viszek magamnak külön enni. Baráti összejöveteleknél is így csinálom, ott ebből sosem volt gond, max megkérdezték, hogy mit eszem, finom-e. A családom viszont problémázik, hogy én mit különcködök és hogy mennyire illetlenség egy ebédre műanyag tartóban vinni külön kaját... De ha pl. tegnap nem vittem volna, akkor másfél órán át iszogathattam volna a jeges teát, amíg a többiek ebédelnek, mert nem viccelek, semmiből sem tudtam volna enni.


Szóval már próbálkoztam azzal, hogy elmondtam, miket ehetek, miket egyáltalán nem, de ott ők azt látták megoldásként, hogy kaptam egy zacskó előre csomagolt salátát (jó esetben olyat, ami még nem volt kibontva, rosszabb esetben olyat, amit a hűtő mélyéről halásztak elő, és már levet eresztett és büdös is volt). Az utóbbi pár ilyenen inkább már vittem magamnak külön ennivalót, de most meg pofátlan vagyok és "ilyet nem illik". Úgy érzem, hogy ennél többet már nem tudok tenni. A húgom viccesen megjegyezte, hogy vigyek sunyiban magamnak kaját, aztán vonuljak el a wc-be megenni, vagy másszak be az asztal alá enni, ott nem látnak. Tudom, viccel, de kb tényleg ez lenne nekik csak az elfogadható, azt érzem.


Aki volt ilyen helyzetben, ott mi működött?


2021. júl. 12. 21:13
 111/138 anonim ***** válasza:
86%

Mi van? Ha te laktózérzékeny vagy, akkot tuti, hogy a kérdezőnek nem lehet betegsége, amin enyhít a vegán diéta?

Amire mellesleg, többen is írtak példát?

Fogd már fel, hogy tökmindegy az ok, lehetne nem betegség niatt is vegán, egyik esetben sincs joga a családjának így viselkedni, hazudni neki, stb.

Attól nem vesznek komolyan, mert szerinted a kérdező hazudik?

Ez már alapban logikai bukfenc, ha a kérdező ráhagyná a családtagjaira, és enne a nem vegán kajából, miközben vegánnak mondja magát, na, az lenne az, hogy " az ilyenek miatt nem veszik komolyan".

2021. júl. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/138 anonim ***** válasza:
20%

Nem értem mit nem lehet érteni a mondandomon.


Ez olyan mintha egy cigány azt mondaná hogy őt mindenki fogadja el de közben lop, csal, hazudik. A normális cigány jogosan ítéli el a bűnöző cigányt mert miatta őt is elitelik, egy kalap alá veszik hiába normális.

És a bűnözés nem az étrend megszegesenek a megfelelője hanem annak hogy bekamuzza hogy eü okok miatt nem ehet semmit.


De persze ha ti annyira okosak vagytok akkor soroljatok a betegségeket amivel sem húst, sem tejet, tojást, lisztet, mézet nem lehet enni. Indoklással együtt. És az nem indoklás hogy a természetgyogyasz "orvos" azt mondta meg hogy hittem benne és segített. Hajrá.

2021. júl. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/138 anonim ***** válasza:
90%
En a magam reszerol leirtam a betegsegem, termeszetgyogyaszt sosem lattam:) de aruld mar el hogy te hany orvosi diplomaval osztod itt az eszt? :)
2021. júl. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/138 anonim ***** válasza:
89%

Ki a búbánatos francnak képzeled te magad 113, hogy bárkitől is bármiféle magyarázatot meg indoklást kérj?! Orvosi papírt esetleg ne kelljen őfelségének bemutatni? Itt te vagy az egyetlen, aki annak ellenére, hogy az éjszakánál is sötétebb, okosnak hiszi magát minden orvosnál. Hagyjad már magad, a nyomorod az már lassan nekünk lesz kínos.

Lett írva nem is egy példa, csak te azt is le tudtad annyival, hogy kamu, hazudik a kommentelő, ilyen nincs. És akkor az ilyen IQ lighternek magyarázzon meg bizonygasson bárki bármit is. Menjél te oda, ahova gondolom. Baromira közöd nincsen milyen betegsége van a kérdezőnek vagy bárki másnak, fogd fel azzal egy darab agysejteddel, hogy ennek NINCSEN KÖZE A TÉMÁHOZ! A rokonok így is-úgy is iszonyatosan gázul viselkednek, szégyellhetné az összes magát. A világon SEMMIT nem változtat a hozzáállásunk az, hogy a kérdező eü probléma miatt vagy egyéb miatt vegán, a lényeg hogy az és kész. Gondolod az ilyen undorító emberek, akik tudják jól, hogy egy családtagjuk eü gondok miatt étkezik vegánként, és még így is belehazudnak a képébe azt illetően, hogy milyen összetevők vannak a kajában, egy fikarcnyit is változnának, ha azt mondaná a kérdező, hogy saját döntésből vegán? Hát rohadtul nem!

És ne játsszad az önjelölt csodadokit az egy db agysejteddel, mert igen is van az az eset, mikor az orvos javasolja, hogy hagyjon fel a páciens bizonyos ételekkel, kerüljön bizonyos hozzávalókat, mint ahogy itt is írták és lám, idővel az állapotuk javulni kezd. A kérdező pedig pontosan ugyanezt írta, orvosi javaslatra eszik úgy, ahogy és azóta JOBBAN VAN. Az, hogy neked meghaladja a korlátolt elmédet felfogni, hogy létezik ilyen, attól még bizony létezik, te jósolgass és okoskodj tovább látatlanban, a nem létező tudásoddal és orvosi diplomáddal, Mr. Mindenkinél mindent jobban tudok.

2021. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/138 anonim ***** válasza:
98%
Ja de az nem szemelyeskedes, hogy te masok egeszsegi allapotaban turkalsz es hulyenek titulalod oket azert, mert ugy etkeznek ahogy neked nem tetszik?
2021. júl. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/138 anonim ***** válasza:
89%
Te beszélsz személyeskedésről, miközben kb már huszadik komment óta turkálsz a kérdező MAGÁNÉLETÉBEN, folyamatosan meghazudtolod, kérdőre vonod, el akarod számoltatni és mindent meg mindenkit hülyének ill. hazugnak titulálsz, aki le meri írni, hogy ő neki is orvosi javaslatra jött a vegán életmód? Pffej, de szánalmas vagy te bohóc. Játszod itt az önjelölt dokit, miközben eszed annyi, amennyi látszik a kommentjeidből is, ergo semmi. Az nem személyeskedés, ha valaki leírja a nyilvánvalót, a stílusod és a kommentjeid alapján pontosan ennyit lehet kikövetkeztetni, ha nem tetszik, magadra vess. Azt hiszed te mindenkinél okosabb vagy, amikor konkrét esetet és példát írnak, akkor azt is kimagyarázod, hogy az kamu, ilyen nincs és azonosulni tudsz a kérdező gusztustalan rokonainak a gusztustalan, rosszindulatú hozzáállásával. Na ez már önmagában is mindent is elárul rólad..
2021. júl. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/138 anonim ***** válasza:
86%

Egyszer sem írtál normálisan. Egyszerűen képtelen vagy megérteni, hogy MINDEGY, hogy mi az oka annak, hogy vegán. Továbbra is a betegségén lovagolsz, s amikor példákat írnak, elintézed annyival, hogy nem igaz (És képzeld, nem az előző válaszoló vagyok (.

Itt te égeted magad, de nagyon...

2021. júl. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/138 anonim ***** válasza:
100%

Normálisan írtál, ha-ha-ha. :D:D:D:D

Mikor, hol?? Azután vagy azelőtt, hogy könyékig turkáltál a kérdező eü problémáiban, következetesen figyelmen kívül hagytad, hogy másnak is javasolt vegán étrendet az orvosa és kényszeresen hazugnak nevezel mindenkit, aki nem téged támaszt alá? Ne röhögted már ki magad még ennél is jobban. Egyszer nem sikerült normális hangnemet megütnöd, végig te voltál az, aki fröcsögött és toporzékolt itt, hogy márpedig olyan nincs, olyan betegség nem létezik, amire egy doki javasolná a vegán étrendet és az is kamu, ha valakinek ettől javult az állapota, mint a kérdezőnek is meg az egyik kommentelőnek. Nézz már magadba, jó ég.

2021. júl. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/138 anonim ***** válasza:
8%
Jesszusom, tényleg nem vagytok képesek felfogni hogy ide bárki írhat és én csak pár komment óta csatlakoztam be? Szánalmas 🤣
2021. júl. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/138 anonim ***** válasza:
10%

A kérdező valszeg egy "állatorvosi ló".


:)))

2021. júl. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!