Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családom nem...

Mit tegyek, ha a családom nem tartja tiszteletben az étkezési szokásaimat, azt, hogy vegán vagyok? (ergo nincs olyan étel soha, amit ehetnék)

Figyelt kérdés

Egészségügyi okokból tavaly át kellett térnem a vegán étrendre, valamint próbálok mindenmentesen étkezni, amennyire ez megoldható.

Van, aki szerint "semmi bajom nem lesz egy kis sima tejtől", vagy simán behazudja a szemembe, hogy "persze, a süti eritrittel lett készítve", más szerint meg "1-1 csalónap belefér", vagy "max 2 napig nem eszem utána".

Sokszor fürödtem már be azzal is, hogy bíztam abban, hogy az előre megbeszéltek szerint lesz olyan étel családi eseményen, grillezésen, amit én is megehetek, aztán annyi volt, hogy pl. a nagynéném mondta, hogy van a hűtőben egy kis maradék zacskós saláta és paprika, egyem meg azt.


Pedig van külön családi Viber csoportunk, ahol mindig szervezik ezeket és olyankor megjegyzem, hogy én még mindig nem ehetek mindent, olyankor megkapom, hogy persze, tudják, hát nem felejthetik el, mert mindig kihangsúlyozom... Nem azért, hogy az agyukra menjek, hanem hogy ne az legyen, hogy mikor eszünk, nézzenek rám nagy szemekkel, hogy ugyan én miért nem szedek semmiből. Mert ezen sértődnek meg, hogy "válogatok".


De már nem is akarom magam ezzel strapálni, inkább viszek magamnak külön enni. Baráti összejöveteleknél is így csinálom, ott ebből sosem volt gond, max megkérdezték, hogy mit eszem, finom-e. A családom viszont problémázik, hogy én mit különcködök és hogy mennyire illetlenség egy ebédre műanyag tartóban vinni külön kaját... De ha pl. tegnap nem vittem volna, akkor másfél órán át iszogathattam volna a jeges teát, amíg a többiek ebédelnek, mert nem viccelek, semmiből sem tudtam volna enni.


Szóval már próbálkoztam azzal, hogy elmondtam, miket ehetek, miket egyáltalán nem, de ott ők azt látták megoldásként, hogy kaptam egy zacskó előre csomagolt salátát (jó esetben olyat, ami még nem volt kibontva, rosszabb esetben olyat, amit a hűtő mélyéről halásztak elő, és már levet eresztett és büdös is volt). Az utóbbi pár ilyenen inkább már vittem magamnak külön ennivalót, de most meg pofátlan vagyok és "ilyet nem illik". Úgy érzem, hogy ennél többet már nem tudok tenni. A húgom viccesen megjegyezte, hogy vigyek sunyiban magamnak kaját, aztán vonuljak el a wc-be megenni, vagy másszak be az asztal alá enni, ott nem látnak. Tudom, viccel, de kb tényleg ez lenne nekik csak az elfogadható, azt érzem.


Aki volt ilyen helyzetben, ott mi működött?


2021. júl. 12. 21:13
 121/138 anonim ***** válasza:
78%
Jesszusom, tényleg nem vagy képes felfogni, hogy a lőtéri döglött kutya sem kérte, hogy turkálj a kérdező magánügyében, egészségügyi állapotában?!? Nem vagy képes felfogni, hogy a kérdésnek semmi köze a kérdező betegségéhez?? Szánalmas, az max te vagy, de valami félelmetesen döbbenetes módon.🤦🏻‍♀️
2021. júl. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/138 A kérdező kommentje:

Wikipedia, mint megbízható forrás ... :D


Najó, szerintem hagyjuk rá, mert sosem fogja megunni.

2021. júl. 14. 20:08
 123/138 anonim ***** válasza:
89%

Te még magadnak is válaszolgatsz, hogy mennyire igaza(d) van?

Ez kész.

Azt még mindig nem vagy képes felfogni, hogy TÖKMINDEGY, hogy mi miatt vegán.

2021. júl. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/138 anonim ***** válasza:
86%
hú de hamar tűntek el az akadékoskodó kommentjei :D
2021. júl. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/138 anonim ***** válasza:
17%

Én egyedül azt írtam hogy ne kamuzza hogy eü okok miatt csinálja. Én aztán leszarom hogy vegan. Felőlem lehet azért vegan mert ez a meggyőződése. Az teljesen rendben van. De nincs olyan ami indokolná hogy mindenmentesen egyén, leszarom hogy nektek mennyi gödény féle ujhullamos doki mondta.

A Wikipedias kommentekhez semmi közöm. De ha már személyeskedunk akkor én is megjegyzem hogy az egybites agyatokkal nem fogjátok tudni felfogni azt hogy nem minden kommentet én irtam. Mondjuk nem is érdekel mit hisztek.

A lényeg hogy legyen a kérdező vegan, de ne kamuzzon mert ezzel a valódi betegek esélyeit rombolja.

A továbbiakban nem érdekel mit vergődtök.

2021. júl. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/138 anonim ***** válasza:
78%

Ember, hadd vedd már észre, hogy még mindig egyedül TE vergődsz, meg a kamu professzor társad, egyre szánalmasabban és szánalmasabban.

Még mindig játszod itt a nagy szakértő, diplomás orvost, mintha egy hangyafsznyit is értenél a témához. Ismersz minden betegséget, minden gyógymódot, egyszóval mindent. Bezzeg azt még mindig képtelen vagy felfogni, hogy a kérdésnek, ha 46x még leírod és 10x újraszületsz sem lesz semmi köze a kérdéshez. Ezt mostanra tán még egy 2 éves kisgyerek is felfogta volna. De elnézzük neked, hisz már annyira profin képzett vagy, hogy ilyen halandó, egyszerű dolgokra nincs már kapacitásod.:D

Továbbra is hót mindegy milyen felindulásból vegán, a hangsúly azon van, hogy vegán, a családnak aztán meg végképp nincs, se így-se úgy semmi belepofáznivalója ebbe, egy dolgot tehetnek: tudomásul veszik és szépen tiszteletben tartják! Na nem úgy, hogy az arcába hazudnak és előadják, hogy tekintettel lesznek rá, majd telibefossák.

2021. júl. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/138 anonim ***** válasza:
83%
mármint a kérdező eü problémáinak semmi köze nincs és nem is lesz a kérdéshez
2021. júl. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/138 anonim ***** válasza:
87%
Akárhányszor másolod be, akkor se lesz igazad. Még mindig tökmindegy, hogy mi miatt vegán.
2021. júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/138 anonim ***** válasza:
86%
Mondja ezt az, aki még mindig nem képes ésszel felérni, hogy semmi köze a kikúrt kérdésnek a kérdező egészségügyi állapotához. Hogy maradhat valaki életben ennyi ésszel, de őszintén? 🤯
2021. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/138 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nincs köze. Te helyből vagy ennyire sötét vagy nekifutásból?!? Mond már meg mi a rossebet változat a lényegen a dolog?? Semmit! Ugyanis a lényeg, hogy a kérdező így vagy így, de VEGÁN!!! Ez a lényeg, hiába nem bírja a pirinyónyi agyad ezt befogadni.

Talán ha nem eü probléma miatt vegán, hanem saját döntésből, akkor rendben van, hogy a rokonoknak hazudoznak, győzködik és semmibe veszik?! Hát nem, ergo totálisan lényegtelen, az a rokon, “családtag”, aki magasról tesz többszöri elmondásra is arra, hogy a kérdező vegán úgy, hogy ők pontosan ismerik a kérdező problémáit, az csak még nagyobb ívben fosna a témára, ha a kérdező “csak” saját döntés miatt enne így.

2021. júl. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!