Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőként ti megsértődnétek,...

Szülőként ti megsértődnétek, ha a gyereketek a párjával és kisbabával inkább különköltözne mégis?

Figyelt kérdés

26 hetes terhes vagyok, és 18 éves. Nem a legszerencsésebb kombináció, ebben biztos vagyok és nem kérem az utálkozó kommenteket, mert a kérdésem célja nem ez, vagy hogy bárki kioktasson.


A szüleim és a családom, a barátom családja mindenben segítenek és támogatnak minket, ennyire erős csapatot kívánni sem tudnék magam mellé. Mikor ez az egész kiderült és leültünk beszélni a szüleimmel, akkor azt éreztem jobb döntésnek, ha legalább 1, vagy 2 évig még itt laknánk hárman velük. Féltem az ismeretlentől és attól, hogy talán nem bírnám egyedül egész nap egy picivel. Szóval jelenleg itt lakik már a barátom is nálunk. A ház felépítése elég jó, nem zavarjuk egymást. De ahogy halad előre a terhességem, úgy változik az én gondolkodásom is és minél többet olvasok, tanulok a kisbabás életről, egyre kevésbé félek. Néha így is bepánikolok, de ez már inkább örömteli izgalom. Várjuk a közös életünket és már jobb ötletnek tartom, hogy inkább különköltözzünk mi hárman.

Ma már nézegettem pár lakást, egy most ősszel átadásra kerülő helyen van is még kettő olyan, ami teljesen megfelelne a számunkra és még szabad mind a kettő. A többi már vagy elkelt, vagy foglalva van...

A barátom benne lenne a költözésben (bár szeret itt, és a szüleimmel is jóban van). Apukám szerintem támogatna a döntésben, mert ő a különköltözést, mint opciót, az elején is felvetette. Egyedül anyukámtól tartok... Ő már nagyon beleélte magát abba, hogy ismét kisbaba lesz a családban, kb hetente rendel neki valamit, vagy talál ki új dolgot a babaszobába, hogy mi legyen, hogy legyen. Előszedte a régi mesekönyveimet, az első babámat, nagyon sok mindennek utána olvas, kb úgy készül, mintha neki lenne gyereke. Örülök ennek, de emiatt tartok kicsit attól, hogy mit fog szólni.

Ugyanúgy a városban maradnánk amúgy, szóval akár naponta találkozhatunk, nem is az a cél, hogy ne unokázhassanak.


Igazából a kérdésem édesanyákhoz szólna, hogy hasonló helyzetben nekik ez a felvetés rosszul esne, vagy megértőek lennének? (bár tudom, hogy a helyzetünk elég speciális)

Nem akarok hálátlannak sem tűnni, vagy olyannak, aki lerázza őket, de talán jobb lenne hármasban már az elejétől.


2021. júl. 23. 16:30
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
97%
Ha futja külön lakásra, mindenképp.
2021. júl. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
94%
Csak nem gondolod, hogy itt az szempont kell, hogy legyen, hogy anyukádnak rosszul esik-e vagy sem?! Jelen helyzetben itt te felnőtt vagy. Nem az anyukád magát összehúzó pici lánya. A hálátlanság fogalma egy új család lakóhelyének kérdésében nem játszik. Innentől ti hárman lesztek egy új család.
2021. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
87%

Az előzővel értek egyet.

Ahol gyerek van, az olyan mérvű rendszeres kiadást jelent, hogy az anyagi része az elsődleges. Te gondolom ennyi évesen nem számíthatsz sajnos túl nagy összegű ellátásra.

De ha belefér, én mindenképp mennék. Ez az élet rendje.

2021. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Az anyagi rész szerencsére megoldott.
2021. júl. 23. 16:37
 5/50 anonim ***** válasza:
94%
Jó döntés, és szerencsés helyzetben vagy, mert megadták a biztonságot, amíg felkészülsz a baba érkezésére. Még időben felnősz a feladathoz és ezt nekik köszönheted. Ezt mondanám el anyukádnak, amikor a külön költözésről beszéltek vele.
2021. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
68%
Gazdagkislányos kamukérdés 5364. rész.
2021. júl. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy igen, 6-os, túl kifinomult a megfogalmazása, de azért én válaszoltam. Bár nekem is gyanús volt.
2021. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
79%
#6 jaja... 18 évesen újépítésű lakás, csak mert épp gondolt egyet, naná. :D
2021. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
81%

Igen, annyira levágós a stílusa, mindig ugyanaz, csak a részletek változnak. :D


Most ül és várja, hogy az emberek neki essenek, mert 18 évesen más pénzén vesz újépítésű lakást meg babázik, és lesz is olyan, aki beveszi, mindig van :D

2021. júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Két barátnőmnek lett a nyár elején véve ugyanott lakás, szintén 18 évesek. Elég sok fiatal él olyan családban, ahol ezt a szülők szerencsére megengedhetik maguknak.


És nem azért, mert éppen gondoltunk egyet, hanem mert családunk lesz. Ez már szóba került korábban is, de akkor még ellene voltam, mert féltem, hogy mi lesz, ha már itt lesz a baba, tudok-e egyedül vigyázni rá, ellátni, gondoskodni róla.


A fogalmazásról pedig nem tehetek, 18 évesen szerintem nem kirívó annyira, ha valaki tud írni pár értelmes mondatot egymás után.

Ezért nem kell hazugnak gondolni (de miért is hazudnék egy internetes fórumon egyáltalán?).

2021. júl. 23. 16:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!