Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy sokkal nehezebb...

Igaz, hogy sokkal nehezebb azzal lezárni egy kapcsoaltot, akivel együtt is éltünk, viszont együttélésnél sokkal hamarabb elmúlt a szerelmi köd fázisa?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy adott egy kapcsolat, ami megérett a szakításra :


Azt szokták mondani, ha pl. évig együttélté valakivel, azt sokkal sokkal nehezebb elengedni, mint akivel pl.5 évig jártál. Viszont akivel 5 évig együttéltél, azzal sokkal hamarabb átaalkul a szerelem é elmúlik a lila köd, mint akivel nem éltél együtt.


Akkor miért sokkal könnyebb elengedni azt, akivel "csak" jártál, ha egyszer sokkal tovább megmaradt vele a lila köd és 5 év után is sokkal több újdonság van benne, mint abban, akikvel együtt élsz.


Azt értem, hogy akivel együtt éltél, nagyon szorosan az életed része lett, de akkor is, ilyenkor minden folyamat felgyorsul, a "jó" és a "rossz" is , és a "rossz" hamarabb eljön. Akkor miért nem könnyebb őt elengedni, mint azt, akivel nem élsz együtt ?


2010. aug. 28. 11:17
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Bocs, ez a 2. mondat :


Azt szokták mondani, ha pl.5 évig együttélté valakivel,

2010. aug. 28. 11:18
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért az hogy valakivel 5 évig jársz, az teljesen más, mint amikor valakivel 5 évig megosztod az életed. Ha együtt éltek , közös gondok vannak, közös az öröm stb.. együtt hajtjátok le a fejeteket a párnára, és mindennap tudod hogy ő ott lesz reggel is melletted. Nem gondolom úgy hogy sokkal hamarabb elmúlik a "köd", csak komolyabbá válnak a dolgok, ez nem feltétlenül jelenti azt hogy elhidegülnek egymástól a párok. És nyilván , ezt addig nem érted meg amíg nem élsz együtt valakivel, és még annyit hogy talán azért könnyebb elengedni azt akiben még van újdonság, mert nem ismered igazán, akivel viszont együtt élsz, az már egy bizalmas kapcsolat, és ismerik egymást a felek. :)
2010. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mert két embert a közös élmények (örömök, bánatok, nehézségek) kovácsolnak össze. Udvarlásnál, "járásnál" ennek töredéke a közösen átélt történet, kevesebb szállal kötődnek egymáshoz. (Viszont emiatt a rózsaszín köd is később száll fell, hiszen utóbbbb derül ki a másikról a sok kisebb/nagyobb bosszantó rossz tulajdonság. Meg az együttéléshez viszonyítva kevesebb együttlét kitolja a másik megunását...)
2010. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mindketen említettétek,h. a közös élményekből sokkal sokkal több van.

Ok, ez így rendben van, de egy átlagos hétköznap mondjuk mindkettő reggeltől estig dolgozik vagy tanul ..stb., aztán hazaérve házimunka, tévézés ..stb. Szerintetek ezek miért oylan fontos és értékes közös élmények, amik 5 év után is olyan értékesek lehetnek ?


Mert különleges programot, ami ezen kívül van (pl. nyaralás, stb. ) ugyanúgy szervzhetsz azzal is akivel jársz, meg azzal is akivel együttélsz.

Szóval mérlegve téve iylenkor mindennapok "közös élményei"-ből van sokkalta több együttélésnél. Ezek zetljeses más "élmények", mint eggy nyaralás vagy más program.

2010. aug. 28. 11:46
 5/16 anonim ***** válasza:

Pont itt van a tévedés! Úgy gondolod, hogy a különleges élmények fűznek össze, a mindennapiak meg semlegesek ilyen szempontból.


Abban igazad van, hogy együttélni a másikkal nem tűzijátékok sorozata, sokkal inkább taposómalom. De! Ezek a mindennapi apróságok ezer szállal kötnek a másikhoz, szemben a ritkább, de élvezetesebb programokkal. Első esetben a másik fél ismeri minden rezdülésemet, nagyobb bizalommal vagyok iránta, sokkal inkább el merem engedni magam a jelenlétében (nem kell "viselkednem"), azaz jóval bensőségesebb, meghittebb a kapcsolatunk. Fájdalmasabb is volna az elválás, még ha a szerelem már el is múlt.


Második esetben biztosított az állandó "sziporkázás", de hidd el, az emberek fontosabbnak tartják az első esetben felsoroltakat, mert azok a valódi kötődés jellemzői.

Plusz a hosszú együttjárás valamelyikük (vagy mindkettejük) részéről az elköteleződés igényének hiányát jelzi! Vagyis egy alacsonyabb szinten ragad meg a kapcsolat.

2010. aug. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ok. Értem.


jA, és : Mivel gondolatkísérletet végzünk, azért azt tegyük fel, hogy akik járnak vagy nem tudnak egy küsső ok miatt együtt élni, vagy együtté élnek mnodjuk rövidebb ideje.


Várom kíváncsian a véleményeket.

2010. aug. 28. 12:01
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2010. aug. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Csak "összehasonlítom" a két esetet, hogy ki mit gondol.
2010. aug. 28. 12:10
 9/16 anonim válasza:

Szia!


Szóval amikor valakivel együtt élsz az olyan dolog ami a belsődből fakad valami elindult,hogy vágysz a másik közellétére és beengeded abba szférába ami csak a legszűkebb családi tagjaid ismernek.Valami olyan biztonságot adsz a másiknaknak, amit nem lehet egy olyan embernek adni akivel sokat vagy de nem éltek együtt.Az pedig,hogy a szerelem az idő múlásával szeretetté válik szerintem egy nagyon szép dolog és megnyugtató és hiszem ezerszer erősebb kötelék mint a szerelem.

Tudod ahhoz tudom hasonlítani mint amikor nekem édesapámék mondták,hogy amikor megszületik a gyermekem akkor majd megdobban bennem az apa érzés és álltam a kiságy felett és nem volt semmi elteltek az évek és a tudatalattimban minden dolog a gyerekeimről szólnak.Megtanultam apának lenni és ez valami gyönyörű érzés.

Amúgy szerintem senkit nem könnyű elengednie az embernek, csak vanak dolgok és időszakok amikor az ember máshogy éli meg a párja távozását.

2010. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az elválás fájdalmát nem lehet megspórolni egyik esetben sem:)


A fenti eszmefuttatásokba azt még bele sem kalkuláltuk, hogy érzelmileg milyen hőfokon működött fénykorában az adott kapcsolat. Millióféle a fokozat, amivel a másikért lángolunk vagy éppen csak parázslunk... Utóbbinál már jóval kisebb az elválás bánata.


Lehet úgy élni együtt, ami már inkább testvéri, mint szerelmi, de még rosszabb, ha már csak "szobatársi" a viszony...


És lehet úgy fenntartani egy kapcsolatot -legalábbis egy darabig, ha érthető okokból nem tudnak együttlakni-, hogy majd' megvesznek egymásért.


Szóval a variációs lehetőségek végtelenek. Miért érdekel ennyire? Jobb lenne, ha konkrétabban fogalmaznál:)

2010. aug. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!