Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám nagyon súlyos beteg...

Édesanyám nagyon súlyos beteg és bár tényleg reménykedem , de lehetséges hogy el fogom veszíteni őt . Több helyen csontáttétje van , lebénult a betegségétől, egy nagyon csúnya felfekvése van , és egy kétoldali tüdőgyulladása ?

Figyelt kérdés
Azért is nehéz nekem ez az egész mert csupán 17 éves vagyok és apukám abszolút nem all mellettem . Ketten éltünk unokatesomekkal közeli a kapcsolatom, párom rengeteg lelki támogatást ad de nyilván korból adódóan nem tudunk össze költözni . Egyszerűen csak annyira szerettem őt ő volt a mindenem az egyetlen ember aki mellettem állt . 12 küzdelmes év áll mögötte ,egyedüli nőként betegen felnevelt . Annyira szörnyű magatehetetlennek látni és nehéz végig kísérni ezt az egészet hiszen nekem is faj. Úgy érzem vele együtt egy kicsit én is meghalok lelkileg . Üresnek végtelenül szomorúnak érzem magam kilátástalannak érzem ezt az egészet úgy érzem nélküle nem tudom hogyan tudnék tovább élni. Valaki tud bármilyen tanácsot adni hogy mi könnyítené meg egy kicsit ezt az egészet.

2021. júl. 27. 01:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
17%
Attól, hogy 17 éves vagy, még össze tudtok költözni. Alig egy év, és oda mész, ahová csak akarsz. Nem kell magányosan élned. Viszont a nappalin való továbbtanulás családi (anyagi) támogatás nélkül nem fog menni. El kell mennetek mindkettőtöknek dolgozni, hogy fenntartsátok magatokat. Estin vagy levelezőn tanulhattok, munka mellett. Muszáj a jövőd megtervezésével törődnöd, hogy össze ne omolj, ha édesanyád elmegy.
2021. júl. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
5%
Egy év mulva tudnal költözni elvileg.
2021. júl. 27. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

mindannyian elmegyünk. sajnos van, aki hamarabb, mint kellene.

Nincsenek rá szavak, mennyire sajnálom, ami veletek történik. Olyan igazságtalan az egész.Anyukád nagyon küzdött, hogy kibírja,hogy fel tudjon nevelni Téged.Mondd el neki rengetegszer, hogy mennyire szereted.

Nehéz lesz neked utána. Pszichologus, gyásztanácsadó segítsége biztosan kelleni fog, mert valószínű, hogy depresszios leszel. Több éves terápiára lesz szükséged.Ha párod kitart és melletted lesz, az nagy segítség lesz neked.Nagy teherrel a hátadon kezded az életedet.De bármilyen hihetetlennek tűnik, lehetsz még boldog és felszabadult. Majd a saját családod , a párod, a gyerekeid lesznek azok, akik melletted állnak, akik feltétel nélkül szeretni fognak. Boldog család lesztek. Hidd el, másoknak sem sok ember jut, akire számíthat. Csak tarts ki és ne feledd, hogy az élet véges. Minden szép és boldogító dolgot meg kell ragadni és bele kell gyömöszölni, hogy békésen haljunk meg.

2021. júl. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 molnarmarcell21 ***** válasza:
91%

Fogadd együttérzésünket.

Sajnos ezen (majdnem) mindenki átesik, te egy kicsit túl fiatalon.

Ha majd a fájdalom tompul kicsit idővel, akkor kezdj el azokra a szép emlékekre koncentrálni, amiket együtt éltetek meg anyukád hiánya helyett. Át kell állnod arra a gondolkodásmódra, hogy "milyen jó, hogy ő létezett" ahelyett, hogy "milyen rossz, ő már nem létezik."

2021. júl. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Őszinte részvétem így ismeretlenül is! :(


Le a kalappal előtted, hogy ezt így bírod. Én 45 éves voltam, amikor az én anyukám meghalt, szintén csontáttét, felfekvés. Nagyon nehezen bírtam.


Sok Erőt kívánok Neked!

2021. júl. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Részvétem, ez le sokkolt engem! Remélhetőleg anyukád pár évig erős lesz. Párod elhiszem hogy nem tud sokat segíteni (bár írtad azt is, hogy segít neked, úgy hogy még számíthtasz rá). Apukád ennyire le szar? Meg unokatesóid vagy rokonaid, esetleg barátaid nem tudnak segíteni?
2021. júl. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Ó istenem nagyon sajnálom,hogy ezen kell átmennie anyukádnak és neked is.

Légy vele minél többet,bár ez gondolom ez most is így van.Gondolj arra,hogy ő azt szeretné boldog légy.

Ha bekövetkezik a legrosszabb ne adj isten akkor gyászold meg sírd ki magad ,de aztán élj!!!

Kitartás és a legjobbakat kívánom.

2021. júl. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon elkeserítő helyzet. Sejtem, hogy milyen lehet, nekem apukám volt egy darabig lebénulva és nagyon sovány volt, nem tudott rendesen nyelni, gyenge is volt, nagyon szomorú voltam. Ez "csak" pér hétig tartott mondjuk. Utána elhunyt, akkor borzasztóan megviselt, de rájöttem, hogy így legalább nem kellett hónapokon és éveken át lebénulva feküdnie. Azt sem bírtam volna lelkileg és neki elviselhetetlen lett volna.

Néha már az is jobb sajnos ha vége mindennek és elmúlik a szenvedés. Viszont hadd mondjam el, hogy én keresztény vagyok és bízom benne, sőt, tudom, hogy van mennyország, ahova elhunyt szeretteink kerülnek. Nem lesznek velünk fizikailag, de látnak minket majd.


Esetleg még azt tudnám javasolni, hogy imádkozz sokat érte. Egy ateistának biztos nem tetszik a válaszom, de én tapasztaltam, hogy borzalmas érzésekből és fájdalmakból is van kiút a hit és az ima segítségével.

Akármi történik édesanyáddal, imádkozz és kikeveredsz a rossz helyzetből.


Orvostudományi szempontból is lenne javaslatom, bár gyanítom, nem sokra mégy vele. Érdemes szétnézni a többi kórházban, nem ott ahol kapja a kezelést, hanem máshol, hogy esetleg van-e olyan kezelés, ami a ti kórházatokban nem elérhető. Sose tudni.

Azt írtad, hogy csontáttétje van. Milyen az elsődleges daganat?

Annak függvényében érdemes keresni kezelést, hátha találsz olyat, ami segíthetne rajta.

2021. júl. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sajnalom, ami veled tortenik... Tolts vele annyi idot, amennyit csak tudsz. Es tudom, gondolni is rossz erre... De a tovabblepes is a kulcsszavak kozott van... Bar at nem eltem, nagyon kozeli barattal tortent hasonlo. Ha 17 eves vagy, mindenkepp lesz egy gyamod. Kapsz arvasagi ellatast, a hazat pedig te oroklod, ha nem volt testvered, de lakhatsz a kozepiskolad kollegiumaban, es amig kozepiskolas vagy, ingyen mehetsz pszichologushoz is, aki sokat tud segiteni, akar nyaron is megkeresheted, ha van, az iskolapszichologust, ha nem, a pedagogiai szakszolgalatot, de ha a kek vonal honlapjara rakeresel, ott is tudnak segiteni, eligazitanak. Hidd el, az osszes reg nem latott rokon fel fog majd bukanni, hatha csurran-cseppen nekik valami az oroklesbol, de eszedbe se jusson elosztogatni olyan embereknek, akik nem segitettek a bajban es eddig nem erdeklodtek irantatok. Muszaj erosnek maradnod, kulonben bedaral az elet.
2021. júl. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Tényleg koszonom mindenkinek a válaszokat!

1: persze de nyilván mindketten egyetemre tervezünk gimnázium mellett nem működik a munka legalább is nekem nem ment együtt a kettő .

2: persze de túl fiatalnak érzem magam hogy elbolduguljak egyedül nem érzem magam biztonságban .

3,4,5,7: koszonom szépen az együttérző ,segítő válaszadást !

6:apukám felesége is nemrégen ment el és mehetek hozza de nem tud olyan mértékű lelki támogatást adni mivel soha nem álltunk egymáshoz közel .

8: nagyon szörnyű látni hogy magatehetetlen és hogy mennyire szenved . Én is hiszem hogy a jó emberek egy jobb helyre kerülnek haláluk után és tovább élhetnek egy szebb helyen sajnos tavol tolunk . Anyum nagyon sok helyre járt sokat küzdött . Mindent megpróbált ezért tart ki már ilyen hosszú ideje :(((

2021. júl. 27. 18:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!