Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám nagyon súlyos beteg...

Édesanyám nagyon súlyos beteg és bár tényleg reménykedem , de lehetséges hogy el fogom veszíteni őt . Több helyen csontáttétje van , lebénult a betegségétől, egy nagyon csúnya felfekvése van , és egy kétoldali tüdőgyulladása ?

Figyelt kérdés
Azért is nehéz nekem ez az egész mert csupán 17 éves vagyok és apukám abszolút nem all mellettem . Ketten éltünk unokatesomekkal közeli a kapcsolatom, párom rengeteg lelki támogatást ad de nyilván korból adódóan nem tudunk össze költözni . Egyszerűen csak annyira szerettem őt ő volt a mindenem az egyetlen ember aki mellettem állt . 12 küzdelmes év áll mögötte ,egyedüli nőként betegen felnevelt . Annyira szörnyű magatehetetlennek látni és nehéz végig kísérni ezt az egészet hiszen nekem is faj. Úgy érzem vele együtt egy kicsit én is meghalok lelkileg . Üresnek végtelenül szomorúnak érzem magam kilátástalannak érzem ezt az egészet úgy érzem nélküle nem tudom hogyan tudnék tovább élni. Valaki tud bármilyen tanácsot adni hogy mi könnyítené meg egy kicsit ezt az egészet.

2021. júl. 27. 01:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
9:Igen már megvan a gyamom az unokatesom elvállalta vele nagyon közel állunk egymáshoz 30 felett van már és a párját is nagyon szeretem . Én vagyok az egyedüli gyerek . Nincs sok pénzünk nincs mit osztogatni nemhinnem hogy bárki igényt tarthatna rá .:///
2021. júl. 27. 18:32
 12/21 anonim válasza:
81%
Tanáccsal nem tudok szolgálni neked, de nagyon remélem, hogy minden megjavul majd idővel, és a legjobbakat kívánom neked az életben. Remélem, hogy az idő segíteni fog.
2021. júl. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

Ha édesapád él, akkor mindenképpen keresd meg, ha anyukád meghal, akkor a gyámhivatal őt fogja megkérdezni, hogy vállal-e téged. Jobb ha előre felkészülsz arra, hogy majd apukádhoz kerülsz 18 éves korodig, vagy pedig nevelőszülőkhöz.

Nagyon nehéz lehet ez az időszak neked.

Próbálj keresni más felnőtteket is , akik re tudsz lelkileg támaszkodni. Szomszédok, anyukád beteggondozója (van ilyen személy?), osztályfőnököd, tanáraid, családsegítő szolgálat. Mindenképpen kell, hogy 1-2 felnőtt a barátodon kívül is melléd álljon, segítsen a lelki részében és ügyintézésben, ilyenekben.


Ha majd anyukádat elveszítenéd, nekem is írhatsz privátot, jogi kérdésekre tudok majd válaszolni, ha majd lesznek jogi problémáid. (Intézned kellene majd s temetést, az árvaellátást, a hagyatékot, ezekben mind tudok neked szakmai tanácsokat adni, ha kell).


Sok erőt és kitartást neked a nehéz napokban! Ha van rá lehetőséged, szedjél Magne B6-ot, vagy PolyBt- hogy egy kicsit erősítsen.

2021. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

12 koszonom szépen !

13: koszonom szépen ha kell majd a segítség mindenkepp keresni foglak ,az unokatesom lesz a gyamom szerencsére nem kell apukámhoz menjek

2021. júl. 28. 19:26
 15/21 anonim ***** válasza:
35%
13-as vagyok, OK.
2021. júl. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
89%
Anyukád azóta hogy van? Remélem javult az állapota!
2021. szept. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%

Egyelőre próbálj arra koncentrálni, hogy még veled van anyukád és él. Próbáld szebbé tenni a nehéz napjait.

Anyudnak ne mutasd, hogy aggódsz és szomorkodsz, beszéljetek a régi szép emlekekrol, vidám dolgokról, ha olyan állapotban van. Ha már nincs, akkor te mesélj neki szép dolgokról.

Viszont azt is beszéld meg apuddal és a pároddal, hogy hogyan tovább. Fiatalok vagytok, valóban merész lenne már most össze költözni. Apukaddal mennyire szoktatok beszélgetni? Hogyan viszonyul hozzád ezt leszamitva? Lehet, hogy ő sem tudja kezelni a helyzetet és fogalma sincs, hogyan tudna téged támogatni érzelmileg.

2021. szept. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%
Hát így elveszíteni valakit az nagyon nehéz, és te nagyon erős vagy, hogy így bírod. Ha van lehetőséged pszichiáterhez menni, akkor érdemes lenne, egyszerűen azzal, hogy segítsen a gyászban. Ehhez mindenképp kell idő. Ha nincs pszichiáter, a családsegítő szolgálathoz is el lehet menni ,hogy kicsit beszélgessenek veled erről. [link] Ha ez sincs, a könyvtárban kérj könyvet a gyászolásról, az is segíthet.
2021. okt. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok ! Sajnos azóta már örökre itthagyott minket . Ennek nemrég 2 hónapja . De koszonom mindenkinek a pozitív hozzászólásokat .
2021. nov. 9. 19:54
 20/21 anonim ***** válasza:
77%

Isten nyugosztalja szegényt! Őszintén remélem, a temetést erős lélekkel tudod/tudtad viselni.


Én nemrég azt álmodtam, hogy nagyon boldogan mosolygott és újra makkegészséges volt az én anyukám is. Iszonyú volt rádöbbenni megint, hogy már csak az urnahelyet látogathatom két éve.


Olyan jó és megnyugtatóan "fészekmeleg" volt az álom. Nekem egy kis vigasz volt, hogy ma beszéltem valakivel, akinek 9 évig(!) tartott az édesanyja elvesztését feldolgozni (korombeli hölgy.)


Ha budapesti vagy, akkor tudok ajánlani gyászcsoportot egy rendkívül jókedvű szociális nővér vezeti. Én már számtalanszor "esetfeldolgoztam" a közelében és mély megnyugvás tört rám még éjjel is.


Ajánlanám akár privátban is...

2021. nov. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!