Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az olyan ember aki...

Milyen az olyan ember aki senkitöl nem kér bocsánatot se megbánást? Pedig tudja ö a bünös dolgokban.

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 12:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is emocionális probléma, fűszerezve bőven önteltséggel, mások semmibe vételével, és persze gyávasággal. Nem másokkal szemben gyáva, hanem saját magával. Ha bármiért felelősséget kellene vállalni, s a hibákat elismerni, az azt jelentené, hogy nem tökéletes. Összetörne a magáról alkotott idilli kép. Soha nem fogja megtenni! Lehet, hogy igyekszik a maga módján kompenzálni, pl. megtesz valami egyebet a számodra, hogy a lelkiismeretét megnyugtassa. De ezzel a Te jogos elvárásod, az "elégtétel" nem születik meg.
2010. szept. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Lehet éretlenség, korai sérülés miatti érzelmi megrekedtség, sokszor társul kivetítéssel, bűnbak-kereséssel (a saját hibáiért is más a hibás). Valaki írta, hogy ilyennel él - ez önsorsrontás! Aki ezen nem jut túl kamaszkorában azon nagyon nehéz később változtatni, elsősorban azért, mert az illető nem is akar változni (a környezete szenved, nem ő).Sokszor párosul nárcisztikus tendenciákkal és igen jó értelmi képességekkel, ezáltal jól manipulál és kihasznál érzelmileg másokat (nárcisztikus személyiségzavar, gyakran nem teljesen kialakulva, hanem az egészséges - zavaros között félúton). Nem egyszer tehetségesek az élet bizonyos területein, pl. munkájukban. Nehéz egy ilyen emberrel élni, sok áldozatot kínál, akinek nincs meg ehhez a kellő ereje, azt fel fogja őrölni. Nem beszélve arról, hogy az ilyen ember soha nem lesz semmiért hálás, amit meg kellene köszönni, az természetes számára.
2010. szept. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Ha tudja, hogy ő a bűnös, akkor nem szociopata. Gerinctelennek hívják hétköznapi szóval. Tudományosan meg nem mondom, mi lehet. Lehet, hogy csak sunyi, de lehet, hogy fél a felelősségtől. Nem kell azonnal a legrosszabbra gondolni. Na nem védeni akarom, de lehet, hogy egy sima megbeszélés vagy szembesítés eléggé magába roskasztaná. Egyebet nem tudok mondani, kéremkaccsojjaki.
2010. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az ilyen embernek hiányzik ott a szürkeállományában valami, ami az emberek többségében jelen van. Kérdés, hogy milyen neveltetésben, vallásban részesült, mit hozott otthonról. Aztán össze kell hasonlítani a különböző vallásokat, hogy melyik mire tanít. Ilyen egyszerű.
2010. szept. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én írtam a szociopata elemzését korábban..

Hidd el, 2,5 év alatt ezerszer ültem le vele nyugodtan megbeszélni, aminek az volt a vége hogy elment, otthagyott, nem hallgatott végig, vagy lerakja a telefont. Az ilyen embert nem lehet a hibáival szembesíteni, mert nem bírja elviselni, és mindenre van magyarázta, amit elhitet magával, és ő ezért érzi a lelkét tisztának. Mert elhiszi a lehetetlenebbnél lehetetlenebb magyarázatot. Csak azzal nem számol hogy magát megtudja nyugtatni, másnap feltud kelni bűntudat nélkül, de a másik emberbe ott marad egy tüske!


43/F Tényleg nehéz az ilyen embertől megszabadulni. Nem egyszerű...

2010. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Én igazából a kérdésre válaszoltam azzal, hogy nem kell a legrosszabbra gondolni. A Te esetedben tényleg az általad említett szociopata viselkedés lehet a helyes tipp... Ha jól emlékszem, azt írtad, már sikerült megszabadulnod tőle, úgyhogy okultál az esetből biztosan. Mindenki a saját kárán tanul, ez van :-\ Szerencsére van, akinek kevesebbet kell megtapasztalnia a ramaty érzésekből :)
2010. szept. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:39


ilyet én is ismerek és gyülölöm. Egy beteges, hazudozó, tuskó...........

2010. szept. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

21.39 vok.


Még nem sikerült tőle megszabadulnom, de tegnap történt valami, olyat ejtett ki a száján, amit már nem tudok megbocsájtani, és valahol hálás is vagyok ezért. Nem mondom, sziven ütött, de már nem úgy mint az első dolgok.

Az ilyen embereknek hatalmas vonzerejük van, neki is, és hidjétek el, (akinek volt ilyenbe része az tudja) nem egyszerű megszabadulni.Nem tudom, és nem is akarom megtudni, hogy hogy csinálja. Az érdekes benne az, hogy egy évig kb tökéletesen tudta ezt a stílust titkolni. Ügyes taktikus... és hihetetlenül jó színész. Én nem tudnék egy alapvető stílusomat,viselkedésemet sokáig titkolni, vagy elfedni. Ma, mikor jobban belegondoltam a dolgokba a beszólás után, boldog voltam, hogy sikerült magam elhatározni. Nincs mit sajnálnom, már nem akarom hogy hozzámérjen, nagyon régóta nem érzem vele jól magam. Boldog és felszabadult akarok lenni, visszakapni a régi önmagam, annyit nevetni mint régen. Azt mondja hogy állandón a világ fájdalma van az arcomon. Már mondtam neki hogy nem vagyok boldog, mert nem hallgatja meg a problémámat, lehülyéz, vagy azt mondja hogy pont, nem érdekli. És persze nem változtat rajta. De ami neki szúr szemet, azon azonnal változtatni kell különben hűha. Amikor megütött sem érezte magát hibásnak. Hogy mit keresek mellette nem értem. De ezen változtatni fogok, boldog vagyok hogy ma elhatároztam magam.


Nem azért írtam le ezeket, mert mártírkodom, hanem hátha valaki aki ilyen emberrel van tanul valamit belőle, mert az ilyen ember nem marad olyan amilyen volt,csak rosszabb lesz.


Köszönöm hogy elolvastátok


18/L

2010. szept. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. Csak az én esetemben az volt a baj, hogy mint ahogy írtad te is, annyira megnyerő volt az illető meg ilyesmi, hogy annak ellenére, hogy már kezdtem észlelni azokat a dolgokat mint te, mégis akartam továbbra is őt. Szerencsére felnyílt a szemem végre. Bár szerintem aki ezt olvassa nem nagyon tanul belőle, csak akkor amikor már a saját bőrén érzi a világ fájdalmát.
2010. szept. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az előző előtti vagyok.


Igazad van, az ember látja a dolgokat, érzi a bőrén, mégsem megy a változtatás. 1 éve próbálom. Más azt mondja hogy már rég otthagyta volna, nem szenvedne, de sajnos az ilyen embereknél ez másképp megy. Külső szemmel én is könnyen dobálom a szavakat, könnyen mondok bárkinek tanácsot. Bizonytalan vagyok, nehéz lépni.

2010. szept. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!