Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől család a család? Mi...

Mitől család a család? Mi kell ahhoz, hogy egy férfi egy nő és egy gyermek együttélésekor azt mondhatjuk, hogy ők egy család? Szerintetek mi jellemzi a rendes, normálisan működő családot?

Figyelt kérdés
2021. aug. 1. 17:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
A családtagok segítik egymást elsősorban érzelmileg, anyagilag addig amíg egészséges mértékű.Nem örülnek egy-egy családtag szerencsételenebb helyzetének.Megvan egyfajta egyensúly, lehet viccelődni egymással de nem megalázó módon.Közösen megbeszélik a problémákat, közösen próbálnak tenni ellene.
2021. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%
A család nem férfi+nő+gyermek, hanem általánosságban olyan emberek csoportja, akik azt vallják, hogy ők összetartoznak. Nem csak az a család, ahol férfi, nő és gyerekek vannak. Nekem nincs apukám, anyukámmal és két testvéremmel élek, de soha meg se fordult a fejünkben, hogy mi ne lennénk család. Ismerek olyat, akit az édesanyja és a nagymamája nevelt fel együtt, ők is család. Család egy gyerektelen pár is, vagy egy olyan pár, akik esetleg nem a saját biológiai gyereküket nevelik. Család az is, ha a gyereket egyszerre két pár vagy két külön háztartás neveli, mert mondjuk elváltak a szülei. Sőt, család lehet akár egy baráti társaság is, akik úgy döntenek, hogy elköteleződnek egymás mellett és hosszú távon együtt szeretnének élni. A család nem egy szabványos forma, hanem egy közösség, a közösségek pedig az összetartozásról szólnak.
2021. aug. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem a gyerektelen pár még nem család önmagában, hanem egy pár. Ha van legalább egy kutyájuk, az már család. Vérségi kapcsolat amúgy nem szükséges szerintem, de valamilyen szülő-gyerek viszony féleség igen.
2021. aug. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%
Egy egymás mellett elkötelezett és egy háztartásban élő pár ugyan miért ne lenne család? Együtt élik az életüket, egymáshoz igazítják a napi rutinjukat, együtt vezetik a saját közös háztartásukat, közös programjaik vannak, együtt töltik az ünnepeket, miért kellene szerinted feltétlenül egy gyerek vagy egy kutya ahhoz, hogy család legyenek?
2021. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
22%
A kutya, az aranyhal és a törpenyuszi nem családtag, csak házikedvenc.
2021. aug. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%
Én lepontoztalak, mert nálunk is családtag a kutya, és több családot ismerek, ahol nincs is gyerek csak kutya.
2021. aug. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
8%

Ezt lehetne fokozni odáig, hogy megkedveltem a pókot a sarokban, így már családos vagyok. :)

Egyébként a kutyának hasonló a karbonlábnyoma, mint egy autónak. Nem a kutyagumi, hanem az érte felnevelt és levágott állatok révén. Környezetszennyező szeretetpótlék.

2021. aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Családnak minősül egy házaspár is, nem kell ahhoz gyerek, hogy az ember családról beszélhessen!
2021. aug. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
18%
#7 Értem, hogy ez nálatok érzelmi kérdés, de a kutyás párok a kutya nélkül is családot alkotnak, míg például egy egyedülálló kutyás nő nem családos. Ergo, a kutya nem családtag.
2021. aug. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
16%
Aki lepontozott, az tényleg úgy gondolja, hogy egy egyedülálló embert egy kutya (vagy macska stb.) családossá tesz?
2021. aug. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!