Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől család a család? Mi...

Mitől család a család? Mi kell ahhoz, hogy egy férfi egy nő és egy gyermek együttélésekor azt mondhatjuk, hogy ők egy család? Szerintetek mi jellemzi a rendes, normálisan működő családot?

Figyelt kérdés
2021. aug. 1. 17:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
88%
A kutya mindenképpen. 👩🏻‍❤️‍👨🏼🦮😍😍😍
2021. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Kutya, macska, házikedvenc gyakorlatilag 10-15 évekig is velünk vannak, majdnem annyi ideig mint a saját gyerekünk. Sok házasság, kapcsolat nem tart ki eddig...
2021. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
32%

Bocsi az offért, de a kedves hármas hozzászóló miért lett lepontozva?


"Szerintem a gyerektelen pár még nem család önmagában, hanem egy pár. Ha van legalább egy kutyájuk, az már család. Vérségi kapcsolat amúgy nem szükséges szerintem, de valamilyen szülő-gyerek viszony féleség igen."


Vegyük sorra:

"Szerintem a gyerektelen pár még nem család önmagában, hanem egy pár." - Teljesen jogos kijelentés. Az egy kapcsolatban álló személyek egy párt tudnak alkotni. A pár nem véletlenül jelent kettőt. Ha rajzol az ember egy családfát, akkor ott is párokat és azok utódait ábrázolja az ember, ami kiadja a családot (nagy/kis - kiterjesztett/szűk) lényegében.


"Ha van legalább egy kutyájuk, az már család." - Erre nagyon nem tudok mit írni, részben egyetértek vele, részben nem. Gondoskodsz róla, de nem tudsz vele se kommunikálni, se megosztani az érzelmeidet, tehát nem igazán tekinthető "családtagnak", de ha belegondol az ember mégis a család életének szerves részében jelen van.


"Vérségi kapcsolat amúgy nem szükséges szerintem, de valamilyen szülő-gyerek viszony féleség igen." - Ismét a végletekig értelmes megnyilvánulás. Szinte mindenki számára elérhető egy gyermek örökbefogadása. Vagyis a vérségi kapcsolat nem játszik szerepet a történetben(már ha van ilyen), de a szülő-gyermek viszony jelen van ekkor.


Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de a korábbi válaszok olvasása során ledöbbentem..

2021. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
84%

“Szerintem a gyerektelen pár még nem család önmagában, hanem egy pár." - Teljesen jogos kijelentés.”


Szerintem egyáltalán nem jogos kijelentés, ugyanis egy házaspár is épp ugyanúgy családnak minősül, mint egy házaspár gyerekkel. Nem a gyerektől lesz család a család, rengeteg ember van, aki soha nem akar gyereket, ettől ők még ugyanúgy családot alkotnak a házastársukkal!

2021. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
19%
#15 - Ment a "zöld", de nem teljesen értek egyet, de ez részben az én "mumusaimnak köszönhető". Bioszban picit jártasabbként nekem mást jelent a család, mint a nem ezen a területen tevékenykedőeknek.
2021. aug. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
19%

15. “ Szerintem egyáltalán nem jogos kijelentés, ugyanis egy házaspár is épp ugyanúgy családnak minősül, mint egy házaspár gyerekkel. Nem a gyerektől lesz család a család, rengeteg ember van, aki soha nem akar gyereket, ettől ők még ugyanúgy családot alkotnak a házastársukkal!”


Röviden: nem. A pár az egy pár. Nem tudom, egy gyerektelen pár az számodra mitől család… akkor a szinglik is család, nem? Tőlük megtagadnád, hogy család legyenek? A szingli is családot alkot saját magával….


Helyett: a család az felnőtt(ek) PLUSZ gyerek(ek) esetleg kutya.

2021. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
22%
Ha a papírt nézzük nyilván szülők sé gyerekek egy család, de amugy meg mindenki sajat belátása szerint tekintse, hogy mit gondol családnak.
2021. aug. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
73%

17, röviden: de!


“A család emberek közössége vagy több közösség kapcsolata, ahol a tagok között leszármazotti, házassági vagy örökbefogadási kapcsolat van.”


Férj és feleség, ergo házaspár igen is családot alkotnak, ezen kár rugózni. Nem a gyerektől lesz család a család, jó lenne már ezt végre ésszel felérni.

2021. aug. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
70%
8, gondolom faj hogy nehany kutyát többretartanak nálad
2021. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
69%
Dehogynem, egy házaspár, akiknek nincs gyerekük is család, pont mint egy házaspár, akiknek van. A család fogalma nem köti ki a gyerek jelenlétét, tehát nem, nem csak felnőtt(ek) plusz gyerek kombó minősül családnak. Nem is értem miért gondolja bárki azt, hogy csak és kizárólag gyerekkel lehet valaki család. Ez nettó baromság.
2021. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!