Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasság kinek jó a családban?

A házasság kinek jó a családban?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. aug. 4. 11:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%
#10 állítását meg tudom erősíteni. Sokakhoz hasonlóan az én szüleim útjai is különváltak, viszont mivel nem voltak házasok, így minden egyszerű volt. Teljesen kikészített volna, ha a bíróság határozza meg, kivel milyen gyakran kell találkoznom, aztán ha nem úgy van, még megy a hercehurca.
2021. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as

A mi esetünkben fordítva volt. Párom nagyon szeretett volna nagy lagzit, én még csak polgárit sem akartam. Végül aztán csak kiharcolta... Akkor neki is csak a haszon lenne a fontos? Nem hiszem, mert egy csóró vagyok :D

29/n

2021. aug. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%
Elönye semmi sincs igazából.
2021. aug. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Senior Séf ***** válasza:
31%

Nem is olyan régen még mindkét fél megtalálta benne a számítását. A nő a biztonságot az utódok neveléséhez, a férfi pedig tudott a világmegváltó terveivel foglalkozni, mert nem aprózta el energiáit/idejét házimunkára. Mára mindez felborult. A férfi családfenntartó szerepe megszűnt. A kardfogú tigrisek kihaltak, hétfejű sárkányok házisárkánnyá domesztikálódtak, ellenséges hordák sem fenyegetik otthonainkat, a régi epikus férfivilág tovatűnt. Nem várnak ránk nagy tettek, be kell érnünk a nejünk által összeállított bevásárlólistákkal. A munkánkba menekültünk, a pénz lett a legyőzésre váró kardfogú tigris, mert ettől legalább újra férfinak érezhettük magunkat. Ma már azonban a nő is keres, adott esetben többet, mint mi. Végképp kihúzták alólunk a talajt, mert a mosogatás nem elégíti ki a nagy tettekre hivatott lelkivilágunkat.

Vidéken még a 60 feletti korosztályban megy a verkli; a férfi kint dolgozik a földeken, hatalmas gabonatáblákat, szőlőt, gyümölcsöst művel, állatokat nevel, rendben tartja a házat és egész évre előteremti a betevőt, miközben asszonya konyhakertet művel, főz, mos, takarít, gyereket nevel, a szapora, de kis volumenű dolgokat hajtja végre. Vállt vállnak vetve teszik tehát dolgukat, és esténként az egymásra utaltság magasztos érzésével bújhatnak össze. (Már ha van kedvük.) A városban mindebből mi maradt?

2021. aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
36%
14-es, téged mi tart vissza, hogy falura költözz és gazdálkodj?
2021. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
61%
Az esküvő-szervezőknek és válóperes ügyvédeknek. Senki másnak.
2022. ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!