Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyenlő-e a feladatmegosztás...

Egyenlő-e a feladatmegosztás egy házasságban, családban?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, h sok nő mindent magárra vállal! Sokkal több a feladata, mint a férjnek. Dolgozik, gyereket nevel mos, főz, takarít stb. És sokszor, megcsalás, esetleg verés az hála. Ha meg elvál, a férj ismét csak sarokba szorítja, vagy azzal, h nem fizeti a gyerek tartást,mert a szarik a gyerekére, vagy ha fordítva van akkor fenyegeti azzal,h elveszi tőle a gyerekeket. Úgy veszem észre, h sok nőnek pokol az élete, vagy legalábbis boldogtalan, és pont a párjának köszönhetően.

Irjanak,azok akik hasonló cipőben járnak!


2009. márc. 14. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább panasz, mint kérdés, ha jól értem...


No mind1, azért válaszolok: nagyrészt nem egyenlő, de előfordul, hogy igen. És ez azért két szereplős játék, ha az embert kiszolgálják, majd hülye lesz dolgozni. Nevelni kell ám a férjeket/feleségeket is, nem mindenkinek egyértelmű, hogy mit kéne csinálnia. De elhiheted, ha rákényszerül, a férfi is megcsinálja ám a házimunkát.

2009. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem személyes panasz!(:Hála Istennek!Csak ezt látom sok példából, túl sokból!

Igaza van az előző válaszadónak, de a tényeken sajnos nem változtat!Most nem tudom eldönteni a lusta férjekre haragudjak ez miatt, vagy a naiv (anyáskodó)nőkre, akik hagyják magukat kihasználni!Csak sok esetben a pénztelenség, az érzelmi függés, az egyedülléttől való félelem, a GYEREK tartja még is sakkban őket, hogy kilépjenek egy elromlott házasságból.

2009. márc. 14. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzem magam kihasználva, tökéletes boldog vagyok, sok-sok éve.

A házimunkát teljesen én csinálom, szeretem is csinálni, soha nem engedném, (ha jelen vagyok és nem vagyok beteg)hogy a párom csinálja. Dolgozom is és gyerekeket is nevelünk.

Ő viszont a kertet csinálja, vasárnap elviszi a gyerekeket egy napra, hogy magammal tudjak foglalkozni, vagy csak pihenni.

A szombat a közös nap, akkor a gyerekek valamelyik nagymamánál alszanak.

Nekem ez így tökéletesen megfelel, lehet, hogy nem pont 50-50 %, de az szerintem nem is fontos. Ha már méregetni kell, akkor régen rossz.

2009. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom hogy lehet ezt így kijelenteni.Nagyon sok ellenpéldát ismerek,ahol a férj megtesz mindent,a feleségnek mégsem jó.Én gyakorló feleségként azt mondom,megbeszélés,és tolerancia kérdése.A legtöbb esetben szerintem azon kellene elgondolkoznunk,hogy olyan emberrel élünk,akire azt mondjuk,majd megváltoztatjuk,Nem fog sikerülni!!!!!Türelem és tolerancia.Ez mindig beválik.Ismerek olyan házaspárt ahol a férfi soha semmilyen házimunkát nem végez,és boldogok.
2009. márc. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem elmondása szerint soha nem csinált házimunkát, mindig elvárta, hogy kiszolgálják. Aztán össejött velem és kerek perec megmondtam neki, hogy ne várja el, hogy kinyaljam a s@ggét. Ő is be tud tenni egy adag mosást a gépbe vagy épp el tud mosogatni. Ne várja el, hogy ha ő pl szabadnapos én meg este 8ig dologzom, akkor ha hazaérek utána álljak neki főzni. Szerencsére alkalmazkodott hozzám, így általában mire hazaérek már ki van takarítva és általában főz is. Természetesen én is megcsinálok mindent és ha együtt vagyunk otthon általában én csinálom ezeket, de sikerült rászoktatni arra, hogy segítsen. Azt gondolom ezek a dolgok csak megbeszélés kérdése, és egy olyan kapcsolatban, ahol mkét fél szereti és tiszteli a másikat, ott ez megvalósítható dolog.
2009. márc. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!