Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kiszabadulni...

Hogyan lehet kiszabadulni ebből a pokolból?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem aki már elmúlt 30 éves illetve van az anyám aki az egészségügyben dolgozott de 3 éve egyáltalán nem dolgozik és azelőtt is kevesett keresett és van az apám aki dolgozik de egyre rosszabbul van már.

Mai napig panelban élünk a nővérem azt mondta nem akar se albérletbe költözni, se nem tud saját lakást venni. Nos mivel nem öröklünk semmit és nincs gazdag rokonság így én se tudok saját lakáshoz jutni de ebbe a 50 nm kis panel lyukba borzalom úgy lakni hogy állandóan ordibál a nővérem az anyámmal megy a mindennapos veszekedések a lakás abszolút nincs felújítva a nyílászárók nincsenek kicserélve nincsen leparkettázva és így megy ez már évek óta. Én 29 éves vagyok tehát én se vagyok már túl fiatal de eddig csak 12 milliót tudtam összegyűjteni a fizetésemből az évek alatt ez pedig még egy panelra sem elég sajnos. Viszont ha albérletbe mennnék akkor meg soha nem tudnék saját lakáshoz jutni egyszóval ez az egész egy ördögi kör. Nem tudom rá a megoldást, nyilván a pénz oldaná meg a helyzetet mert 4 felnőtt egy kis lyukban valami borzalom.


2021. aug. 5. 07:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
12 millióhoz azért már nem sok hitel kell, hogy egy kis lakást tudj venni....
2021. aug. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%
jó konstrukciós hitelek vannak. Válassz egyet, de figyelj, hogy végig fix kamatozású legyen. Felveszel egyet az önerőd mellé és fizeted 20 évig.
2021. aug. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Hitel nem vennék fel pláne lakásra.Azért ez komoly hogy felveszek egy szintén kis lyuk panelra 16--17 milliót mert 30 millióba kerül egy panel. nekem a panel életből egy életre elegem van. Fóton néztem egy házat 81 millióért kis kerttel és nem egy luxus de pont megfelelő arra szeretnék hitelt felvenni majd de ehhez még kell minimum ugyanennyit gyűjtenem.
2021. aug. 5. 07:23
 4/29 anonim ***** válasza:
43%
Költözz külföldre, ahol a fizuból kényelmesen ki tudod fizetni az albérletet.
2021. aug. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%

Egy 35 négyzetméteres (nappali és kis szoba) panelt 20-25 millióért megkapsz. Az önerőddel és hitellel elköltözhetsz othonról és máris nyugisabb lesz az életed. A kis szobát kiadod albérletbe és máris könnyebb lesz a törlesztő fizetése. Pár évig spórolsz majd eladod a panelt és oda költözöl ahová akarsz.


Ne akarj első lakásának egy 81 milliós kéglit mert irreális számodra.

2021. aug. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

A lakás árák még vidéki megyeszékhelyeken is húzósak, ennyi pénzből még ott sem lehet nagyon válogatni :/ és még a munkahelykről nem is beszéltünk...

Házak szintén, ennyiért tudnál venni valahol nem is rosszat, de ott nincs nagyon munkahely.

2021. aug. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
42%

Költözz falura. 12 misiből nem egy helyen más konkrét berendezett kertesházat kapsz, és még az se kell hozzá, hogy kisebbségiekkel legyen tele a falu.

Itt Dunántúlon pl Balatontól 35km-re a felújításra szoruló házak mennek ilyen 3-5 misi körül, efölött már azonnal lakhatókat lehet venni. Nyilván van drágább is, de a léyneg, hogy simán lehet 12-ből már.

2021. aug. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
93%
Jó hàt ha ilyen igényeid vannak, akkor nehéz lesz. Ha az a lényeg, hogy megszabadulj tőlük, akkor vegyél 20 millàért egy garzont és költözz el. Az csak 8 millió hitel. De lehet àcsingózni a 80 milliós kertesre is, csak arra nincs reàlis esély.
2021. aug. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
26%
Csak szolok az en vatosomban 8millio egy 1,5szobas panel..
2021. aug. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
47%
Az jó szar hely lehet akkor.
2021. aug. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!