Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Van egy unokatesóm (ő fiú én lány) eddig szinte az unokatesóulim közül vele voltam a legjobban. De mostanában nagyon megváltozott. A viselkedése a dumája stb. szörnyen idegesítő lett. (most kezdett el mutalni, ez pont nem egy idegesítő dolog mert ez természetes csak mondom) Egyre jobban hsonlít az apjára, akit mellesleg gyülölök. (a szüleink nem nagyon bírják egymást, főleg az anyám és az ő apaja). Szóval nem tudom mit kezdjek vele, ugyan ott lakunk szóval gyakran találkozunk. Holnap elutazik 1 hétre és őszíntén? örülök neki hogy elmegy, pedig azelőtt soha nem volt ilyen.

2021. aug. 9. 00:18
 1/8 A kérdező kommentje:
+szörnyen flegma, bunkó és szerintem az öcsémet sem bírja már
2021. aug. 9. 00:23
 2/8 anonim válasza:
100%
Viseld el
2021. aug. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele
2021. aug. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha zavar akkor vagy mond meg neki, és változtat rajta, vagy engedd el.

Oké, hogy unokatestvérek vagytok meg jó barátok, de amikor elkezdünk felnőni és megváltozik a személyiségünk, természetes hogy eltávolodunk egymástól.

Ha rájön hogy idiótána viselkedik és változtat rajta, akkor klassz, ha viszont nem, hát maradj kedves vele, de nem kell a társaságát keresned ha nem bírod.

Szerintem attól még hogy rokonról van szó, nem kell csak úgy elviselni azt ha valami nem tetszik. Tegyél úgy mintha bármelyik másik barátodról lenne szó, csak figyelj hogy úgy fogalmazd meg az aggályaidat a viselkedésével kapcsolatban hogy az ne legyen sértő és ne legyen majd belőle nagy harag.

2021. aug. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Sajnos a kamaszkor azzal jár, hogy a gyerek nagyon másolja az azonosnemű szülőt vagy nagyon ellenzi. Aztán derül ki, hogy mi az igazi énje.
2021. aug. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3 Az a baj hogy ha megmondanám neki akkor félek hogy az apja nekem ugrana hogy hogy mondhatok ilyeneket neki, mivel tudti kikotyogná az apjának.


Őszintén bevallva félek az apjától. Pszihopata. Én meg szuperérzékeny vagyok és nem egyszer tiport már a lelkembe.


Meg az unokatesóm azon is felháborodik ha egy másik unokatesónkat védem vele szemben miközben meg ő ordítja le a fejét. És az mégdurvább amikor a tesóimat (akik mindkettőnkél fiatalabbak) védem vele szemben és azon háborodik fel, és megkérdezi miért védem őket.

2021. aug. 9. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kér egyáltalán számon az unokatestvéred, az apjának mi köze ehhez? (szerintem neki nem sok, ez kettőtökre tartozik)
2021. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A kamaszkor a hormonális változások miatt egy érzelmileg nehezen kontrollálható állapot. Ekkor kell rengeteget megtanulni az önkontrollról.

Erkölcsileg helyes és pedagógiailag kívánatos, hogy megvédd magadat, a tesóidat, de akár az unokatesóidat is az ő viselkedésétől, illetve figyelmeztesd a szükséges viselkedésre a ti "biztonságotok" és az unokatestvéred "emberré" formálása miatt. Meg kell védened a határaidat. Egész egyszerűen, ha az adott alkalommal második (max. harmadik) szólásra sem vesz vissza az arcából, akkor hagyd ott a srácot stb. Majd tanul belőle remélhetőleg.

Azzal, hogy az apja erre mit mond, nem kell tekintettel lenned.

2021. aug. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!