Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Szóval van egy fiú testvérem aki elég zűrös és börtönben van. Van egy testvérem aki viszont tartós beteg, ápolásra szorul. A szüleim idősödnek. Lassan kb 1 év múlva ki engedik a fiú testvéremet.Félek hogy majd minden a nyakamba zúdul, és majd mennek itthon a veszekedések. Én élni akarom majd az életem, a saját lábamra állni. Jelenleg tanulok még mellette dolgozok.

Nem tudom mit tegyek ha a szüleim már nem lesznek és itt maradok a beteg tesómmal meg a zűrös fiú tesómmal. Akkor nem fogok tudni mit tenni, pasim tuti nem lesz mert ki akarna egy ilyen csajt ebben a helyzetben. Félek hogy majd bent ragadok ebben a helyzetben és depisen leszek majd itthon veszekedésekkel, munka nélkül. De amiatt meg lelkiismeretfurdalásom lenne ha nem tudnám kezelni ezt az egész helyzetet



2020. szept. 16. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Szia. Vannak más rokonok? Azért ne gondold, hogy holnap már nem lesznek szüleid és neked kell megoldani ezt a problémát. Kár ezen stresszelned magadat most. Honnan tudod, hogy tesód még zűrös? Tartod vele a kapcsolatot a börtönben?

Az meg hogy így nem lesz pasid butasáf :) Biztosan jön majd egy férfi az életedben aki önmagadért fog szeretni és nem azt fogja nézni, hogy milyen a családod :)

2020. szept. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*butaság
2020. szept. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Már ott nagy hiba van nálad, hogy úgy gondolod, a te dolgod gondoskodni a testvéreidről. Nem a te dolgod!

Neked is van saját életed, azt kellene élned, nem azt amire úgy gondolod, hogy a szülők elvárnák.

A börtöntöltelék bátyád gondoskodjon saját magáról. Ha változtatni akar saját maga, akkor megoldja. Ha nem akar, akkor ki-be fog járkálni a börtönbe. Beteg testvéredet ha nagy teher a gondoskodása. akkor a szüleid halála után elhelyezheted egy neki megfelelő intézetbe, ahol szakértő ápolók, orvosok gondoskodnak róla. Látogathatod, ha akarod néha haza is viheted pihenni, de nem vagy köteles gondoskodni élete végéig róla. Ezek mind a te döntéseid lesznek. Ha vállalod, hogy mind a két testvéredet te magad fogod gondozni, akkor ez a te döntésed. Panasznak akkor nincs helye.

2020. szept. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Ugyanabban a helyzetben vagyok, mint a kérdező, én sem tudom, hogy mi lesz később... Engem ráadásul még szándékosan akadályoznak is abban a szüleim, hogy saját életem legyen, mert félnek, hogy magukra maradnak a beteg gyerekkel... Kb. kilátástalan minden, folyton próbálok változtatni, de mindig visszaesek (érzelmi zsarolás, fenyegetés, stb. megy napi szinten).

Anyám ráadásul meg van róla győződve, hogy az én kötelességem gondoskodni a testvéremről, ha meghal.

Szerencsére nekem van normális, elfogadó párom, aki támogat lelkileg a nehéz időkben. 29/L

2020. szept. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom mit tegyek ha a szüleim már nem lesznek és itt maradok a beteg tesómmal meg a zűrös fiú tesómmal."


Pedig roppant egyszerű!

A beteg tesó ápolása nem a te feladatod, ráadásul munka mellett nem is megvalósítható és ugyebár élni is kell valamiből.

Tehát a tesó megy a betegségének megfelelő bentlakásos intézménybe, a szülők lakása/háza eladásra kerül, a pénzt megy 3 felé, mivel 3-an vagytok. (A beteg tesónak is jár, az ő ellátása sem ingyenes!)

Te meg a rád eső részt önrésznek tekinted és hitelre veszel valami jó kis kéglit.

Hogy a bűnöző tesó mit csinál, az legyen az ő gondja, te dolgozol, éled az életed, igényed szerint meglátogatod a beteg tesód és ezzel a történetnek vége!

2020. szept. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem nagyon tudsz mást tenni, mint amit az 5-ös is írt. A mai családmodell nem az, mint 1000 éve, hogy 20-an egy jurtában és majd mindig lesz aki figyel az idősekre, gyerekekre, betegekre...


Milyen betegsége van a tesódnak? A balhés meg, így is úgy is az marad... oldja meg a saját életét, ahogy akarja. Senkinek nem kötelessége pesztrálgatni őt, csak azért, mert barom...

2020. szept. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyik problémás tesód élete se a te dolgod és felelősséged.

Ha tanulsz és dolgozol akkor feltételezem már nagykorú egyetemista vagy. Most kéne lépned, vagyis lelépned. Minél messzebre. De mindenképpen el a szüleidtől, még mielőtt a tesód szabadul. Sajnos priusszal esélyes hogy nem fog munkát kapni, és még többet haza kell adnod.

Azért is mennék el már most hogy a szüleim ne zsarolhassanak érzelmileg, hogy taníttattak, itthon lakhattam, nekem is kötelességem őket négyüket segíteni.


Ugyanezt mondom a 4-esnek is, ne legyenek emiatt álmatlan éjszakáid, menj minél messzebbre a pároddal és éld az életed!

2020. szept. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!