Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg mi vagyunk a gonoszak?

Tényleg mi vagyunk a gonoszak?

Figyelt kérdés
Bőven 80-on felül van nagymamám, súlyos szívbeteg. Régebben, sokat vigyázott rám, segített (ezért nagyon is hálásak vagyunk, magunkhoz vettük, ápoljuk).. Mióta paecemakerrel él, sajnos nemcsak teljesen leromlott az állapota, de egészen más ember is lett. Pár évvel ezelőtt összeköltöztünk, egyedül már képtelen lenne ellátni magát. Sajnos mindennapi problémává vált, hogy összecsinálja magát. Kérdezgeti, és mi mindig mondjuk, hogy nem, nem haragszunk, nem tehet róla. Arról tényleg nem tehet, hogy nem tudja tartani a székletét, de arról igen, hogy sz*ros lábbal összemászkálja az egész lakás, a sz*ros zoknit(!) felteszi az étkezőasztalra. Már félünk, hogy reggel esetleg elalszunk és egyedül vág egy szelet kenyeret magának (WC után). A kézmosással és a higiéniával nagy gondok vannak. Sajnos már nincs minden szellemileg rendben, de annyira még megvan az esze, hogy tiltakozzon, a pelenkát nem akarja hordani. A rokonoknak azt híreszteli, hogy a terhünkre van, pedig sosem mondunk ilyet! Azt kapjuk visszaa rokonoktól, hogy miért veszekszünk vele, miért bántjuk?! Arról nemhiszem hogy tehetünk, ha hangosabban kell rá szólni, hogy igenis fürödjön le, hogy igen, fél óra alatt másodszor is cserélje le a ruhát, ha összecsinálta magát. Nem hiszem, hogy ők képesek lennének mindig megerőltetni magukat, és mosolyogva takarítani félóránként a WC-t. Ők már beadták volna egy szeretetotthonba, mert nem tudnának tőle minden hétvégén valahová kiruccanni, ahogy azt most teszik. Mindezek ellenére a nagymamám mindenkinek (szomszédok, ismerősök, őket dícséri és emeli olymposi magaslatokba). Most tényleg mi vagyunk ennyire rosszak?
2010. aug. 29. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagytok rosszak,nagyon nehéz helyzet.
2010. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis vagytok rosszak. Egy idős emberrel már alapból nehéz együttélni, hát még ha ilyen beteg mint a tiétek. Nem lehet olyan hűű de jó dolog pelenkáztatni, szóval a rokonok csak fogják be a szájukat, semmi közük nincs hozzá. Addig amíg nincsenek benne egy ilyen helyzetben inkább maradjanak csendben.
2010. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem vagytok rosszak. Mi lenne ha odakészítenétek mamádnak egy lavorba vizet? Hátha akkor kezet mosna. Meg ajánljatok fel neki Tena betétet, ez nem látszik át és nem feltétlenül olyan, mint egy pelenka. Nem hiszem, hogy a tettei szándékosak, mármint szerintem nem tudja, hogy rosszat csinál, ha már szellemileg nem ép. Ápolásit gondolom kaptok utána. Nem kell mindig együtt lennetek vele, menjetek el kiruccanni ti is hétvégére, valószínű pont ezért érzi, hogy terhetekre van, mert nem csináltok mellette semmit. Magyarországon is működik már a házi ápolás, és egy szakképzett ápolónőnek fele annyi időbe sem telne ezt elvégezni amit ti is megtesztek és talán a mamád is jobban bízna benne, mert fehér köpenyes. Gondoljátok végig, szerintem nem rossz ötlet.
2010. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarjátok idősek otthonába adni (ott szakemberek vannak), én is egy korábbi válaszolóhoz hasonlóan inkább felvennék mellé egy házi ápolót, mégiscsak szakember, ti is ki tudnátok kapcsolódni, ugyanakkor nem kéne kiszakadnia a családi közegből, maradhatna veletek.

Nagyon nehéz egy olyan emberrel, aki idegileg nem ép, és nem csak idős korban van ez így sajnos. Nem tartom valószínűleg, hogy a nagyi tudja, mit csinál. Az ismerősök viszont ezt nem tudják felmérni, mert nem ők élnek ebben a helyzetben. A házi ápoló szerintem jó megoldás lenne még akkor is, ha nem folyamatosan, csak időszakosan vennétek igénybe a segítséget.

2010. aug. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Én már rég beadtam volna valami idősek otthonába. Foglalkozzon vele az akinek két anyja van, undorító, nincs nekem se kedvem se időm a munka mellett még egy ilyen emberrel is foglalkozni.
2010. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, a Tena betét sajnos nem elég, mert hasmenéses és amikor lehúzza, kimegy belőle. El tud közlekedni a lakásban, nem fekvőbeteg, a mosdóban simán meg tudná mosni a kezét. Pl. evés után elmegy WC-re, bemegy a mosdóba (mert rászólunk, hogy kézmosás, volt-e?), de nem a kezét mossa, hanem a fogsorát veszi ki és Wc-s kézzel öblögeti. Szellemileg elsőre nem látod rajta, hogy gond van, a baj az, hogy nem zavarja, ha sz*ros. Az ápolóból és az ápolási díjból is veszekedés lenne szerintem a rokonokkal (hogy le akarjuk rázni, hogy még pénzt is akarunk belőle? kb. ilyenek.) egyiket sem vettük eddig igénybe, sztem nem is fogjuk. Azért köszi a tippet.
2010. aug. 29. 15:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehogymár foglalkozzatok a rokonokkal? F*szt, akkor csinálják ők! Ráadásul ez nem lerázás, hanem ezzel teszitek a legjobbat. Az ápolónők évekig tanulják a szakmájukat, szakképzettek, ti nem vagytok azok, szóval a mamának mindenképpen jól jönne és nektek is. Még nem is érezné, hogy terhére vagytok. Fel nem tudom fogni mit rosszindulatúskodnak a rokonaitok, én már úgy beolvastam volna nekik, mint a huzat.
2010. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kéne ápoló, kit érdekel, hogy rosszmájúak a rokonok, de ha nem próbáljátok valahogy megoldani a problémákat, akkor ti fogtok idő előtt idegileg belerokkanni, azt meg talán nem kéne csak azért, mert megszólnak a hülye rokonok. A nagyi érdeke is lenne. Én az ilyen rosszmájú okoskodó rokonokkal meg szoktam szakítani a kapcsolatot, de minimum kipakolni nekik, aztán nem az ő véleményüknek teszek eleget, hanem ahogy jó.
2010. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Basszus.Ha olyan okosak a rokonok,akkor költözzön oda 2 hétre és majd meglátják milyen helyzetben vagytok!Pedig ez már csak romlani fog,csodállak titeket,nem tudom én meddig tudnám ezt csinálni.
2010. aug. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, csak hála a jó égnek nálunk a környzetünk reálisan látja a dolgokat. Nagypapámnak agyvérzése volt, azóta rendszeresen ki kell hozzá járni. Nála is az a gond, hogy öntudata még van, nem akar elköltözni-az meg, hogy egyedül lakik (oké, délelőttönként gondozóházban van, meg van egy tündéri szomszéd néni, aki figyel), nem egy életbiztosítás... mert néha beugrik neki vmi emlék, és okosnak hiszi magát, és önálló akar lenni... és ekkor van az, hogy elkezdi bütyölni a radiátort meg a csapot, meg szóbaáll vadidegenekkel, meg műanyagtálban akar a tűzhelye paprikát főzni... és becsinál, bevizel, néha guberál a kukából, szemetet visz haza. Vmikor, ha úgy tartja kedve, elmegy sétálni (mert bezárva érzi magát, meg önállónak szeretné tudni magát), rásóznak a piacon mindenféle lejárt, szar árut, aztán sokszor elesik út közben, meg elfelejti, hol lakik... Hát, nehéz. Átérzem a helyzeteteket. Nos, azt én megkísérelném a helyetekben, hogy elmentek két hétre nyaralni/vhova, addig meg rábízzátok a nagyit... akkor rögtön kiderülne, hogy mennyire tudják ők könnyen viselni a dolgokat. VCagy elég lenne csak felhozni a témát... nagyid csak látná, ha a rokonok elkezdenék húzni a szájukat.

Gondolom, a rokonoknak elmondtátok, hogy miért szóltok rá hangosabban (és hogy az nem egyenlő a kiabálással), szval azt, hogy beszéljétek meg velük, csak azért nem írtam.


21/L

2010. aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!